Skażone jaja w całej Europie. Dotarły także na Mazowsze! [WIDEO NOWA TV 24 GODZINY]

Zdjęcie z artykułu: Skażone jaja w całej Europie. Dotarły także na Mazowsze! [WIDEO NOWA TV 24 GODZINY] Skażone jaja w całej Europie. Dotarły także na Mazowsze!; pixabay.com
Ilustracja do artykułu Skażone jaja w całej Europie. Dotarły także na Mazowsze! [WIDEO NOWA TV 24 GODZINY]

Jaja skażone fipronilem, niebezpiecznym środkiem, który uszkadza układ nerwowy, trafiły do Polski. Są w trzech województwach: wielkopolskim, kujawsko-pomorskim i mazowieckim. Sprawa dotyczy ponad 40 tysiącach jaj ugotowanych na twardo i obranych, które trafiły do sałatek lub przetworów.

W Polsce ponad 40 tys. skażonych jaj ugotowanych na twardo zostało użytych do sałatek lub przetworów. Miały trafić do trzech województw - kujawsko-pomorskiego, wielkopolskiego i mazowieckiego. Na szczęście, nie mamy się czego obawiać. Główny Inspektorat Sanitarny zatrzymał je w zakładach przetwórstwa, jak informuje Jan Bondar, rzecznik instytucji.

Partie skażonych jaj zostaną albo zutylizowane, albo zwrócone firmie, z której trafiły do Polski.

Wszystko zaczęło się na farmach drobiu w czterech krajach: Belgii, Holandii, Niemczech i Francji. To tam fipronil został dodany do środka dezynfekcyjnego, skąd trafił do organizmów hodowanych kur, a następnie do znoszonych przez nie jaj. Te zostały rozprowadzone w ponad 12 krajach.

Zobaczcie materiał NOWA TV 24 GODZINY:

Fipronil to środek niebezpieczny dla zdrowia. Najczęściej smaruje się nim zwierzęta domowe. Uszkadza układ nerwowy, nerki, wątrobę, a także tarczycę.

CZYTAJ TEŻ: Łowił ryby, gdy burza wywróciła jego łódkę. Zginął na miejscu

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Eurojackpot w Polsce - kiedy i jak grać?

Eurojackpot w Polsce - kiedy i jak grać?

Eurojackpot w Polsce! Wszyscy fani gier losowych będą mieli teraz szanse wygrać dużo więcej niż w słynnej 'szóstce' Lotto. Kiedy i jak grać? Sprawdzamy na ESKA.pl. 

22 sierpnia 2017, 18:28
Eurojackpot - zasady. Jak grać w nową loterię?

Eurojackpot - zasady. Jak grać w nową loterię?

Eurojackpot - największa europejska gra liczbowa niedługo trafi do Polski! Do wygrania ogromne sumy pieniędzy! Sprawdzamy zasady opisujące jak grać w nową loterię!

22 sierpnia 2017, 16:57
Festiwale 2017: najciekawsze muzyczne debiuty!

Festiwale 2017: najciekawsze muzyczne debiuty!

Najlepsze festiwalowe debiuty już teraz na ESKA.pl. Sprawdź, kto porwał publiczność do zabawy.

22 sierpnia 2017, 16:37
Mayweather vs McGregor - o której? Karta walk

Mayweather vs McGregor - o której? Karta walk

Mayweather vs Mcgregor. Ta walka będzie starciem tytanów, na które czekają fani sportów walk z całego świata! Utytułowani zawodnicy już niedługo zmierzą się w ringu. Sprawdźcie kiedy i o której godzinie odbędzie się pojedynek.

22 sierpnia 2017, 15:50

Relaks, ponad 100 zabiegów, znakomita kuchnia! Uzdrowisko Nałęczów zaprasza!Akcja partnerska

Spędź dzień ze Strażakiem Samem!! 26-27.08 Centrum ŁOPUSZAŃSKA 22 zaprasza do zabawy!Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy