Pobili i grozili śmiercią mieszkańcowi Warszawy? Ruszył proces byłych strażników miejskich [WIDEO]

Zdjęcie z artykułu: Pobili i grozili śmiercią mieszkańcowi Warszawy? Ruszył proces byłych strażników miejskich [WIDEO] Poszkodowany; ESKA INFO Warszawa
Ilustracja do artykułu Pobili i grozili śmiercią mieszkańcowi Warszawy? Ruszył proces byłych strażników miejskich [WIDEO]

O tym zdarzeniu pisaliśmy w lutym ubiegłego roku. Strażnicy miejscy mieli bić i grozić poszkodowanemu śmiercią. Byli funkcjonariusze nie przyznają się do winy. W Warszawie rozpoczął się dziś proces w tej sprawie.

Do zdarzenia doszło na Tarchominie w nocy z 14 na 15 stycznia 2016 roku. To właśnie wtedy mieszkaniec Warszawy miał zwrócić uwagę strażnikom miejskim, którzy źle zaparkowali auto. Chwilę później miało dojść do słownej przepychanki i szarpaniny, w której mężczyzna miał ucierpieć.

- Wybity ząb, bark, nie widzę na jedno oko, grozili śmiercią, wywieźli do lasu - tak na swoim profilu na Facebooku mieszkaniec stolicy relacjonował ze Szpitala Bródnowskiego przykre zdarzenie, do jakiego doszło na jednym z warszawskich osiedli. Mężczyzna miał też zostać okradziony.

W związku z „niedopełnieniem procedur obowiązujących w Straży Miejskiej m. st. Warszawy oraz utratą zaufania niezbędnego do pełnienia obowiązków publicznych” Komendant Straży Miejskiej w Warszawie podjął decyzję 16 lutego o dyscyplinarnym zwolnieniu funkcjonariuszy.

Przypominamy nasz zeszłoroczny reportaż z udziałem poszkodowanego mieszkańca Warszawy, który wyjaśnia dokładne okoliczności zdarzenia:

 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Red Hot Chili Peppers Kraków 2017: program, rozpiska godzinowa, bilety

Red Hot Chili Peppers Kraków 2017: program, rozpiska godzinowa, bilety

Red Hot Chili Peppers wystąpią 25 lipca w Krakowie na stadionie Cracovii w ramach trasy promującej ich ostatni album The Getaway. Sprawdź program wydarzenia, rozpiskę godzinową oraz informacje związane z biletami.

4 godz. 45 min.
Śnieg w Petersburgu w środku lata! Zobacz zdjęcia i filmy z zasypanego miasta

Śnieg w Petersburgu w środku lata! Zobacz zdjęcia i filmy z zasypanego miasta

Petersburg zasypał śnieg w środku lata przy temperaturze 20 stopni Celsjusza! W internecie natychmiast pojawiło się mnóstwo zdjęć i filmów tej niezwykłej anomalii pogodowej.

4 godz. 47 min.
Kot prezesa: MEMY i najlepsze reakcje

Kot prezesa: MEMY i najlepsze reakcje

Kot prezesa Prawa i Sprawiedliwości został bohaterem internetu podczas protestów przeciwko planowanym zmianom w reformie sądownictwa. Zobacz MEMY i najlepsze reakcje internautów na ESKA.pl.

5 godz. 29 min.
Piosenka z Projekt Lady. Moje życie jest... moje już jest!

Piosenka z Projekt Lady. Moje życie jest... moje już jest!

Piosenka z Projekt Lady już teraz na ESKA.pl. Posłuchaj utworu Moje życie jest... moje i zobacz teledysk, który powstał do piosenki.

5 godz. 32 min.
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy