Grupa Queen powraca w wielkim stylu! Tym razem na deskach Teatru Rampa [WIDEO, AUDIO]

Zdjęcie z artykułu: Grupa Queen powraca w wielkim stylu! Tym razem na deskach Teatru Rampa [WIDEO, AUDIO] Queen; wikipedia.org / Carl Lender CC BY-SA 3.0
Ilustracja do artykułu Grupa Queen powraca w wielkim stylu! Tym razem na deskach Teatru Rampa [WIDEO, AUDIO]

22 przeboje kultowej brytyjskiej grupy Queen, najlepsi polscy i zagraniczni artyści... To widowisko po prostu trzeba zobaczyć!

To widowisko jest dziełem najlepszych polskich i światowych twórców. Już niebawem na deskach warszawskiego Teatru Rampa będziemy mogli zobaczyć spektakl bazujący na największych przebojach kultowej grupy Queen, a szczególnie "Bohemian Rhapsody". Będzie muzycznie, tanecznie i widowiskowo!

"Rapsodia z Demonem" to przeplatanka ballad wyśpiewanych a capella z hard rockowym brzmieniem głośnych instrumentów. Połączenie dźwięków, obrazów i emocji charakterystycznych dla brytyjskiego zespołu Queen, niezwykle popularnego szczególnie w latach 70-tych i 80-tych ubiegłego wieku. Twórcą widowiska jest Michel Driesse, holenderski reżyser i aktor, na co dzień dający popis swoich umiejętności na scenach teatrów w Nowym Jorku, San Francisco, Londynie czy Singapurze. 

Do współpracy przy spektaklu Jakub Wocial, kierownik Teatru Rampa zaprosił również wielu "młodych zdolnych" z polskiej sceny muzyczno-teatralnej. Wśród nich znalazł się m. in. Kuba Molęda (na co dzień związany z Teatrem Roma, szerszej publiczności znany z telewizyjnych show). Nad tworzeniem scenariusza pracowała z kolei Katarzyna Kraińska, a kierownictwo muzyczne przejął Jan Stokłosa. 

Podczas widowiska usłyszymy w sumie 22 legendarne numery brytyjskiej grupy. Wśród nich między innymi "Show must go on", "We will rock you", "We are the champions" czy "Bohemian Rhapsody". Premiera show odbędzie się już 30 października. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęła Ambasada Wielkiej Brytanii w Warszawie.

Ten numer najmocniej zainspirował twórców spektaklu:


O szczegóły wydarzenia Jana Stokłosa pytał reporter Radia ESKA, Paweł Karpiński:

 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Kiedy pierwsze lekcje? Początek roku szkolnego 2017 - 2018

Kiedy pierwsze lekcje? Początek roku szkolnego 2017 - 2018

Początek roku szkolnego 2017 - 2018 już za pasem! Tradycyjnie pierwszy dzwonek uczniowie słyszą pierwszego września jednak tym razem wyjątkowo stanie się to później. Odpowiadamy kiedy.

56 min
Tom Swoon - wyjątkowa trasa #574 TOUR pod patronatem Radia Eski

Tom Swoon - wyjątkowa trasa #574 TOUR pod patronatem Radia Eski

Tom Swoon i Radio Eska zapraszają na wyjątkową trasę #574 TOUR, która obejmie 6 polskich miast. Sprawdź, gdzie i kiedy zagra jeden z najlepszych polskich Dj-ów.

1 godz. 17 min.
Game of thrones s07e07 - hakerzy grożą udostępnieniem w sieci finału siódmego sezonu

Game of thrones s07e07 - hakerzy grożą udostępnieniem w sieci finału siódmego sezonu

Gra o tron - finał siódmego sezonu już niedługo. Tymczasem hakerzy grożą wrzuceniem go do sieci przed premierą w HBO. Czy tak faktycznie może się stać?

1 godz. 48 min.
Legiony - najdroższy film w historii polskiego kina. Co już wiemy?

Legiony - najdroższy film w historii polskiego kina. Co już wiemy?

Legiony będą najdroższym polskim filmem wszech czasów jednak według specjalistów, jego budżet powinien być dwukrotnie większy niż do tej pory zakładano! Co jeszcze wiemy o powstającym dziele?

2 godz. 9 min.

Spędź dzień ze Strażakiem Samem!! 26-27.08 Centrum ŁOPUSZAŃSKA 22 zaprasza do zabawy!Akcja partnerska

Zapraszamy do kin na film o najzabawniejszych rodzicach świata :)Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy