Skarga na smog trafiła do Komisji Europejskiej. Podpisało się prawie 25 tysięcy osób

Zdjęcie z artykułu: Skarga na smog trafiła do Komisji Europejskiej. Podpisało się prawie 25 tysięcy osób Smog w Warszawie; flickr.com
Ilustracja do artykułu Skarga na smog trafiła do Komisji Europejskiej. Podpisało się prawie 25 tysięcy osób

Aktywiści i ekolodzy złożyli dziś w biurze Komisji Europejskiej w Warszawie skargę na zanieczyszczenie powietrza w Polsce. Mają dość bezczynności w sprawie niebezpiecznego smogu.

Akcję zbierania podpisów zorganizowali wspólnie stowarzyszenie Miasto Jest Nasze, Akcja Demokracja, Greenpeace Polska i ClientEarth - Prawnicy dla Ziemi.

W ciągu tylko dwóch tygodni zebrano blisko 25 tysięcy podpisów mieszkańców.

Jak pisze Miasto Jest Nasze na swoim oficjalnym profilu facebookowym, władze Warszawy nie reagują na to, że w trakcie ostatnich kilku dni normy powietrza są przekroczone o ponad 500 procent.

- Sprawę fatalnej jakości powietrza w Warszawie nagłaśniamy od kilku lat. Byliśmy współinicjatorami powstania Warszawskiego Alarmu Smogowego, pisaliśmy szereg petycji, organizowaliśmy happeningi. Ale cały czas jedyną reakcją władz jest przerzucanie się odpowiedzialnością za rozwiązanie problemu smogu. Gdy piszemy do Ratusza, słyszymy, że tylko rząd ma narzędzia by się tym zająć. Gdy apelujemy do rządu, dowiadujemy się, że wszystkiemu winna jest Warszawa – czytamy na Facebooku stowarzyszenia.

Poniżej możecie zobaczyć nagranie sprzed warszawskiego biura Komisji Europejskiej:

 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Miley Cyrus: premiera nowej piosenki Inspired na żywo

Miley Cyrus: premiera nowej piosenki Inspired na żywo

Miley Cyrus zaprezentowała po raz pierwszy na żywo swój nowy utwór o nazwie Inspired.

40 min
Ariana Grande w Manchesterze. Goście specjalni podczas koncertu charytatywnego

Ariana Grande w Manchesterze. Goście specjalni podczas koncertu charytatywnego

Ariana Grande wraca do Manchesteru. Gwiazda postanowiła zorganizować koncert, z którego dochód zostanie przekazany dla rodzin ofiar zamachu. Artystce w tym wydarzeniu ma towarzyszyć plejada gwiazd.

1 godz. 1 min.
Zbigniew Wodecki uczczony przez 60 tysięcy osób VIDEO

Zbigniew Wodecki uczczony przez 60 tysięcy osób VIDEO

Zbigniew Wodecki został w niesamowity sposób uczczony przez 60 tysięcy osób. Zobacz wideo, jak cały stadion oddaje hołd wybitnemu muzykowi.

1 godz. 4 min.
Eurowizja: Polska wybrała kolejnego reprezentanta

Eurowizja: Polska wybrała kolejnego reprezentanta

Emocje po finale Eurowizji 2017 w Kijowie nie zdążyły jeszcze do końca opaść, a my już mamy dla was kolejne wieści ze świata eurowizyjnych konkursów.

1 godz. 23 min.

Jak przygotować klimatyzację w samochodzie przed sezonem? Volvo radzi!Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy