Czy Polacy chcą przyjęcia muzułmańskich imigrantów? [NAJNOWSZY SONDAŻ]

Zdjęcie z artykułu: Czy Polacy chcą przyjęcia muzułmańskich imigrantów? [NAJNOWSZY SONDAŻ] Zdjęcie ilustracyjne; fot. hawkarena, pixabay.com, CC0 Public Domain
Ilustracja do artykułu Czy Polacy chcą przyjęcia muzułmańskich imigrantów? [NAJNOWSZY SONDAŻ]

... Aż 74 proc. Polaków jest przeciwko przyjmowaniu pod swój dach muzułmańskich imigrantów - wynika z sondażu Super Expressu.

Dyskusja na temat przyjmowania przez Polskę uchodźców wciąż budzi emocje. Obecny rząd jest przeciwny planom relokacji. Z kolei Komisja Europejska grozi naszemu krajowi sankcjami. Ważny jest też głos społeczeństwa. Właśnie na ten aspekt zwraca w swoim najnowszym sondażu Super Express, na zlecenie którego (oraz telewizji Nowa TV) Instytut Badań Pollster przeprowadził sondaż. Respondenci zostali zapytani, czy przyjęliby pod swój dach muzułmańskiego imigranta.

Niespodzianki nie było. Z sondażu wynika, że 74 proc. Polaków nie przyjęłoby pod swój dach muzułmańskiego imigranta. Tylko 12 proc. osób byłoby zdecydowanych na taki krok, a 14 proc. badanych nie miało zdania. Badanie było przeprowadzone w dniach 7-8 czerwca (na próbie 1059 dorosłych Polaków).

Sondaż znajdziecie tutaj: Czy przyjąłbyś pod SWÓJ DACH muzułmańskiego imigranta? POLACY zdecydowali

Przy okazji sondażu Super Express przytacza wypowiedzi znanych polityków. - Powinniśmy być bardziej zdeterminowani. Uważam, że odsetek osób przeciwnych przyjmowaniu uchodźców powinien być jeszcze wyższy - powiedział SE.pl poseł PiS Stanisław Pięta. Z kolei poseł Michał Kamiński z Unii Europejskich Demokratów podkreśla: - Polacy dali się kupić propagandzie. Władza wzbudza strach przed imigrantami, cynicznie gra. Chce budować fałszywy obraz sytuacji, to temat zastępczy, by nie rozmawiać o realnych problemach.

W kontekście sondażu warto wspomnieć o ciekawej rozmowie, jaką Marek Czyż z Nowej TV przeprowadził z imamem Nezarem Charifem z Centrum Kultury Islamu w Warszawie. - Wbrew temu, co słuchamy i oglądamy, islam to jest pokojowa religia, która rozmawia z człowiekiem, z jego rozumem i sercem - powiedział Charif. Rozmowę możecie zobaczyć poniżej.

Zobacz także: „Tu i teraz”. Imam Nezar Charif: islam to jest pokojowa religia

„Tu i teraz”. Imam Nezar Charif: islam to jest pokojowa religia
miniaturka
„Tu i teraz”: „Zgłaszają się do nas nauczyciele, którzy tracą pracę”
miniaturka
„Tu i teraz”: „Mamy do czynienia z atakami, które są bardzo precyzyjne”
miniaturka
„Tu i teraz”. Ryszard Kalisz: cały system zawiódł
Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Eurojackpot w Polsce - kiedy i jak grać?

Eurojackpot w Polsce - kiedy i jak grać?

Eurojackpot w Polsce! Wszyscy fani gier losowych będą mieli teraz szanse wygrać dużo więcej niż w słynnej 'szóstce' Lotto. Kiedy i jak grać? Sprawdzamy na ESKA.pl. 

22 sierpnia 2017, 18:28
Eurojackpot - zasady. Jak grać w nową loterię?

Eurojackpot - zasady. Jak grać w nową loterię?

Eurojackpot - największa europejska gra liczbowa niedługo trafi do Polski! Do wygrania ogromne sumy pieniędzy! Sprawdzamy zasady opisujące jak grać w nową loterię!

22 sierpnia 2017, 16:57
Festiwale 2017: najciekawsze muzyczne debiuty!

Festiwale 2017: najciekawsze muzyczne debiuty!

Najlepsze festiwalowe debiuty już teraz na ESKA.pl. Sprawdź, kto porwał publiczność do zabawy.

22 sierpnia 2017, 16:37
Mayweather vs McGregor - o której? Karta walk

Mayweather vs McGregor - o której? Karta walk

Mayweather vs Mcgregor. Ta walka będzie starciem tytanów, na które czekają fani sportów walk z całego świata! Utytułowani zawodnicy już niedługo zmierzą się w ringu. Sprawdźcie kiedy i o której godzinie odbędzie się pojedynek.

22 sierpnia 2017, 15:50

Relaks, ponad 100 zabiegów, znakomita kuchnia! Uzdrowisko Nałęczów zaprasza!Akcja partnerska

Spędź dzień ze Strażakiem Samem!! 26-27.08 Centrum ŁOPUSZAŃSKA 22 zaprasza do zabawy!Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy