Muzeum Sztuki Nowoczesnej z pawilonu "Emilia" przenosi się na Powiśle!

Zdjęcie z artykułu: Muzeum Sztuki Nowoczesnej z pawilonu "Emilia" przenosi się na Powiśle! Wizualizacja; materiały prasowe / artmuseum.pl
Ilustracja do artykułu Muzeum Sztuki Nowoczesnej z pawilonu "Emilia" przenosi się na Powiśle!

Wiemy już, gdzie przeniesie się Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Instytucja do tej pory funkcjonowała w kultowym już pawilonie "Emilia". Po jego zamknięciu muzeum musiało znaleźć sobie jednak nowe miejsce...

Jak przystało na tego rodzaju muzeum, budynek będzie zdecydowanie minimalistyczny. Biały pawilon, do którego przeniosą się ekspozycje MSN zaprojektował austriacki architekt, który już 2 czerwca odwiedzi z nim Warszawę. 

Modernistyczny pawilon stanie w sąsiedztwie Centrum Nauki Kopernik i Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego, przy bulwarach. Konstrukcja stworzona zostanie przy pomocy gotowych elementów, dzięki czemu powstanie znacznie szybciej. Co ciekawe, pawilon przyjedzie do nas z Berlina, gdzie w ostatnich latach również był siedzibą muzeum. 

>>> Na bulwarach pojawiła się wyjątkowa wystawa. Mówi o problemie globalnego ocieplenia [ZDJĘCIA]


Muzeum Sztuki Nowoczesnej to jednak nie jedyna atrakcja, dla której warto będzie odwiedzić nowe miejsce. Na 1000 m2 powierzchni powstanie też kawiarnia oraz księgarnia. Co ciekawe, zewnętrzne ściany budynku (a raczej ich biała powłoka), będą służyć za płótno lokalnym artystom, podobnie jak miało to miejsce w Berlinie.

Budowa nowego pawilonu rozpocznie się w najbliższych miesiącach, a jego oficjalne otwarcie planowane jest na wiosnę przyszłego roku. Szczegółów możecie dowiedzieć się podczas spotkania z architektem pawilonu, Adolfem Krischanitzem. 2 czerwca odwiedźcie siedzibę MSN przy Pańskiej 3.

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Eurojackpot w Polsce - kiedy i jak grać?

Eurojackpot w Polsce - kiedy i jak grać?

Eurojackpot w Polsce! Wszyscy fani gier losowych będą mieli teraz szanse wygrać dużo więcej niż w słynnej 'szóstce' Lotto. Kiedy i jak grać? Sprawdzamy na ESKA.pl. 

22 sierpnia 2017, 18:28
Eurojackpot - zasady. Jak grać w nową loterię?

Eurojackpot - zasady. Jak grać w nową loterię?

Eurojackpot - największa europejska gra liczbowa niedługo trafi do Polski! Do wygrania ogromne sumy pieniędzy! Sprawdzamy zasady opisujące jak grać w nową loterię!

22 sierpnia 2017, 16:57
Festiwale 2017: najciekawsze muzyczne debiuty!

Festiwale 2017: najciekawsze muzyczne debiuty!

Najlepsze festiwalowe debiuty już teraz na ESKA.pl. Sprawdź, kto porwał publiczność do zabawy.

22 sierpnia 2017, 16:37
Mayweather vs McGregor - o której? Karta walk

Mayweather vs McGregor - o której? Karta walk

Mayweather vs Mcgregor. Ta walka będzie starciem tytanów, na które czekają fani sportów walk z całego świata! Utytułowani zawodnicy już niedługo zmierzą się w ringu. Sprawdźcie kiedy i o której godzinie odbędzie się pojedynek.

22 sierpnia 2017, 15:50

Relaks, ponad 100 zabiegów, znakomita kuchnia! Uzdrowisko Nałęczów zaprasza!Akcja partnerska

Spędź dzień ze Strażakiem Samem!! 26-27.08 Centrum ŁOPUSZAŃSKA 22 zaprasza do zabawy!Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy