Po wypadkach autobusy wycofane ze skrzyżowania. Powód? Bezpieczeństwo

Zdjęcie z artykułu: Po wypadkach autobusy wycofane ze skrzyżowania. Powód? Bezpieczeństwo Autobusy wycofane ze skrzyżowania Marszałkowskiej z Królewską. "Ze względów bezpieczeństwa".; Klaudia Szymczak Radio ESKA
Ilustracja do artykułu Po wypadkach autobusy wycofane ze skrzyżowania. Powód? Bezpieczeństwo

Po dwóch wypadkach w tym samym miejscu, jest decyzja Zarządu Transportu Miejskiego.Autobusy linii 107, E-2 i N22 na skrzyżowaniu nie będą skręcać z ulicy Marszałkowskiej w ulicę Królewską. Zmiany będą obowiązywać aż do odwołania.  

"Podjęliśmy taką decyzję ze względów bezpieczeństwa - mówi Igor Krajnow rzecznik Zarządu Transportu Miejskiego - Ponieważ nie wiemy w tym momencie co było przyczyną tych dwóch wypadków, do których doszło na tym skrzyżowaniu, więc chcieliśmy ograniczyć ryzyko występowania tego typu sytuacji" - tłumaczy.
Według komunikatu opublikowanego na stronie Zarządu Transportu Miejskiego linia 107 w obu kierunkach zostaje skierowana na następujące trasy objazdowe:
- w kierunku krańca Kierbedzia: Esperanto… – pl. Bankowy - Senatorska - Wierzbowa - pl. Piłsudskiego - Królewska - pl. Małachowskiego – dalej własną trasą.
- w kierunku krańca Esperanto: Kierbedzia…- pl. Małachowskiego - Królewska - pl. Piłsudskiego - Moliera - pl. Teatralny - Senatorska dalej własną trasą.
Autobusy linii E-2 jeżdżą teraz trasą:
- w kierunku krańca Wilanów: Płocka Szpital … pl. Bankowy - Senatorska - Wierzbowa - pl. Piłsudskiego - Królewska dalej własną trasą.
- w kierunku krańca Płocka-Szpital: Wilanów …- Królewska - pl. Piłsudskiego - Moliera - pl. Teatralny - Senatorska dalej własną trasą.

Natomiast jeśli chodzi o linię N44 (objazd weekendowy) – tylko w kierunku krańca Dw. Centralny: Zajezdnia Żoliborz …- Królewska - pl. Małachowskiego - Kredytowa - Jasna - Świętokrzyska dalej własną trasą. W kierunku przeciwnym trasa nie ulega zmianie.

Śledztwo prokuratury

Sprawą dwóch zdarzeń na skrzyżowaniu ulicy Marszałkowskiej z ulicą Królewską zajmuje się Prokuratura Rejonowa Warszawa Śródmieście-Północ. W obu przypadkach prowadzone jest śledztwo. Wypadek, do którego doszło w środę, został z uwagi na liczbę pokrzywdzonych zakwalifikowany jako sprowadzenie katastrofy w ruchu lądowym. Z kolei jeśli chodzi o czwartkowe zderzenie: tu postępowanie prowadzone jest w sprawie spowodowania wypadku drogowego.

Materiał Damiana Wilczyńskiego

 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Eurojackpot w Polsce - kiedy i jak grać?

Eurojackpot w Polsce - kiedy i jak grać?

Eurojackpot w Polsce! Wszyscy fani gier losowych będą mieli teraz szanse wygrać dużo więcej niż w słynnej 'szóstce' Lotto. Kiedy i jak grać? Sprawdzamy na ESKA.pl. 

22 sierpnia 2017, 18:28
Eurojackpot - zasady. Jak grać w nową loterię?

Eurojackpot - zasady. Jak grać w nową loterię?

Eurojackpot - największa europejska gra liczbowa niedługo trafi do Polski! Do wygrania ogromne sumy pieniędzy! Sprawdzamy zasady opisujące jak grać w nową loterię!

22 sierpnia 2017, 16:57
Festiwale 2017: najciekawsze muzyczne debiuty!

Festiwale 2017: najciekawsze muzyczne debiuty!

Najlepsze festiwalowe debiuty już teraz na ESKA.pl. Sprawdź, kto porwał publiczność do zabawy.

22 sierpnia 2017, 16:37
Mayweather vs McGregor - o której? Karta walk

Mayweather vs McGregor - o której? Karta walk

Mayweather vs Mcgregor. Ta walka będzie starciem tytanów, na które czekają fani sportów walk z całego świata! Utytułowani zawodnicy już niedługo zmierzą się w ringu. Sprawdźcie kiedy i o której godzinie odbędzie się pojedynek.

22 sierpnia 2017, 15:50

Relaks, ponad 100 zabiegów, znakomita kuchnia! Uzdrowisko Nałęczów zaprasza!Akcja partnerska

Spędź dzień ze Strażakiem Samem!! 26-27.08 Centrum ŁOPUSZAŃSKA 22 zaprasza do zabawy!Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy