W Warszawie powstanie nowa stacja kolejowa. Będą dwa perony, przejście podziemne [AUDIO]

Zdjęcie z artykułu: W Warszawie powstanie nowa stacja kolejowa. Będą dwa perony, przejście podziemne [AUDIO] Nowa stacja kolejowa w Warszawie; pixabay.com
Ilustracja do artykułu W Warszawie powstanie nowa stacja kolejowa. Będą dwa perony, przejście podziemne [AUDIO]

Dobre wiadomości dla podróżujących koleją w stolicy. Polskie Koleje Państwowe poinformowały o budowie nowej stacji. Skorzystają na tym najbardziej mieszkańcy Pragi i Targówka.

Nowa stacja kolejowa Warszawa Stalowa pojawi się w rejonie budowanej obecnie stacji drugiej linii metra – Szwedzka. Zostanie zbudowana w pobliżu wiaduktu kolejowego nad ul. Radzymińską.

Dzięki nowemu przystankowi mieszkańcy tych okolic będą mieli zdecydowanie lepsze połączenie z południową Warszawą. Szybciej dojedziemy chociażby na Lotnisko Chlopina czy do popularnego „Mordoru”.

- Przystanek będzie miał dwa perony wyposażone w ławki, funkcjonalne oświetlenie i pełne oznakowanie. Podróżni będą mieli do dyspozycji także nowe przejście podziemne - mówi Łukasz Kwasiborski z PKP PLK.

Inwestycja ma być gotowa w 2020 roku. Koszt budowy to 100 milionów złotych.

Zobacz też: Zmiany na przejściach dla pieszych w kilku warszawskich dzielnicach

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Ucho Prezesa - ksiądz Rydzyk bohaterem odcinka 4?!

Ucho Prezesa - ksiądz Rydzyk bohaterem odcinka 4?!

Ucho Prezesa bije rekordy popularności na YouTube! 23 stycznia pojawi się ostatni odcinek pierwszego sezonu internetowego serialu. Kto w nim wystąpi? Czy będzie to ksiądz Rydzyk? Przekonajcie się na ESKA.pl

19 stycznia 2017, 17:24
Polska wokalistka wystąpiła w filmie Skrillexa

Polska wokalistka wystąpiła w filmie Skrillexa

Skrillex, Justin Bieber, Chance The Rapper i... polska wokalistka wystąpili w filmie dokumentującym życie w trasie popularnego didżeja i producenta. O kogo chodzi?

19 stycznia 2017, 16:48
Popek, Sobota, Matheo - płyta Trzech Króli. Data i szczegóły

Popek, Sobota, Matheo - płyta Trzech Króli. Data i szczegóły

Popek, Sobota i Matheo, to połączenie artystów, którzy prezentują nowoczesne wydanie rapu! Płyta Trzech Króli pojawi się premierowo w pierwszym kwartale 2017. Kiedy premiera? Jak wygląda lista piosenek? Szczegóły do sprawdzenia na ESKA.pl

19 stycznia 2017, 16:42
Profanacja Trumpa. Gwiazda rapu podtarła sobie tyłek jego bluzą!

Profanacja Trumpa. Gwiazda rapu podtarła sobie tyłek jego bluzą!

Popierasz Donalda Trumpa? Lepiej nie przychodź na koncert tego rapera! Dla jednego z uczestników zakończyło się to w bardzo obrzydliwy sposób.

19 stycznia 2017, 16:10
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy