Byli z Syrii, udawali Bułgarów. Oszuści zatrzymani na lotnisku w Modlinie

Zdjęcie z artykułu: Byli z Syrii, udawali Bułgarów. Oszuści zatrzymani na lotnisku w Modlinie Byli z Syrii, udawali Bułgarów. Oszuści zatrzymani na lotnisku w Modlinie; pixabay.com
Ilustracja do artykułu Byli z Syrii, udawali Bułgarów. Oszuści zatrzymani na lotnisku w Modlinie

W środę funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali dwóch obywateli Syrii. Mężczyźni posługiwali się bułgarskimi dokumentami, by podstępem wjechać do Polski.

Na lotnisku Modlin po przylocie samolotu z Aten, strażnicy zajęli się rutynową kontrolą dokumentów. Objęto nią 16 obcokrajowców. Dwóch z nich legitymowało się bułgarskimi dokumentami. Funkcjonariusze nabrali podejrzeń, ponieważ zdjęcia w dowodach osobistych różniły się od rzeczywistych wizerunków. Strażnicy zdecydowali się sprawdzić dokumenty w bazie danych. Okazało się, że jeden z nich został w niej zapisany jako utracony dokument.

Po dłuższych ustaleniach wyszło na jaw, że mężczyźni to obywatele Syrii, którzy chcieli wjechać do Polski, używając dowodów osobistych należących do kogoś innego. W sprawie jednego z obcokrajowców wszczęto dochodzenie.

Syryjczyk przyznał się do czynu. Spędzi 6 miesięcy w więzieniu. Ma przywilej warunkowego zawieszenia na okres 3 lat. Oprócz tego, mężczyzna otrzymał dozór kuratora. Obyło się bez rozprawy sądowej, ponieważ oskarżony dobrowolnie poddał się karze.

Mężczyzna chwilowo został umieszczony w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców w Lesznowoli. Spędzi tam 3 miesiące. Komendant Placówki Straży Granicznej Warszawa-Modlin wszczął już postępowanie, które ma zobowiązać Syryjczyków do powrotu

Drugi z oszustów okazał się niepełnoletni. Spędzi 3 miesiące w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców w Kętrzynie.

CZYTAJ TEŻ: Próbowała w afekcie zadźgać konkubenta - grozi jej dożywocie

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Eurojackpot w Polsce - kiedy i jak grać?

Eurojackpot w Polsce - kiedy i jak grać?

Eurojackpot w Polsce! Wszyscy fani gier losowych będą mieli teraz szanse wygrać dużo więcej niż w słynnej 'szóstce' Lotto. Kiedy i jak grać? Sprawdzamy na ESKA.pl. 

22 sierpnia 2017, 18:28
Eurojackpot - zasady. Jak grać w nową loterię?

Eurojackpot - zasady. Jak grać w nową loterię?

Eurojackpot - największa europejska gra liczbowa niedługo trafi do Polski! Do wygrania ogromne sumy pieniędzy! Sprawdzamy zasady opisujące jak grać w nową loterię!

22 sierpnia 2017, 16:57
Festiwale 2017: najciekawsze muzyczne debiuty!

Festiwale 2017: najciekawsze muzyczne debiuty!

Najlepsze festiwalowe debiuty już teraz na ESKA.pl. Sprawdź, kto porwał publiczność do zabawy.

22 sierpnia 2017, 16:37
Mayweather vs McGregor - o której? Karta walk

Mayweather vs McGregor - o której? Karta walk

Mayweather vs Mcgregor. Ta walka będzie starciem tytanów, na które czekają fani sportów walk z całego świata! Utytułowani zawodnicy już niedługo zmierzą się w ringu. Sprawdźcie kiedy i o której godzinie odbędzie się pojedynek.

22 sierpnia 2017, 15:50

Relaks, ponad 100 zabiegów, znakomita kuchnia! Uzdrowisko Nałęczów zaprasza!Akcja partnerska

Spędź dzień ze Strażakiem Samem!! 26-27.08 Centrum ŁOPUSZAŃSKA 22 zaprasza do zabawy!Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy