Trzy tysiące warszawiaków umrze w 2017 roku przez smog. Posłuchajcie rozmowy z ekspertem [AUDIO]

Zdjęcie z artykułu: Trzy tysiące warszawiaków umrze w 2017 roku przez smog. Posłuchajcie rozmowy z ekspertem [AUDIO] Smog w Warszawie; flickr.com
Ilustracja do artykułu Trzy tysiące warszawiaków umrze w 2017 roku przez smog. Posłuchajcie rozmowy z ekspertem [AUDIO]

Smog nas zabija. Kilka tysięcy osób rocznie umiera w Warszawie tylko dlatego, że oddycha trującym powietrzem. Takie dane zaprezentowali naukowcy z Politechniki Warszawskiej.  

Politechnika Warszawska podzieliła się zatrważającymi szacunkami, które przygotowali ich eksperci. Według nich stale podwyższone stężenie niebezpiecznych pyłów w powietrzu jest śmiertelnie niebezpiecznie.

Niestety, normy w Warszawie są przekroczone niemal codziennie. To właśnie w niedzielę, 8 stycznia, jakość powietrza ponownie uległa ogromnemu pogorszeniu - jednemu z najgorszych w historii. Jeśli miasto nic z tym nie zrobi, liczba zgonów spowodowanych smogiem będzie wzrastać.

Już teraz wyniki analizy przerażają. Zgodnie z badaniami Politechniki Warszawskiej, trzy tysiące osób umiera rocznie w stolicy z powodu złego powietrza.

Jak twierdzi Artur Badyga z Wydziału Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska Politechniki Warszawskiej, przyszły rok nie będzie lepszy. Na powikłania narażone są przede wszystkim osoby starsze i dzieci.

O szczegółach możecie posłuchać w rozmowie Artura Jarząbka z ekspertem PW - Arturem Badygą.

 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Bayern Monachium - Bayer Leverkusen 18.08.2017: TRANSMISJA TV i STREAM ONLINE

Bayern Monachium - Bayer Leverkusen 18.08.2017: TRANSMISJA TV i STREAM ONLINE

Mecz Bayern Monachium - Bayer Leverkusen 18.08.2017 to szlagier inauguracyjnej kolejki Bundesligi. Kto rozpocznie sezon z 3 punktami na koncie? Tego dowiemy się podczas transmisji na żywo. Gdzie oglądać mecz za darmo w TV i ONLINE?

18 sierpnia 2017, 18:27
New Music Friday czyli nowe piosenki 2017 - nowy Justin Bieber, Miley Cyrus i jeszcze 2 nowe hity!

New Music Friday czyli nowe piosenki 2017 - nowy Justin Bieber, Miley Cyrus i jeszcze 2 nowe hity!

Nowe piosenki 2017 w Radiu ESKA - 18 sierpnia premiery nowych numerów Miley Cyrus, Justina Biebera... i nie tylko. Sprawdźcie nowe piosenki, które dla was wybrała ESKA!

18 sierpnia 2017, 16:28
Festiwal Weselnych Przebojów - Mrągowo 2017 w TV

Festiwal Weselnych Przebojów - Mrągowo 2017 w TV

Festiwal Weselnych Przebojów - 18 sierpnia od godziny 20:05 w Polsacie usłyszymy najczęściej grane hity na polskich weselach. Bo czy można wyobrazić sobie te imprezy bez popularnych piosenek: Windą do nieba, Parostatek, Ona tańczy dla mnie, Biały miś i Żono moja? 

18 sierpnia 2017, 16:22
Zaćmienie Słońca 21.08.2017 - o której i gdzie oglądać?

Zaćmienie Słońca 21.08.2017 - o której i gdzie oglądać?

Zaćmienie Słońca to wyjątkowe zjawisko astronomiczne, które nastąpi już 21 sierpnia 2017 roku. O której i gdzie oglądać?

18 sierpnia 2017, 15:19

Zapraszamy do kin na film o najzabawniejszych rodzicach świata :)Akcja partnerska

19-20 sierpnia Żarcie Na Kółkach znowu w Warszawie! Będzie pysznie!!!Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy