Koniec plenerowych spektakli Teatru Polonia i Och-Teatru. Rząd nie dał pieniędzy fundacji Krystyny Jandy

Zdjęcie z artykułu: Koniec plenerowych spektakli Teatru Polonia i Och-Teatru. Rząd nie dał pieniędzy fundacji Krystyny Jandy Spektakl w plenerze; Facebook / OCH-TEATR
Ilustracja do artykułu Koniec plenerowych spektakli Teatru Polonia i Och-Teatru. Rząd nie dał pieniędzy fundacji Krystyny Jandy

To smutna wiadomość dla wszystkich warszawiaków, a szczególnie tych, którzy kochają teatr. Po raz pierwszy od wielu lat fundacja Krystyny Jandy nie otrzymała od rządu finansowego wsparcia. Letnie spektakle muszą więc zostać odwołane.

Koniec plenerowych spektakli Teatru Polonia i Och-Teatru. Obie sceny prowadzone przez Fundację Krystyny Jandy rezygnują z tegorocznych darmowych przedstawień "pod chmurką". Wszystko przez brak dotacji z Ministerstwa Kultury. Wybrane sztuki od lat można było oglądać za darmo latem na Placu Konstytucji i przed Och-Teatrem.

- Dla nas kluczowym elementem było to, że spektakle były bezpłatne. Mogliśmy wyjść z teatrem do wszystkich tych, którzy chcą zobaczyć spektakl, a być może nie mogą sobie pozwolić na bilet. Dzięki spektaklom mogli obcować z ważnymi aktorami, tekstami. Co roku pokazywaliśmy łącznie 10 spektali - mówi rzeczniczka fundacji Krystyny Jandy na Rzecz Kultury, Józefina Bartyzel.

Plenerowe spektakle, które od prawie dziesięciu lat prezentowano w przestrzeni miejskiej dla wielu warszawiaków były naprawdę ważne. - Wielu widzów znamy już osobiście, wielu pojawiało się na każdym spektaklu od lat. Mamy więc szerokie doświadczenie związane z tym, że widzowie byli przywiązani do letnich spektakli. Zjawiało się na nich nawet po 300-500 osób - tłumaczy rzeczniczka.

>>> FILMOWA STOLICA LATA 2016: program, repertuar, godziny pokazów, adresy kin plenerowych w Warszawie


Fundacja Krystyny Jandy na Rzecz Kultury otrzymała z ministerstwa dofinansowanie na wybrane tegoroczne premiery w wysokości 150 tysięcy złotych, choć wnioskowała o 1,5 miliona. Pieniądze miały być przeznaczone również na realizowanie bieżącego repertuaru oraz na remont wejścia do Teatru Polonia.

Więcej w rozmowie Michała Skolimowskiego:

 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Chris Cornell - kim był? Chester Bennington zabił się w jego urodziny...

Chris Cornell - kim był? Chester Bennington zabił się w jego urodziny...

Chester Bennington zabił się w dniu urodzin swojego przyjaciela, który popełnił samobójstwo, w taki sam sposób jak on, zaledwie 2 miesiące wcześniej. Czy spekulacje o tym, że śmierć Cornella była jedną z przyczyn śmierci lidera Linkin Park są uzasadnione? Dowiedzcie się o nich więcej i sami oceńcie.

6 godz. 2 min.
Chester Bennington - Instagram: zdjęcia, na których był sobą

Chester Bennington - Instagram: zdjęcia, na których był sobą

Instagram Chestera Benningtona pokazuje jak bardzo kochał muzykę. Najlepsze zdjęcia już teraz znajdziecie na ESKA.pl

20 lipca 2017, 23:33
Chester Bennington - rodzina. Dzieci, żona, bliscy wokalisty Linkin Park.

Chester Bennington - rodzina. Dzieci, żona, bliscy wokalisty Linkin Park.

Chester Bennington pozostawił liczną rodzinę. Talinda Ann Bentley, żona Chestera Benningtona, jego była żona Samantha Marie Olit i gromadka dzieci będą teraz w świetle reflektorów, których Bennington zwykle unikał w odniesieniu do rodziny. Kim są? Ile dzieci miał Chester Bennington?

20 lipca 2017, 23:31
Kim był Chester Bennington? Najważniejsze informacje o wokaliście Linkin Park

Kim był Chester Bennington? Najważniejsze informacje o wokaliście Linkin Park

Kim był Chester Bennington? Przypominamy najważniejsze informacje o zmarłym wokaliście Linkin Park.

20 lipca 2017, 22:34

21-23 lipca startuje Sieradz Open Hail Festival 2017! Znamy program!!Akcja partnerska

"Harry Potter i Komnata Tajemnic in Concert". Azoty Arena Szczecin. Kup bilet!!Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy