Na chodnikach przy ul. Francuskiej pojawiły się dziwne linie. O co chodzi? ZOBACZ zdjęcia [GALERIA]

Linie na ulicy Francuskiej 6 Na chodnikach przy ul. Francuskiej pojawiły się dziwne linie. O co chodzi? ZOBACZ zdjęcia [GALERIA]
Linie na ulicy Francuskiej / zdm.waw.pl
Ilustracja do artykułu: Na chodnikach przy ul. Francuskiej pojawiły się dziwne linie. O co chodzi? ZOBACZ zdjęcia [GALERIA]

Ulica Francuska to jedna z najchętniej odwiedzanych ulic na warszawskiej Pradze. To właśnie tutaj wielu mieszkańców przychodzi zjeść obiad lub napić się kawy na świeżym powietrzu. Niestety, ogródki restauracyjne często utrudniają pieszym ruch w tej okolicy. ZDM postanowił zareagować i – wspólnie z mieszkańcami – przygotował pewną akcję.

Na chodnikach przy ul. Francuskiej pojawiły się nietypowe linie. Okazuje się, że białe pasy mają być symboliczną granicą pomiędzy strefą pieszą a ogródkami restauracji.

W ten sposób Zarząd Dróg Miejskich i Samorząd Mieszkańców Saskiej Kępy chcą zwrócić uwagę właścicielom lokali, jak i klientom, na prawidłowy podział przestrzeni pomiędzy pieszymi i ogródkami restauracyjnymi. Chodzi o zachowanie swobodnego ruchu.

- Często stoliki, potykacze czy kosze na śmieci przy lokalach gastronomicznych były ustawione poza obszarem ogródka, utrudniając poruszanie się – mówi Paweł Olek z Zarządu Dróg Miejskich.

Linie zostały wykonane zmywalną farbą. Pozostaną na ul. Francuskiej przez kilkanaście tygodni. Po zamknięciu ogródków zostaną usunięte.

ZDM wspólnie z mieszkańcami przeprowadzi także kampanię edukacyjną promującą życzliwe zachowania wszystkich użytkowników przestrzeni. Powstały specjalne ulotki, które będą rozdawane już 27 maja, podczas Święta Saskiej Kępy.

O szczegółach w materiale Pawła Karpińskiego, reportera Radia ESKA:

 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

KSW 39 - WYNIKI. Relacja minuta po minucie: Khalidov, Mańkowski, Pudzianowski, Popek

KSW 39 - WYNIKI. Relacja minuta po minucie: Khalidov, Mańkowski, Pudzianowski, Popek

KSW 39: Colosseum - WYNIKI wszystkich walk MMA 27.05.2017 prosto z PGE Narodowego w Warszawie sprawdzicie w relacji online minuta po minucie na ESKA.pl.

9 godz. 51 min.
KSW 39 - WYNIKI ważenia, kolejność walk

KSW 39 - WYNIKI ważenia, kolejność walk

KSW 39 - ceremonia ważenia za nami! Kto, ile waży przed walką na Narodowym? Sprawdźcie już teraz na ESKA.pl!

27 maja 2017, 22:54
KSW 39 - TRANSMISJA. Gdzie oglądać KSW na Narodowym za darmo?

KSW 39 - TRANSMISJA. Gdzie oglądać KSW na Narodowym za darmo?

KSW 39 na żywo 27 maja! Transmisja będzie udostępniona za darmo? Gdzie szukać streamów? Ściągę dla wszystkich osób, które chcą zobaczyć KSW na Narodowym - podrzucamy na ESKA.pl!

27 maja 2017, 19:36
KSW 39 - KARTA WALK. Kto walczy na Narodowym 27.05.2017?

KSW 39 - KARTA WALK. Kto walczy na Narodowym 27.05.2017?

KSW na Narodowym to jedno z największych wydarzeń w historii Federacji. Tym bardziej, że bohaterem wieczoru będą Mariusz Pudzianowski i Mamed Khalidov. Kto jeszcze? Lista zawodników do sprawdzenia na ESKA.pl

27 maja 2017, 18:12

Jak przygotować klimatyzację w samochodzie przed sezonem? Volvo radzi!Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy