W Warszawie powstanie nowa stacja kolejowa. Będą dwa perony, przejście podziemne [AUDIO]

Zdjęcie z artykułu: W Warszawie powstanie nowa stacja kolejowa. Będą dwa perony, przejście podziemne [AUDIO] Nowa stacja kolejowa w Warszawie; pixabay.com
Ilustracja do artykułu W Warszawie powstanie nowa stacja kolejowa. Będą dwa perony, przejście podziemne [AUDIO]

Dobre wiadomości dla podróżujących koleją w stolicy. Polskie Koleje Państwowe poinformowały o budowie nowej stacji. Skorzystają na tym najbardziej mieszkańcy Pragi i Targówka.

Nowa stacja kolejowa Warszawa Stalowa pojawi się w rejonie budowanej obecnie stacji drugiej linii metra – Szwedzka. Zostanie zbudowana w pobliżu wiaduktu kolejowego nad ul. Radzymińską.

Dzięki nowemu przystankowi mieszkańcy tych okolic będą mieli zdecydowanie lepsze połączenie z południową Warszawą. Szybciej dojedziemy chociażby na Lotnisko Chlopina czy do popularnego „Mordoru”.

- Przystanek będzie miał dwa perony wyposażone w ławki, funkcjonalne oświetlenie i pełne oznakowanie. Podróżni będą mieli do dyspozycji także nowe przejście podziemne - mówi Łukasz Kwasiborski z PKP PLK.

Inwestycja ma być gotowa w 2020 roku. Koszt budowy to 100 milionów złotych.

Zobacz też: Zmiany na przejściach dla pieszych w kilku warszawskich dzielnicach

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Red Hot Chili Peppers Kraków 2017: program, rozpiska godzinowa, bilety

Red Hot Chili Peppers Kraków 2017: program, rozpiska godzinowa, bilety

Red Hot Chili Peppers wystąpią 25 lipca w Krakowie na stadionie Cracovii w ramach trasy promującej ich ostatni album The Getaway. Sprawdź program wydarzenia, rozpiskę godzinową oraz informacje związane z biletami.

4 godz. 48 min.
Śnieg w Petersburgu w środku lata! Zobacz zdjęcia i filmy z zasypanego miasta

Śnieg w Petersburgu w środku lata! Zobacz zdjęcia i filmy z zasypanego miasta

Petersburg zasypał śnieg w środku lata przy temperaturze 20 stopni Celsjusza! W internecie natychmiast pojawiło się mnóstwo zdjęć i filmów tej niezwykłej anomalii pogodowej.

4 godz. 50 min.
Kot prezesa: MEMY i najlepsze reakcje

Kot prezesa: MEMY i najlepsze reakcje

Kot prezesa Prawa i Sprawiedliwości został bohaterem internetu podczas protestów przeciwko planowanym zmianom w reformie sądownictwa. Zobacz MEMY i najlepsze reakcje internautów na ESKA.pl.

5 godz. 32 min.
Piosenka z Projekt Lady. Moje życie jest... moje już jest!

Piosenka z Projekt Lady. Moje życie jest... moje już jest!

Piosenka z Projekt Lady już teraz na ESKA.pl. Posłuchaj utworu Moje życie jest... moje i zobacz teledysk, który powstał do piosenki.

5 godz. 35 min.
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy