Defilada wojskowa 2017 w Warszawie: TRASA, GODZINA PRZEJAZDU [Święto Wojska Polskiego 15 sierpnia]

Zdjęcie z artykułu: Defilada wojskowa 2017 w Warszawie: TRASA, GODZINA PRZEJAZDU [Święto Wojska Polskiego 15 sierpnia] Czołg Leopard 2A4; fot. Hiuppo, hr.wikipedia.org, CC BY 3.0: https://creativecommons.org/licenses/by/3.0/deed.hr
Ilustracja do artykułu Defilada wojskowa 2017 w Warszawie: TRASA, GODZINA PRZEJAZDU [Święto Wojska Polskiego 15 sierpnia]

Święto Wojska Polskiego wypada w tym roku we wtorek, 15 sierpnia. Sprawdźcie, jak będzie wyglądała defilada wojskowa w Warszawie, która wpisała się już do kalendarza sierpniowych wydarzeń w stolicy.

Aktualizacja, 9 sierpnia

Defilada wojskowa 2017 w Warszawie

O godz. 12.00 Andrzej Duda odbierze na placu Trzech Krzyży meldunek od generała broni Leszka Surawskiego. Potem czeka nas jeszcze przemówienie prezydenta, a po nim w Al. Ujazdowskich rozpocznie się defilada.

Na niebie będziemy mogli zobaczyć w tym roku ponad 60 statków powietrznych. Będą to m.in. myśliwce F-16 i MiG-29, samoloty Su-22, C-130 Hercules i C-295 CASA. Nie zabraknie śmigłowców, w tym m.in. Mi-24 i SW-4.

Na ziemi zobaczymy z kolei oddziały piesze i zmechanizowane, m.in. z 6. Brygady Powietrznodesantowej, 10. Brygady Logistycznej oraz 25. Brygady Kawalerii Powietrznej. Na defiladzie przemaszerują także żołnierze wojsko NATO, m.in. z USA, Kanady i Wielkiej Brytanii.

Jeśli chodzi o sprzęt ciężki, to nie zabraknie wielu różnych pojazdów (ma być ich w sumie ok. 170). Będą to m.in. czołgi Leopard, PT-91 Twardy, armatohaubice Dana i Krab, amerykańskie Strykery oraz Rosomaki.

Defilada zakończy się ok. godz. 13.20.

Święto Wojska Polskiego 2017 w Warszawie: Program, wydarzenia, atrakcje w mieście [PRZEGLĄD]

 

Fot. Hiuppo, hr.wikipedia.orgCC BY 3.0

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Eurojackpot w Polsce - kiedy i jak grać?

Eurojackpot w Polsce - kiedy i jak grać?

Eurojackpot w Polsce! Wszyscy fani gier losowych będą mieli teraz szanse wygrać dużo więcej niż w słynnej 'szóstce' Lotto. Kiedy i jak grać? Sprawdzamy na ESKA.pl. 

22 sierpnia 2017, 18:28
Eurojackpot - zasady. Jak grać w nową loterię?

Eurojackpot - zasady. Jak grać w nową loterię?

Eurojackpot - największa europejska gra liczbowa niedługo trafi do Polski! Do wygrania ogromne sumy pieniędzy! Sprawdzamy zasady opisujące jak grać w nową loterię!

22 sierpnia 2017, 16:57
Festiwale 2017: najciekawsze muzyczne debiuty!

Festiwale 2017: najciekawsze muzyczne debiuty!

Najlepsze festiwalowe debiuty już teraz na ESKA.pl. Sprawdź, kto porwał publiczność do zabawy.

22 sierpnia 2017, 16:37
Mayweather vs McGregor - o której? Karta walk

Mayweather vs McGregor - o której? Karta walk

Mayweather vs Mcgregor. Ta walka będzie starciem tytanów, na które czekają fani sportów walk z całego świata! Utytułowani zawodnicy już niedługo zmierzą się w ringu. Sprawdźcie kiedy i o której godzinie odbędzie się pojedynek.

22 sierpnia 2017, 15:50

Relaks, ponad 100 zabiegów, znakomita kuchnia! Uzdrowisko Nałęczów zaprasza!Akcja partnerska

Spędź dzień ze Strażakiem Samem!! 26-27.08 Centrum ŁOPUSZAŃSKA 22 zaprasza do zabawy!Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy