Księgowa warszawskiego zakładu mięsnego wyłudziła fortunę. Oszukiwała przez kilka lat

Zdjęcie z artykułu: Księgowa warszawskiego zakładu mięsnego wyłudziła fortunę. Oszukiwała przez kilka lat Księgowa warszawskiego zakładu mięsnego wyłudziła fortunę; pixabay.com
Ilustracja do artykułu Księgowa warszawskiego zakładu mięsnego wyłudziła fortunę. Oszukiwała przez kilka lat

Kobieta zatrudniła się cztery lata temu jako księgowa w jednej z warszawskich firm. Przez cały ten czas wyprowadziła na swoje konto bankowe ponad 150 tysięcy złotych. Wpadła przez audyt. Grozi jej kilka lat więzienia.

Anna Z. zatrudniła się kilka lat temu w zakładzie mięsnym. Pracowała tam jako księgowa. Co miesiąc przygotowywała listę płac i przekazywała ją do podpisu szefostwu. Gdy okazało się, że nikt dokładnie jej nie sprawdza, kobieta wpadła na pomysł dopisywania na listę osób niepracujących już w firmie.

Przy ich nazwiskach zapisywała numery swoich kont bankowych. Oprócz comiesięcznych wypłat, na jej rachunek trafiały także premie pracownicze. Robiła to przez cztery lata.

Oszustka wpadła w trakcie ostatniego audytu w przedsiębiorstwie. Okazało się, że 42-latka wyprowadziła fortunę z firmy. Na jej konta trafiło ponad 150 tysięcy złotych. Kobieta tłumaczyła właścicielowi, że ma trudną sytuację zdrowotną i rodzinną. Szef dał jej czas na spłatę pieniędzy. Anna Z. nie zgodziła się. Wtedy właściciel zawiadomił funkcjonariuszy.

Kobieta została zatrzymana przez mokotowską policję. Przyznała się do winy. Grozi jej do 8 lat więzienia.

Zobacz też: Zlikwidują osiedle Dudziarska. „To getto”

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

KSW 39 - WYNIKI. Relacja minuta po minucie: Khalidov, Mańkowski, Pudzianowski, Popek

KSW 39 - WYNIKI. Relacja minuta po minucie: Khalidov, Mańkowski, Pudzianowski, Popek

KSW 39: Colosseum - WYNIKI wszystkich walk MMA 27.05.2017 prosto z PGE Narodowego w Warszawie sprawdzicie w relacji online minuta po minucie na ESKA.pl.

9 godz. 54 min.
KSW 39 - WYNIKI ważenia, kolejność walk

KSW 39 - WYNIKI ważenia, kolejność walk

KSW 39 - ceremonia ważenia za nami! Kto, ile waży przed walką na Narodowym? Sprawdźcie już teraz na ESKA.pl!

27 maja 2017, 22:54
KSW 39 - TRANSMISJA. Gdzie oglądać KSW na Narodowym za darmo?

KSW 39 - TRANSMISJA. Gdzie oglądać KSW na Narodowym za darmo?

KSW 39 na żywo 27 maja! Transmisja będzie udostępniona za darmo? Gdzie szukać streamów? Ściągę dla wszystkich osób, które chcą zobaczyć KSW na Narodowym - podrzucamy na ESKA.pl!

27 maja 2017, 19:36
KSW 39 - KARTA WALK. Kto walczy na Narodowym 27.05.2017?

KSW 39 - KARTA WALK. Kto walczy na Narodowym 27.05.2017?

KSW na Narodowym to jedno z największych wydarzeń w historii Federacji. Tym bardziej, że bohaterem wieczoru będą Mariusz Pudzianowski i Mamed Khalidov. Kto jeszcze? Lista zawodników do sprawdzenia na ESKA.pl

27 maja 2017, 18:12

Jak przygotować klimatyzację w samochodzie przed sezonem? Volvo radzi!Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy