W Warszawie powstanie nowa stacja kolejowa. Będą dwa perony, przejście podziemne [AUDIO]

Zdjęcie z artykułu: W Warszawie powstanie nowa stacja kolejowa. Będą dwa perony, przejście podziemne [AUDIO] Nowa stacja kolejowa w Warszawie; pixabay.com
Ilustracja do artykułu W Warszawie powstanie nowa stacja kolejowa. Będą dwa perony, przejście podziemne [AUDIO]

Dobre wiadomości dla podróżujących koleją w stolicy. Polskie Koleje Państwowe poinformowały o budowie nowej stacji. Skorzystają na tym najbardziej mieszkańcy Pragi i Targówka.

Nowa stacja kolejowa Warszawa Stalowa pojawi się w rejonie budowanej obecnie stacji drugiej linii metra – Szwedzka. Zostanie zbudowana w pobliżu wiaduktu kolejowego nad ul. Radzymińską.

Dzięki nowemu przystankowi mieszkańcy tych okolic będą mieli zdecydowanie lepsze połączenie z południową Warszawą. Szybciej dojedziemy chociażby na Lotnisko Chlopina czy do popularnego „Mordoru”.

- Przystanek będzie miał dwa perony wyposażone w ławki, funkcjonalne oświetlenie i pełne oznakowanie. Podróżni będą mieli do dyspozycji także nowe przejście podziemne - mówi Łukasz Kwasiborski z PKP PLK.

Inwestycja ma być gotowa w 2020 roku. Koszt budowy to 100 milionów złotych.

Zobacz też: Zmiany na przejściach dla pieszych w kilku warszawskich dzielnicach

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

KSW 39 - WYNIKI. Relacja minuta po minucie: Khalidov, Mańkowski, Pudzianowski, Popek

KSW 39 - WYNIKI. Relacja minuta po minucie: Khalidov, Mańkowski, Pudzianowski, Popek

KSW 39: Colosseum - WYNIKI wszystkich walk MMA 27.05.2017 prosto z PGE Narodowego w Warszawie sprawdzicie w relacji online minuta po minucie na ESKA.pl.

9 godz. 43 min.
KSW 39 - WYNIKI ważenia, kolejność walk

KSW 39 - WYNIKI ważenia, kolejność walk

KSW 39 - ceremonia ważenia za nami! Kto, ile waży przed walką na Narodowym? Sprawdźcie już teraz na ESKA.pl!

27 maja 2017, 22:54
KSW 39 - TRANSMISJA. Gdzie oglądać KSW na Narodowym za darmo?

KSW 39 - TRANSMISJA. Gdzie oglądać KSW na Narodowym za darmo?

KSW 39 na żywo 27 maja! Transmisja będzie udostępniona za darmo? Gdzie szukać streamów? Ściągę dla wszystkich osób, które chcą zobaczyć KSW na Narodowym - podrzucamy na ESKA.pl!

27 maja 2017, 19:36
KSW 39 - KARTA WALK. Kto walczy na Narodowym 27.05.2017?

KSW 39 - KARTA WALK. Kto walczy na Narodowym 27.05.2017?

KSW na Narodowym to jedno z największych wydarzeń w historii Federacji. Tym bardziej, że bohaterem wieczoru będą Mariusz Pudzianowski i Mamed Khalidov. Kto jeszcze? Lista zawodników do sprawdzenia na ESKA.pl

27 maja 2017, 18:12

Jak przygotować klimatyzację w samochodzie przed sezonem? Volvo radzi!Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy