Progi punktowe do liceów 2017 w Warszawie

Zdjęcie z artykułu: Progi punktowe do liceów 2017 w Warszawie Progi punktowe do liceów 2017 w Warszawie; fot. Alexas_Fotos, pixabay.com, CC0 Public Domain
Ilustracja do artykułu Progi punktowe do liceów 2017 w Warszawie

Progi punktowe do liceów w Warszawie w 2017 roku. Sprawdźcie, ile trzeba mieć punktów, aby dostać się do dobrego liceum w stolicy.

Tegoroczny egzamin gimnazjalny już się rozpoczął. To od wyników tego testu może zależeć do jakiego liceum dostanie się uczeń. Nie jest to jednak jedyne kryterium. Liczą się także dobre oceny na świadectwie, niekiedy udział w olimpiadach, itp.

Kiedy już zdecydujemy się wybrać dla siebie jakieś liceum warto poznać progi punktowe, jakie obowiązują przy rekrutacji do danej szkoły. Progi punktowe do liceów są ustalane indywidualnie przez daną szkołę. Maksymalnie może to być 200 punktów, a taki wynik osiągnie uczeń, który zdobył 100 proc. punktów na egzaminie gimnazjalnym i miła same szóstki ze wszystkich przedmiotów.

W czasie rekrutacji, która odbywa się w okolicy maja kandydat do liceum (i technikum) może wybrać tylko trzy szkoły. Wybiera także klasy. Wyniki podawane są zazwyczaj w lipcu

Progi punktowe do liceów w Warszawie

Tegoroczne progi punktowe do warszawskich liceów poznamy już wkrótce. Poda je indywidualnie każda ze szkół, a u nas znajdziecie informacje od tych najpopularniejszych. W międzyczasie można wspomnieć, że w ubiegłym (2016 r.) np. w przypadku XIV LO im. Staszica progiem punktowym dla klas „mat-fiz-chem-biol” wynosił 176 pkt., a dla klas „mat-fiz” 174,2 pkt. Z kolei IX LO im. K. Hoffmanowej próg punktowy dla klasy „biologia, chemia, matematyka” wynosił 173,9 pkt., a dla klasy „język angielski, wiedza o społeczeństwie, geografia” 159,8 pkt.

Artykuł będzie aktualizowany.

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

KSW 39 - WYNIKI. Relacja minuta po minucie: Khalidov, Mańkowski, Pudzianowski, Popek

KSW 39 - WYNIKI. Relacja minuta po minucie: Khalidov, Mańkowski, Pudzianowski, Popek

KSW 39: Colosseum - WYNIKI wszystkich walk MMA 27.05.2017 prosto z PGE Narodowego w Warszawie sprawdzicie w relacji online minuta po minucie na ESKA.pl.

9 godz. 48 min.
KSW 39 - WYNIKI ważenia, kolejność walk

KSW 39 - WYNIKI ważenia, kolejność walk

KSW 39 - ceremonia ważenia za nami! Kto, ile waży przed walką na Narodowym? Sprawdźcie już teraz na ESKA.pl!

27 maja 2017, 22:54
KSW 39 - TRANSMISJA. Gdzie oglądać KSW na Narodowym za darmo?

KSW 39 - TRANSMISJA. Gdzie oglądać KSW na Narodowym za darmo?

KSW 39 na żywo 27 maja! Transmisja będzie udostępniona za darmo? Gdzie szukać streamów? Ściągę dla wszystkich osób, które chcą zobaczyć KSW na Narodowym - podrzucamy na ESKA.pl!

27 maja 2017, 19:36
KSW 39 - KARTA WALK. Kto walczy na Narodowym 27.05.2017?

KSW 39 - KARTA WALK. Kto walczy na Narodowym 27.05.2017?

KSW na Narodowym to jedno z największych wydarzeń w historii Federacji. Tym bardziej, że bohaterem wieczoru będą Mariusz Pudzianowski i Mamed Khalidov. Kto jeszcze? Lista zawodników do sprawdzenia na ESKA.pl

27 maja 2017, 18:12

Jak przygotować klimatyzację w samochodzie przed sezonem? Volvo radzi!Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy