Progi punktowe do liceów 2017 w Warszawie

Zdjęcie z artykułu: Progi punktowe do liceów 2017 w Warszawie Progi punktowe do liceów 2017 w Warszawie; fot. Alexas_Fotos, pixabay.com, CC0 Public Domain
Ilustracja do artykułu Progi punktowe do liceów 2017 w Warszawie

Progi punktowe do liceów w Warszawie w 2017 roku. Sprawdźcie, ile trzeba mieć punktów, aby dostać się do dobrego liceum w stolicy.

Tegoroczny egzamin gimnazjalny odbędzie się w dniach 19-21 kwietnia 2017 roku. To od wyników tego testu może zależeć do jakiego liceum dostanie się uczeń. Nie jest to jednak jedyne kryterium. Liczą się także dobre oceny na świadectwie, niekiedy udział w olimpiadach, itp.

Kiedy już zdecydujemy się wybrać dla siebie jakieś liceum warto poznać progi punktowe, jakie obowiązują przy rekrutacji do danej szkoły. Progi punktowe do liceów są ustalane indywidualnie przez daną szkołę. Maksymalnie może to być 200 punktów, a taki wynik osiągnie uczeń, który zdobył 100 proc. punktów na egzaminie gimnazjalnym i miła same szóstki ze wszystkich przedmiotów.

W czasie rekrutacji, która odbywa się w okolicy maja kandydat do liceum (i technikum) może wybrać tylko trzy szkoły. Wybiera także klasy. Wyniki podawane są zazwyczaj w lipcu

Progi punktowe do liceów w Warszawie

Tegoroczne progi punktowe do warszawskich liceów poznamy już wkrótce. Poda je indywidualnie każda ze szkół, a u nas znajdziecie informacje od tych najpopularniejszych. W międzyczasie można wspomnieć, że w ubiegłym (2016 r.) np. w przypadku XIV LO im. Staszica progiem punktowym dla klas „mat-fiz-chem-biol” wynosił 176 pkt., a dla klas „mat-fiz” 174,2 pkt. Z kolei IX LO im. K. Hoffmanowej próg punktowy dla klasy „biologia, chemia, matematyka” wynosił 173,9 pkt., a dla klasy „język angielski, wiedza o społeczeństwie, geografia” 159,8 pkt.

Artykuł będzie aktualizowany.

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Lana Del Rey zapowiada nową płytę Lust For Life

Lana Del Rey zapowiada nową płytę Lust For Life

Lana Del Rey zdradza tytuł swojej nowej płyty w niesamowitym zwiastunie. Kiedy nastąpi premiera albumu Lust For Life?

29 marca 2017, 17:24
Doda: premiera koncertowego DVD Riotka Tour

Doda: premiera koncertowego DVD Riotka Tour

Doda ogłasza premierę swojego drugiego koncertowego DVD. Kiedy i gdzie zobaczyć RIOTKA Tour po raz pierwszy? Kiedy krążek trafi do sprzedaży? Znamy szczegóły!

29 marca 2017, 16:50
Adele kończy z koncertami? 'Oklaski wzbudzają we mnie strach'

Adele kończy z koncertami? 'Oklaski wzbudzają we mnie strach'

Adele już nigdy nie ruszy w trasę koncertową? Pewne wyznanie artystki wywołało wśród fanów przerażenie!

29 marca 2017, 16:34
ALMA wystąpi w Warszawie: data, miejsce, bilety

ALMA wystąpi w Warszawie: data, miejsce, bilety

ALMA - Finka z charakterystycznymi, neonowo – zielonymi włosami, bezkompromisowym nastawieniem i głosem, który mógłby burzyć ściany wystąpi w Warszawie. Sprawdź szczegóły dotyczące koncertu.

29 marca 2017, 15:37
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy