Po wypadkach autobusy wycofane ze skrzyżowania. Powód? Bezpieczeństwo

Zdjęcie z artykułu: Po wypadkach autobusy wycofane ze skrzyżowania. Powód? Bezpieczeństwo Autobusy wycofane ze skrzyżowania Marszałkowskiej z Królewską. "Ze względów bezpieczeństwa".; Klaudia Szymczak Radio ESKA
Ilustracja do artykułu Po wypadkach autobusy wycofane ze skrzyżowania. Powód? Bezpieczeństwo

Po dwóch wypadkach w tym samym miejscu, jest decyzja Zarządu Transportu Miejskiego.Autobusy linii 107, E-2 i N22 na skrzyżowaniu nie będą skręcać z ulicy Marszałkowskiej w ulicę Królewską. Zmiany będą obowiązywać aż do odwołania.  

"Podjęliśmy taką decyzję ze względów bezpieczeństwa - mówi Igor Krajnow rzecznik Zarządu Transportu Miejskiego - Ponieważ nie wiemy w tym momencie co było przyczyną tych dwóch wypadków, do których doszło na tym skrzyżowaniu, więc chcieliśmy ograniczyć ryzyko występowania tego typu sytuacji" - tłumaczy.
Według komunikatu opublikowanego na stronie Zarządu Transportu Miejskiego linia 107 w obu kierunkach zostaje skierowana na następujące trasy objazdowe:
- w kierunku krańca Kierbedzia: Esperanto… – pl. Bankowy - Senatorska - Wierzbowa - pl. Piłsudskiego - Królewska - pl. Małachowskiego – dalej własną trasą.
- w kierunku krańca Esperanto: Kierbedzia…- pl. Małachowskiego - Królewska - pl. Piłsudskiego - Moliera - pl. Teatralny - Senatorska dalej własną trasą.
Autobusy linii E-2 jeżdżą teraz trasą:
- w kierunku krańca Wilanów: Płocka Szpital … pl. Bankowy - Senatorska - Wierzbowa - pl. Piłsudskiego - Królewska dalej własną trasą.
- w kierunku krańca Płocka-Szpital: Wilanów …- Królewska - pl. Piłsudskiego - Moliera - pl. Teatralny - Senatorska dalej własną trasą.

Natomiast jeśli chodzi o linię N44 (objazd weekendowy) – tylko w kierunku krańca Dw. Centralny: Zajezdnia Żoliborz …- Królewska - pl. Małachowskiego - Kredytowa - Jasna - Świętokrzyska dalej własną trasą. W kierunku przeciwnym trasa nie ulega zmianie.

Śledztwo prokuratury

Sprawą dwóch zdarzeń na skrzyżowaniu ulicy Marszałkowskiej z ulicą Królewską zajmuje się Prokuratura Rejonowa Warszawa Śródmieście-Północ. W obu przypadkach prowadzone jest śledztwo. Wypadek, do którego doszło w środę, został z uwagi na liczbę pokrzywdzonych zakwalifikowany jako sprowadzenie katastrofy w ruchu lądowym. Z kolei jeśli chodzi o czwartkowe zderzenie: tu postępowanie prowadzone jest w sprawie spowodowania wypadku drogowego.

Materiał Damiana Wilczyńskiego

 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Imagine Dragons – EVOLVE. Premiera nowego albumu

Imagine Dragons – EVOLVE. Premiera nowego albumu

Imagine Dragons - EVOLVE - najnowszy album grupy zapowiadany przez przebojowe single Believer i Thunder trafił właśnie do sklepów.

5 godz. 3 min.
POLSAT: Wyspa przetrwania - prowadzący program ujawniony

POLSAT: Wyspa przetrwania - prowadzący program ujawniony

Polsat ujawnił, kto poprowadzi przygodowe reality show Wyspa przetrwania, które pojawi się w jesiennej ramówce stacji. Sprawdź na ESKA.pl, kim jest gospodarz programu.

5 godz. 17 min.
Tauron Life Festiwal Oświęcim 2017: relacja z pierwszego dnia LFO 2017

Tauron Life Festiwal Oświęcim 2017: relacja z pierwszego dnia LFO 2017

Tauron Life Festival Oświęcim 2017 22.06 - tego dnia miłośnicy teatru obejrzeli Edukację Rity z Piotrem Fronczewskim, zaś w festiwalowym kinie odbył się koncert Petera J. Bircha, poprzedzony pokazem filmu Sugar Man. Jak było pierwszego dnia na LFO 2017?

5 godz. 36 min.
Katy Perry zabiera nas za kulisy One Love Manchester [VIDEO]

Katy Perry zabiera nas za kulisy One Love Manchester [VIDEO]

Chcesz wiedzieć, co się działo na backstage'u wypełnionego gwiazdami koncertu One Love Manchesteru? Zobacz wyjątkowe nagranie zza kulis od Katy Perry!

5 godz. 56 min.

Zapomnij O Bliznach!! Postaw Na Silikon!!Akcja partnerska

Nowe mieszkanie? Klonowy Zakątek - Dni Otwarte!! Sprawdź!!Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy