Studentka SGH stworzyła aplikację wartą 3 mln dolarów! Ma służyć spontanicznym spotkaniom [WIDEO]

Zdjęcie z artykułu: Studentka SGH stworzyła aplikację wartą 3 mln dolarów! Ma służyć spontanicznym spotkaniom [WIDEO] SPONTIME; Print Screen
Ilustracja do artykułu Studentka SGH stworzyła aplikację wartą 3 mln dolarów! Ma służyć spontanicznym spotkaniom [WIDEO]

Aplikacja SPONTIME jeszcze nie weszła do użytku, a jej wartość wyceniono już na 3 mln dolarów. Czy będzie to kolejna marka na miarę Snapchata czy samego Facebooka?

Chcesz pobiegać, coś zjeść albo spotkać się ze znajomymi? Wystarczy kliknąć. Studentka SGH stworzyła aplikacje SPONTAJN. Ta, jak sama nazwa wskazuje, umożliwia spontaniczne spotkania. - Załóżmy, że chcę wyjść teraz na kawę. Nie napiszę o tym przecież na Facebooku czy Twitterze, a właśnie skorzystam z aplikacji - jej działanie naszemu reporterowi wyjaśniła twórczyni, Karolina Demiańczuk.

 

Wiadomo, że pomysł młodej studentki już teraz jest wart około 3 milionów dolarów. System działa podobnie do Facebooka - z tą różnicą, że tu chodzi o spędzanie czasu poza wirtualną rzeczywistością. Pomysł na aplikację pojawił się również zupełnie spontanicznie. - Odwołano mi zajęcia na uczelni, musiałam czekać 2 godziny na kolejny wykład. Poszłam do uczelnianej kawiarni, zadzwoniłam do 4-5 osób, ale nikogo nie było w pobliżu. Okazało się, że inny kolega też czekał na zajęcia, ale w kawiarni piętro niżej. Wtedy pierwszy raz pomyślałam o stworzeniu aplikacji - tłumaczy Karolina.

Aplikacja ma pojawić się na rynku już w drugiej połowie kwietnia. Co ciekawe, aplikacją stworzoną przez polską studentkę zainteresowane są już zagraniczne firmy... Czy SPONTAJN stanie się kolejnym hitem na skalę Facebooka, Instagrama lub Snapchata?

Z Karoliną Demiańczuk rozmawiał Szymon Kępka:


  
 

 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

20 ciekawostek na 20 lat Harry'ego Pottera

20 ciekawostek na 20 lat Harry'ego Pottera

Trudno w to uwierzyć, ale pierwsza część z serii książek o Harrym Potterze ma już 20 lat! Z okazji okrągłej rocznicy Kamienia Filozoficznego mamy dla was 20 magicznych faktów, o których mogliście nie mieć pojęcia.

41 min
Familiada: najcieplejsze państwa w Europie. Komiczny finał jednego z odcinków

Familiada: najcieplejsze państwa w Europie. Komiczny finał jednego z odcinków

'Najcieplejsze państwa w Europie' i 'Coś miejscowego' - to zadania, z którymi musieli się zmierzyć w finale uczestnicy jednego z odcinków Familiady. 

4 godz. 8 min.
Depeche Mode w Polsce 2018: bilety - gdzie i po ile kupić?

Depeche Mode w Polsce 2018: bilety - gdzie i po ile kupić?

Depeche Mode, jeden z najbardziej wpływowych zespołów muzyki nowoczesnej zimą wróci do Polski na trzy klubowe koncerty. Sprawdź, gdzie i po ile kupić bilety na to wydarzenie.

5 godz. 9 min.
 Open'er 2017: The Dumplings wystąpią z 9-osobową orkiestrą

Open'er 2017: The Dumplings wystąpią z 9-osobową orkiestrą

The Dumplings w tym roku wracają na scenę Openera w niezwykłym, specjalnym formacie. Zespół zagra z 9-osobową orkiestrą!

5 godz. 27 min.

#NIEprzepłcaj!! Przedstawiamy ŁOPUSZAŃSKA 22!!Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy