Noc Muzeów 2017 w Warszawie: Co nowego? Jakie atrakcje? [PROGRAM, WYDARZENIA, DATA]

Zdjęcie z artykułu: Noc Muzeów 2017 w Warszawie: Co nowego? Jakie atrakcje? [PROGRAM, WYDARZENIA, DATA] Noc Muzeów 2017 - Pałac Kultury i Nauki; fot. EskaINFO.pl
Ilustracja do artykułu Noc Muzeów 2017 w Warszawie: Co nowego? Jakie atrakcje? [PROGRAM, WYDARZENIA, DATA]

Wiemy coraz więcej o Nocy Muzeów 2017 w Warszawie. Wśród placówek biorących udział w wydarzeniu będzie m.in. Muzeum Warszawy na Rynku Starego Miasta. Na liście znajdą się też inne, nowe miejsca do odwiedzenia. Sprawdźcie!

Aktualizacja, 28 marca

Nowe muzea do zwiedzania w Noc Muzeów 2017

Z informacji warszawskiego ratusza wynika, że do Nocy Muzeów 2017 zgłosiło się już ponad 230 podmiotów. Podobnie było rok temu, więc instytucje, które wtedy brały udział w wydarzeniu, znów będzie można zwiedzić 20 maja.

Są jednak nowości. Oprócz wspomnianego niżej Muzeum Warszawy, po raz pierwszy w Nocy Muzeów wezmą udział m.in. Muzeum Bursztynu przy Rynku Starego Miasta 4/6, Muzeum Żołnierzy Wyklętych przy Rakowieckie oraz Muzeum Sue Ryder przy pl. Unii Lubelskiej.

Co ciekawe, do warszawskiej Nocy Muzeów 2017 zgłosiły się placówki spod Warszawy, m.in. Muzeum Kolei Wąskotorowej z Sochaczewa oraz Muzeum Ziemi Mińskiej.

Muzeum Warszawy będzie gwiazdą Nocy Muzeów 2017

W maju czeka nas otwarcie odnowionego Muzeum Warszawy znajdującego się przy Rynku Starego Miasta. Placówkę będzie można oglądać po solidnej modernizacji. Zobaczymy wtedy nową wystawę „Rzeczy Warszawskie”. Będzie tam można zobaczyć ponad 7 tys. przedmiotów znajdujących się w kolekcji tej placówki. Ekspozycja zajmie pięć pięter w łącznie 11 kamienicach. Warto będzie ją zobaczyć w czasie Nocy Muzeów, ale trzeba liczyć się z tym, że chętnych będzie sporo i czekają nas kolejki. 

Noc Muzeów 2017 zaplanowana została w Warszawie na 20 maja (noc z soboty na niedzielę). Będzie to 14. edycja warszawskiej imprezy. Wydarzenie co roku przyciąga tłumy warszawiaków i turystów. 

Jakie atrakcje w Warszawie podczas Nocy Muzeów 2017?

W tej chwili program warszawskiej Nocy Muzeów jest jeszcze tworzony. Do 12 lutego muzea, galerie oraz instytucje kultury mogły się zgłaszać do udziału w tym wydarzeniu. Pełną listę placówek (poza wspomnianym wyżej Muzeum Warszawy) poznamy w okolicy wiosny.


Warto wspomnieć, że w ubiegłym roku (2016) w Nocy Muzeów wzięły udział 252 placówki. Byli wśród nich debiutanci, jak m.in. Centrum Bezpieczeństwa m.st. Warszawy, Sinfonia Varsovia, Huta ArcelorMittal (schron), Legia Warszawa, Narodowy Instytut Audiowizualny, Centrum Pieniądza NBP, Ośrodek Kultury Muzułmańskiej oraz nowe muzea - Archidiecezji Warszawskiej, Dulag 21 (Pruszków) oraz Katyńskie.

Artykuł będziemy aktualizować.

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Lana Del Rey zapowiada nową płytę Lust For Life

Lana Del Rey zapowiada nową płytę Lust For Life

Lana Del Rey zdradza tytuł swojej nowej płyty w niesamowitym zwiastunie. Kiedy nastąpi premiera albumu Lust For Life?

29 marca 2017, 17:24
Doda: premiera koncertowego DVD Riotka Tour

Doda: premiera koncertowego DVD Riotka Tour

Doda ogłasza premierę swojego drugiego koncertowego DVD. Kiedy i gdzie zobaczyć RIOTKA Tour po raz pierwszy? Kiedy krążek trafi do sprzedaży? Znamy szczegóły!

29 marca 2017, 16:50
Adele kończy z koncertami? 'Oklaski wzbudzają we mnie strach'

Adele kończy z koncertami? 'Oklaski wzbudzają we mnie strach'

Adele już nigdy nie ruszy w trasę koncertową? Pewne wyznanie artystki wywołało wśród fanów przerażenie!

29 marca 2017, 16:34
ALMA wystąpi w Warszawie: data, miejsce, bilety

ALMA wystąpi w Warszawie: data, miejsce, bilety

ALMA - Finka z charakterystycznymi, neonowo – zielonymi włosami, bezkompromisowym nastawieniem i głosem, który mógłby burzyć ściany wystąpi w Warszawie. Sprawdź szczegóły dotyczące koncertu.

29 marca 2017, 15:37
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy