Grupa Queen powraca w wielkim stylu! Tym razem na deskach Teatru Rampa [WIDEO, AUDIO]

Zdjęcie z artykułu: Grupa Queen powraca w wielkim stylu! Tym razem na deskach Teatru Rampa [WIDEO, AUDIO] Queen; wikipedia.org / Carl Lender CC BY-SA 3.0
Ilustracja do artykułu Grupa Queen powraca w wielkim stylu! Tym razem na deskach Teatru Rampa [WIDEO, AUDIO]

22 przeboje kultowej brytyjskiej grupy Queen, najlepsi polscy i zagraniczni artyści... To widowisko po prostu trzeba zobaczyć!

To widowisko jest dziełem najlepszych polskich i światowych twórców. Już niebawem na deskach warszawskiego Teatru Rampa będziemy mogli zobaczyć spektakl bazujący na największych przebojach kultowej grupy Queen, a szczególnie "Bohemian Rhapsody". Będzie muzycznie, tanecznie i widowiskowo!

"Rapsodia z Demonem" to przeplatanka ballad wyśpiewanych a capella z hard rockowym brzmieniem głośnych instrumentów. Połączenie dźwięków, obrazów i emocji charakterystycznych dla brytyjskiego zespołu Queen, niezwykle popularnego szczególnie w latach 70-tych i 80-tych ubiegłego wieku. Twórcą widowiska jest Michel Driesse, holenderski reżyser i aktor, na co dzień dający popis swoich umiejętności na scenach teatrów w Nowym Jorku, San Francisco, Londynie czy Singapurze. 

Do współpracy przy spektaklu Jakub Wocial, kierownik Teatru Rampa zaprosił również wielu "młodych zdolnych" z polskiej sceny muzyczno-teatralnej. Wśród nich znalazł się m. in. Kuba Molęda (na co dzień związany z Teatrem Roma, szerszej publiczności znany z telewizyjnych show). Nad tworzeniem scenariusza pracowała z kolei Katarzyna Kraińska, a kierownictwo muzyczne przejął Jan Stokłosa. 

Podczas widowiska usłyszymy w sumie 22 legendarne numery brytyjskiej grupy. Wśród nich między innymi "Show must go on", "We will rock you", "We are the champions" czy "Bohemian Rhapsody". Premiera show odbędzie się już 30 października. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęła Ambasada Wielkiej Brytanii w Warszawie.

Ten numer najmocniej zainspirował twórców spektaklu:


O szczegóły wydarzenia Jana Stokłosa pytał reporter Radia ESKA, Paweł Karpiński:

 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Muzyka klubowa 2017: nowości kwiecień w ESKA Live Remix

Muzyka klubowa 2017: nowości kwiecień w ESKA Live Remix

Jakie są nowości i premiery polecane przez Puotcka w ESKA Live RMX w kwietniu 2017? Lista najgorętszych i najbardziej imprezowych hitów do sprawdzenia na ESKA.pl

3 godz. 26 min.
Na czym polega mirkowyzwanie? Zabawa z Wykop.pl

Na czym polega mirkowyzwanie? Zabawa z Wykop.pl

Wykop.pl bawi się w Wyzwania i Zajęcia. Na czym polega wykopowa gra? Sprawdź już teraz - na ESKA.pl.

3 godz. 29 min.
OneRepublic - piosenka No Vacancy wielkim HITEM?!

OneRepublic - piosenka No Vacancy wielkim HITEM?!

OneRepublic zaskakują brzmieniem swojej premierowej piosenki! No Vacancy rozpoczyna nowy etap w karierze Ryana Teddera i jego kolegów z zespołu. Przekonajcie się sami już teraz na ESKA.pl

3 godz. 41 min.
Hardwell w Polsce 2017. Niezbędnik koncertowy

Hardwell w Polsce 2017. Niezbędnik koncertowy

Najbardziej istotne informacje praktyczno–organizacyjne związane z koncertem Hardwella już teraz na ESKA.pl

4 godz. 12 min.

Opel Mokka X: Nowy e-X-cytujący SUV z charakterem. Sprawdź, dlaczego Cię zachwyciAkcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy