Progi punktowe do liceów 2017 w Warszawie

Zdjęcie z artykułu: Progi punktowe do liceów 2017 w Warszawie Progi punktowe do liceów 2017 w Warszawie; fot. Alexas_Fotos, pixabay.com, CC0 Public Domain
Ilustracja do artykułu Progi punktowe do liceów 2017 w Warszawie

Progi punktowe do liceów w Warszawie w 2017 roku. Sprawdźcie, ile trzeba mieć punktów, aby dostać się do dobrego liceum w stolicy.

Tegoroczny egzamin gimnazjalny już się rozpoczął. To od wyników tego testu może zależeć do jakiego liceum dostanie się uczeń. Nie jest to jednak jedyne kryterium. Liczą się także dobre oceny na świadectwie, niekiedy udział w olimpiadach, itp.

Kiedy już zdecydujemy się wybrać dla siebie jakieś liceum warto poznać progi punktowe, jakie obowiązują przy rekrutacji do danej szkoły. Progi punktowe do liceów są ustalane indywidualnie przez daną szkołę. Maksymalnie może to być 200 punktów, a taki wynik osiągnie uczeń, który zdobył 100 proc. punktów na egzaminie gimnazjalnym i miła same szóstki ze wszystkich przedmiotów.

W czasie rekrutacji, która odbywa się w okolicy maja kandydat do liceum (i technikum) może wybrać tylko trzy szkoły. Wybiera także klasy. Wyniki podawane są zazwyczaj w lipcu

Progi punktowe do liceów w Warszawie

Tegoroczne progi punktowe do warszawskich liceów poznamy już wkrótce. Poda je indywidualnie każda ze szkół, a u nas znajdziecie informacje od tych najpopularniejszych. W międzyczasie można wspomnieć, że w ubiegłym (2016 r.) np. w przypadku XIV LO im. Staszica progiem punktowym dla klas „mat-fiz-chem-biol” wynosił 176 pkt., a dla klas „mat-fiz” 174,2 pkt. Z kolei IX LO im. K. Hoffmanowej próg punktowy dla klasy „biologia, chemia, matematyka” wynosił 173,9 pkt., a dla klasy „język angielski, wiedza o społeczeństwie, geografia” 159,8 pkt.

Artykuł będzie aktualizowany.

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Chris Cornell - kim był? Chester Bennington zabił się w jego urodziny...

Chris Cornell - kim był? Chester Bennington zabił się w jego urodziny...

Chester Bennington zabił się w dniu urodzin swojego przyjaciela, który popełnił samobójstwo, w taki sam sposób jak on, zaledwie 2 miesiące wcześniej. Czy spekulacje o tym, że śmierć Cornella była jedną z przyczyn śmierci lidera Linkin Park są uzasadnione? Dowiedzcie się o nich więcej i sami oceńcie.

5 godz. 53 min.
Chester Bennington - Instagram: zdjęcia, na których był sobą

Chester Bennington - Instagram: zdjęcia, na których był sobą

Instagram Chestera Benningtona pokazuje jak bardzo kochał muzykę. Najlepsze zdjęcia już teraz znajdziecie na ESKA.pl

20 lipca 2017, 23:33
Chester Bennington - rodzina. Dzieci, żona, bliscy wokalisty Linkin Park.

Chester Bennington - rodzina. Dzieci, żona, bliscy wokalisty Linkin Park.

Chester Bennington pozostawił liczną rodzinę. Talinda Ann Bentley, żona Chestera Benningtona, jego była żona Samantha Marie Olit i gromadka dzieci będą teraz w świetle reflektorów, których Bennington zwykle unikał w odniesieniu do rodziny. Kim są? Ile dzieci miał Chester Bennington?

20 lipca 2017, 23:31
Kim był Chester Bennington? Najważniejsze informacje o wokaliście Linkin Park

Kim był Chester Bennington? Najważniejsze informacje o wokaliście Linkin Park

Kim był Chester Bennington? Przypominamy najważniejsze informacje o zmarłym wokaliście Linkin Park.

20 lipca 2017, 22:34

21-23 lipca startuje Sieradz Open Hail Festival 2017! Znamy program!!Akcja partnerska

"Harry Potter i Komnata Tajemnic in Concert". Azoty Arena Szczecin. Kup bilet!!Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy