Trzy tysiące warszawiaków umrze w 2017 roku przez smog. Posłuchajcie rozmowy z ekspertem [AUDIO]

Zdjęcie z artykułu: Trzy tysiące warszawiaków umrze w 2017 roku przez smog. Posłuchajcie rozmowy z ekspertem [AUDIO] Smog w Warszawie; flickr.com
Ilustracja do artykułu Trzy tysiące warszawiaków umrze w 2017 roku przez smog. Posłuchajcie rozmowy z ekspertem [AUDIO]

Smog nas zabija. Kilka tysięcy osób rocznie umiera w Warszawie tylko dlatego, że oddycha trującym powietrzem. Takie dane zaprezentowali naukowcy z Politechniki Warszawskiej.  

Politechnika Warszawska podzieliła się zatrważającymi szacunkami, które przygotowali ich eksperci. Według nich stale podwyższone stężenie niebezpiecznych pyłów w powietrzu jest śmiertelnie niebezpiecznie.

Niestety, normy w Warszawie są przekroczone niemal codziennie. To właśnie w niedzielę, 8 stycznia, jakość powietrza ponownie uległa ogromnemu pogorszeniu - jednemu z najgorszych w historii. Jeśli miasto nic z tym nie zrobi, liczba zgonów spowodowanych smogiem będzie wzrastać.

Już teraz wyniki analizy przerażają. Zgodnie z badaniami Politechniki Warszawskiej, trzy tysiące osób umiera rocznie w stolicy z powodu złego powietrza.

Jak twierdzi Artur Badyga z Wydziału Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska Politechniki Warszawskiej, przyszły rok nie będzie lepszy. Na powikłania narażone są przede wszystkim osoby starsze i dzieci.

O szczegółach możecie posłuchać w rozmowie Artura Jarząbka z ekspertem PW - Arturem Badygą.

 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Muzyka klubowa 2017: nowości kwiecień w ESKA Live Remix

Muzyka klubowa 2017: nowości kwiecień w ESKA Live Remix

Jakie są nowości i premiery polecane przez Puotcka w ESKA Live RMX w kwietniu 2017? Lista najgorętszych i najbardziej imprezowych hitów do sprawdzenia na ESKA.pl

3 godz. 13 min.
Na czym polega mirkowyzwanie? Zabawa z Wykop.pl

Na czym polega mirkowyzwanie? Zabawa z Wykop.pl

Wykop.pl bawi się w Wyzwania i Zajęcia. Na czym polega wykopowa gra? Sprawdź już teraz - na ESKA.pl.

3 godz. 16 min.
OneRepublic - piosenka No Vacancy wielkim HITEM?!

OneRepublic - piosenka No Vacancy wielkim HITEM?!

OneRepublic zaskakują brzmieniem swojej premierowej piosenki! No Vacancy rozpoczyna nowy etap w karierze Ryana Teddera i jego kolegów z zespołu. Przekonajcie się sami już teraz na ESKA.pl

3 godz. 28 min.
Hardwell w Polsce 2017. Niezbędnik koncertowy

Hardwell w Polsce 2017. Niezbędnik koncertowy

Najbardziej istotne informacje praktyczno–organizacyjne związane z koncertem Hardwella już teraz na ESKA.pl

3 godz. 59 min.

Opel Mokka X: Nowy e-X-cytujący SUV z charakterem. Sprawdź, dlaczego Cię zachwyciAkcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy