Czy Polacy chcą przyjęcia muzułmańskich imigrantów? [NAJNOWSZY SONDAŻ]

Zdjęcie z artykułu: Czy Polacy chcą przyjęcia muzułmańskich imigrantów? [NAJNOWSZY SONDAŻ] Zdjęcie ilustracyjne; fot. hawkarena, pixabay.com, CC0 Public Domain
Ilustracja do artykułu Czy Polacy chcą przyjęcia muzułmańskich imigrantów? [NAJNOWSZY SONDAŻ]

... Aż 74 proc. Polaków jest przeciwko przyjmowaniu pod swój dach muzułmańskich imigrantów - wynika z sondażu Super Expressu.

Dyskusja na temat przyjmowania przez Polskę uchodźców wciąż budzi emocje. Obecny rząd jest przeciwny planom relokacji. Z kolei Komisja Europejska grozi naszemu krajowi sankcjami. Ważny jest też głos społeczeństwa. Właśnie na ten aspekt zwraca w swoim najnowszym sondażu Super Express, na zlecenie którego (oraz telewizji Nowa TV) Instytut Badań Pollster przeprowadził sondaż. Respondenci zostali zapytani, czy przyjęliby pod swój dach muzułmańskiego imigranta.

Niespodzianki nie było. Z sondażu wynika, że 74 proc. Polaków nie przyjęłoby pod swój dach muzułmańskiego imigranta. Tylko 12 proc. osób byłoby zdecydowanych na taki krok, a 14 proc. badanych nie miało zdania. Badanie było przeprowadzone w dniach 7-8 czerwca (na próbie 1059 dorosłych Polaków).

Sondaż znajdziecie tutaj: Czy przyjąłbyś pod SWÓJ DACH muzułmańskiego imigranta? POLACY zdecydowali

Przy okazji sondażu Super Express przytacza wypowiedzi znanych polityków. - Powinniśmy być bardziej zdeterminowani. Uważam, że odsetek osób przeciwnych przyjmowaniu uchodźców powinien być jeszcze wyższy - powiedział SE.pl poseł PiS Stanisław Pięta. Z kolei poseł Michał Kamiński z Unii Europejskich Demokratów podkreśla: - Polacy dali się kupić propagandzie. Władza wzbudza strach przed imigrantami, cynicznie gra. Chce budować fałszywy obraz sytuacji, to temat zastępczy, by nie rozmawiać o realnych problemach.

W kontekście sondażu warto wspomnieć o ciekawej rozmowie, jaką Marek Czyż z Nowej TV przeprowadził z imamem Nezarem Charifem z Centrum Kultury Islamu w Warszawie. - Wbrew temu, co słuchamy i oglądamy, islam to jest pokojowa religia, która rozmawia z człowiekiem, z jego rozumem i sercem - powiedział Charif. Rozmowę możecie zobaczyć poniżej.

Zobacz także: „Tu i teraz”. Imam Nezar Charif: islam to jest pokojowa religia

„Tu i teraz”. Imam Nezar Charif: islam to jest pokojowa religia
miniaturka
„Tu i teraz”: „Muzyka discopolo gra w naszych duszach”
miniaturka
„Tu i teraz”: Kwaśniewski: klucz do przyszłości Polski jest po stronie opozycji
miniaturka
„Tu i teraz”: Hołowczyc: Chciałbym jeszcze pojeździć
Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Imagine Dragons – EVOLVE. Premiera nowego albumu

Imagine Dragons – EVOLVE. Premiera nowego albumu

Imagine Dragons - EVOLVE - najnowszy album grupy zapowiadany przez przebojowe single Believer i Thunder trafił właśnie do sklepów.

5 godz. 2 min.
POLSAT: Wyspa przetrwania - prowadzący program ujawniony

POLSAT: Wyspa przetrwania - prowadzący program ujawniony

Polsat ujawnił, kto poprowadzi przygodowe reality show Wyspa przetrwania, które pojawi się w jesiennej ramówce stacji. Sprawdź na ESKA.pl, kim jest gospodarz programu.

5 godz. 16 min.
Tauron Life Festiwal Oświęcim 2017: relacja z pierwszego dnia LFO 2017

Tauron Life Festiwal Oświęcim 2017: relacja z pierwszego dnia LFO 2017

Tauron Life Festival Oświęcim 2017 22.06 - tego dnia miłośnicy teatru obejrzeli Edukację Rity z Piotrem Fronczewskim, zaś w festiwalowym kinie odbył się koncert Petera J. Bircha, poprzedzony pokazem filmu Sugar Man. Jak było pierwszego dnia na LFO 2017?

5 godz. 35 min.
Katy Perry zabiera nas za kulisy One Love Manchester [VIDEO]

Katy Perry zabiera nas za kulisy One Love Manchester [VIDEO]

Chcesz wiedzieć, co się działo na backstage'u wypełnionego gwiazdami koncertu One Love Manchesteru? Zobacz wyjątkowe nagranie zza kulis od Katy Perry!

5 godz. 55 min.

Zapomnij O Bliznach!! Postaw Na Silikon!!Akcja partnerska

Nowe mieszkanie? Klonowy Zakątek - Dni Otwarte!! Sprawdź!!Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy