Noc Muzeów 2017 w Warszawie: Co nowego? Jakie atrakcje? [PROGRAM, WYDARZENIA, DATA]

Warszawa: Noc Muzeów 2017 10 Warszawa: Noc Muzeów 2017. Te miejsca musisz zobaczyć! [TOP 10]
Warszawa: Noc Muzeów 2017 / wikimedia.org
Ilustracja do artykułu: Noc Muzeów 2017 w Warszawie: Co nowego? Jakie atrakcje? [PROGRAM, WYDARZENIA, DATA]

Wiemy coraz więcej o Nocy Muzeów 2017 w Warszawie. Wśród placówek biorących udział w wydarzeniu będzie m.in. Muzeum Warszawy na Rynku Starego Miasta. Na liście znajdą się też inne, nowe miejsca do odwiedzenia. Sprawdźcie!

 Aktualizacja, 17 maja

Nowe muzea do zwiedzania w Noc Muzeów 2017

Z informacji warszawskiego ratusza wynika, że do Nocy Muzeów 2017 zgłosiło się ponad 230 podmiotów. Podobnie było rok temu, więc instytucje, które wtedy brały udział w wydarzeniu, znów będzie można zwiedzić 20 maja.

Są jednak nowości. Oprócz wspomnianego niżej Muzeum Warszawy, po raz pierwszy w Nocy Muzeów wezmą udział m.in. Muzeum Bursztynu przy Rynku Starego Miasta 4/6, Muzeum Żołnierzy Wyklętych przy Rakowieckie oraz Muzeum Sue Ryder przy pl. Unii Lubelskiej.

Co ciekawe, do warszawskiej Nocy Muzeów 2017 zgłosiły się placówki spod Warszawy, m.in. Muzeum Kolei Wąskotorowej z Sochaczewa oraz Muzeum Ziemi Mińskiej.

TOP 10: Te miejsca musisz odwiedzić w NOC MUZEÓW 2017 [WARSZAWA]

Zabytkowy tabor Tramwajów Warszawskich

Ciekawostkę na Noc Muzeów 2017 przygotowała spółka Tramwaje Warszawskiego, która zaprasza na wystawę zabytkowego taboru i wspólne śpiewanie piosenek z akompaniamentem pianisty. Uczestnicy Nocy Muzeów będą też mogli podróżować tramwajami kursującymi w ramach specjalnej linii „M”.

Nie zabraknie klasyków...

Na Noc Muzeów 2017 zaprasza już teraz Narodowy Instytut Fryderyka Chopina. W programie będą  recitale fortepianowe w Sali Koncertowej (o godz. 18.30, 20.30, 22.00), oprowadzanie po wystawie czasowej „Opera Chopina - Fryderyk w Teatrze Narodowym” (godz. 18.15, 19.15, 20.15, 21.15, 22.15) oraz projekcja opery „Kopciuszek” Gioacchino Rossiniego (Sala Koncertowa, godz. 23.00).

Także Zespół Stacji Filtrów Williama Lindleya zaprasza już na Noc Muzeów 2017. Warto się wybrać, bo filtry te najstarszym i największym (z trzech działających) warszawskich wodociągów. Mieszkańcy stolicy otrzymują z niego wodę już od połowy XIX wieku.

Zaprasza do siebie również Izba Pamięci Generała Kuklińskiego (ul. Kanonia 20/22), a także... schron należący do Muzeum Obrony Cywilnej na Żeraniu (ul. Kotsisa - FSO). - Płaszcze przeciwchemiczne, maski, rentgenometry, sprzęt łączności i inne atrakcje czekają na Was w nocy z 20 na 21 maja - zachęca muzeum. Podczas Nocy Muzeów 2017 będzie można oglądać pokaz archiwalnych materiałów filmowych.

Muzeum Warszawy będzie gwiazdą Nocy Muzeów 2017

W maju czeka nas otwarcie odnowionego Muzeum Warszawy znajdującego się przy Rynku Starego Miasta. Placówkę będzie można oglądać po solidnej modernizacji. Zobaczymy wtedy nową wystawę „Rzeczy Warszawskie”. Będzie tam można zobaczyć ponad 7 tys. przedmiotów znajdujących się w kolekcji tej placówki. Ekspozycja zajmie pięć pięter w łącznie 11 kamienicach. W Noc Muzeów Muzeum Warszawy będzie czynne dla grupy 100 osób, które zdobędą ekskluzywne wejściówki w konkursach organizowanych wspólnie z Miastem Stołecznym Warszawa. Konkursy już ruszyły. 

Noc Muzeów 2017 zaplanowana została w Warszawie na 20 maja (noc z soboty na niedzielę). Będzie to 14. edycja warszawskiej imprezy. Wydarzenie co roku przyciąga tłumy warszawiaków i turystów. 

Jakie atrakcje w Warszawie podczas Nocy Muzeów 2017?

W tej chwili program warszawskiej Nocy Muzeów jest jeszcze tworzony. Do 12 lutego muzea, galerie oraz instytucje kultury mogły się zgłaszać do udziału w tym wydarzeniu. Pełną listę placówek (poza wspomnianym wyżej Muzeum Warszawy) poznamy w okolicy wiosny.

Warto wspomnieć, że w ubiegłym roku (2016) w Nocy Muzeów wzięły udział 252 placówki. Byli wśród nich debiutanci, jak m.in. Centrum Bezpieczeństwa m.st. Warszawy, Sinfonia Varsovia, Huta ArcelorMittal (schron), Legia Warszawa, Narodowy Instytut Audiowizualny, Centrum Pieniądza NBP, Ośrodek Kultury Muzułmańskiej oraz nowe muzea - Archidiecezji Warszawskiej, Dulag 21 (Pruszków) oraz Katyńskie.

Artykuł będziemy aktualizować.

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Red Hot Chili Peppers Kraków 2017: program, rozpiska godzinowa, bilety

Red Hot Chili Peppers Kraków 2017: program, rozpiska godzinowa, bilety

Red Hot Chili Peppers wystąpią 25 lipca w Krakowie na stadionie Cracovii w ramach trasy promującej ich ostatni album The Getaway. Sprawdź program wydarzenia, rozpiskę godzinową oraz informacje związane z biletami.

4 godz. 52 min.
Śnieg w Petersburgu w środku lata! Zobacz zdjęcia i filmy z zasypanego miasta

Śnieg w Petersburgu w środku lata! Zobacz zdjęcia i filmy z zasypanego miasta

Petersburg zasypał śnieg w środku lata przy temperaturze 20 stopni Celsjusza! W internecie natychmiast pojawiło się mnóstwo zdjęć i filmów tej niezwykłej anomalii pogodowej.

4 godz. 54 min.
Kot prezesa: MEMY i najlepsze reakcje

Kot prezesa: MEMY i najlepsze reakcje

Kot prezesa Prawa i Sprawiedliwości został bohaterem internetu podczas protestów przeciwko planowanym zmianom w reformie sądownictwa. Zobacz MEMY i najlepsze reakcje internautów na ESKA.pl.

5 godz. 36 min.
Piosenka z Projekt Lady. Moje życie jest... moje już jest!

Piosenka z Projekt Lady. Moje życie jest... moje już jest!

Piosenka z Projekt Lady już teraz na ESKA.pl. Posłuchaj utworu Moje życie jest... moje i zobacz teledysk, który powstał do piosenki.

5 godz. 39 min.
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy