Na chodnikach przy ul. Francuskiej pojawiły się dziwne linie. O co chodzi? ZOBACZ zdjęcia [GALERIA]

Linie na ulicy Francuskiej 6 Na chodnikach przy ul. Francuskiej pojawiły się dziwne linie. O co chodzi? ZOBACZ zdjęcia [GALERIA]
Linie na ulicy Francuskiej / zdm.waw.pl
Ilustracja do artykułu: Na chodnikach przy ul. Francuskiej pojawiły się dziwne linie. O co chodzi? ZOBACZ zdjęcia [GALERIA]

Ulica Francuska to jedna z najchętniej odwiedzanych ulic na warszawskiej Pradze. To właśnie tutaj wielu mieszkańców przychodzi zjeść obiad lub napić się kawy na świeżym powietrzu. Niestety, ogródki restauracyjne często utrudniają pieszym ruch w tej okolicy. ZDM postanowił zareagować i – wspólnie z mieszkańcami – przygotował pewną akcję.

Na chodnikach przy ul. Francuskiej pojawiły się nietypowe linie. Okazuje się, że białe pasy mają być symboliczną granicą pomiędzy strefą pieszą a ogródkami restauracji.

W ten sposób Zarząd Dróg Miejskich i Samorząd Mieszkańców Saskiej Kępy chcą zwrócić uwagę właścicielom lokali, jak i klientom, na prawidłowy podział przestrzeni pomiędzy pieszymi i ogródkami restauracyjnymi. Chodzi o zachowanie swobodnego ruchu.

- Często stoliki, potykacze czy kosze na śmieci przy lokalach gastronomicznych były ustawione poza obszarem ogródka, utrudniając poruszanie się – mówi Paweł Olek z Zarządu Dróg Miejskich.

Linie zostały wykonane zmywalną farbą. Pozostaną na ul. Francuskiej przez kilkanaście tygodni. Po zamknięciu ogródków zostaną usunięte.

ZDM wspólnie z mieszkańcami przeprowadzi także kampanię edukacyjną promującą życzliwe zachowania wszystkich użytkowników przestrzeni. Powstały specjalne ulotki, które będą rozdawane już 27 maja, podczas Święta Saskiej Kępy.

O szczegółach w materiale Pawła Karpińskiego, reportera Radia ESKA:

 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Red Hot Chili Peppers Kraków 2017: program, rozpiska godzinowa, bilety

Red Hot Chili Peppers Kraków 2017: program, rozpiska godzinowa, bilety

Red Hot Chili Peppers wystąpią 25 lipca w Krakowie na stadionie Cracovii w ramach trasy promującej ich ostatni album The Getaway. Sprawdź program wydarzenia, rozpiskę godzinową oraz informacje związane z biletami.

4 godz. 50 min.
Śnieg w Petersburgu w środku lata! Zobacz zdjęcia i filmy z zasypanego miasta

Śnieg w Petersburgu w środku lata! Zobacz zdjęcia i filmy z zasypanego miasta

Petersburg zasypał śnieg w środku lata przy temperaturze 20 stopni Celsjusza! W internecie natychmiast pojawiło się mnóstwo zdjęć i filmów tej niezwykłej anomalii pogodowej.

4 godz. 52 min.
Kot prezesa: MEMY i najlepsze reakcje

Kot prezesa: MEMY i najlepsze reakcje

Kot prezesa Prawa i Sprawiedliwości został bohaterem internetu podczas protestów przeciwko planowanym zmianom w reformie sądownictwa. Zobacz MEMY i najlepsze reakcje internautów na ESKA.pl.

5 godz. 34 min.
Piosenka z Projekt Lady. Moje życie jest... moje już jest!

Piosenka z Projekt Lady. Moje życie jest... moje już jest!

Piosenka z Projekt Lady już teraz na ESKA.pl. Posłuchaj utworu Moje życie jest... moje i zobacz teledysk, który powstał do piosenki.

5 godz. 37 min.
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy