Kopernik będzie miał nowy budynek. Przygotują go wrocławscy architekci

Zdjęcie z artykułu: Kopernik będzie miał nowy budynek. Przygotują go wrocławscy architekci Kopernik będzie miał nowy budynek! Zaprojektują go wrocławscy architekci; kopernik.org.pl
Ilustracja do artykułu Kopernik będzie miał nowy budynek. Przygotują go wrocławscy architekci

Nowy budynek Centrum Nauki Kopernik ma już swój kształt! W konkursie na jego koncepcję architektoniczną wygrała pracownia z Wrocławia.

Pracownia Przewrotu Kopernikańskiego ma być nowoczesnym ośrodkiem łączącym badania antropologiczne, edukacyjne, psychologiczne i socjologiczne. Znajdzie się też miejsce na nauki technologiczne i inżynieryjne, dzięki którym Centrum stworzy nowe rozwiązania i pomysły. Zwycięski projekt budynku stworzyła firma Edzarda Schultza i Anny Stryszewskiej-Słońskiej. Nagroda wynosi 50 tysięcy złotych.

- Konkurs na koncepcję architektoniczną to było prawdziwe wyzwanie dla projektantów, cieszę się że tak dużo - bo aż 35 pracowni z kraju i z zagranicy wzięło udział w konkursie. Zależało nam, aby wyłoniony w drodze konkursu projekt, wyróżniał się wysoką jakością architektury, wpisywał w pejzaż miasta - opowiada wiceprezydent Warszawy, Renata Kaznowska.

Prace projektowe mają zostać zakończone w kwietniu 2018 roku. Wtedy też Centrum za pomocą przetargu znajdzie wykonawcę, który powinien skończyć budowę do 2020 roku. Oprócz tego, najpopularniejszy warszawski ośrodek naukowy ma zamiar ubiegać się o kwotę około 25 milionów złotych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego. O tym, czy CNK otrzyma taką sumę, przekonamy się już w marcu 2018 roku.

CZYTAJ TEŻ: Miejskie życie będzie łatwiejsze! Warszawa planuje nowe aplikacje [AUDIO]

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Chris Cornell - kim był? Chester Bennington zabił się w jego urodziny...

Chris Cornell - kim był? Chester Bennington zabił się w jego urodziny...

Chester Bennington zabił się w dniu urodzin swojego przyjaciela, który popełnił samobójstwo, w taki sam sposób jak on, zaledwie 2 miesiące wcześniej. Czy spekulacje o tym, że śmierć Cornella była jedną z przyczyn śmierci lidera Linkin Park są uzasadnione? Dowiedzcie się o nich więcej i sami oceńcie.

5 godz. 52 min.
Chester Bennington - Instagram: zdjęcia, na których był sobą

Chester Bennington - Instagram: zdjęcia, na których był sobą

Instagram Chestera Benningtona pokazuje jak bardzo kochał muzykę. Najlepsze zdjęcia już teraz znajdziecie na ESKA.pl

20 lipca 2017, 23:33
Chester Bennington - rodzina. Dzieci, żona, bliscy wokalisty Linkin Park.

Chester Bennington - rodzina. Dzieci, żona, bliscy wokalisty Linkin Park.

Chester Bennington pozostawił liczną rodzinę. Talinda Ann Bentley, żona Chestera Benningtona, jego była żona Samantha Marie Olit i gromadka dzieci będą teraz w świetle reflektorów, których Bennington zwykle unikał w odniesieniu do rodziny. Kim są? Ile dzieci miał Chester Bennington?

20 lipca 2017, 23:31
Kim był Chester Bennington? Najważniejsze informacje o wokaliście Linkin Park

Kim był Chester Bennington? Najważniejsze informacje o wokaliście Linkin Park

Kim był Chester Bennington? Przypominamy najważniejsze informacje o zmarłym wokaliście Linkin Park.

20 lipca 2017, 22:34

21-23 lipca startuje Sieradz Open Hail Festival 2017! Znamy program!!Akcja partnerska

"Harry Potter i Komnata Tajemnic in Concert". Azoty Arena Szczecin. Kup bilet!!Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy