Trzy tysiące warszawiaków umrze w 2017 roku przez smog. Posłuchajcie rozmowy z ekspertem [AUDIO]

Zdjęcie z artykułu: Trzy tysiące warszawiaków umrze w 2017 roku przez smog. Posłuchajcie rozmowy z ekspertem [AUDIO] Smog w Warszawie; flickr.com
Ilustracja do artykułu Trzy tysiące warszawiaków umrze w 2017 roku przez smog. Posłuchajcie rozmowy z ekspertem [AUDIO]

Smog nas zabija. Kilka tysięcy osób rocznie umiera w Warszawie tylko dlatego, że oddycha trującym powietrzem. Takie dane zaprezentowali naukowcy z Politechniki Warszawskiej.  

Politechnika Warszawska podzieliła się zatrważającymi szacunkami, które przygotowali ich eksperci. Według nich stale podwyższone stężenie niebezpiecznych pyłów w powietrzu jest śmiertelnie niebezpiecznie.

Niestety, normy w Warszawie są przekroczone niemal codziennie. To właśnie w niedzielę, 8 stycznia, jakość powietrza ponownie uległa ogromnemu pogorszeniu - jednemu z najgorszych w historii. Jeśli miasto nic z tym nie zrobi, liczba zgonów spowodowanych smogiem będzie wzrastać.

Już teraz wyniki analizy przerażają. Zgodnie z badaniami Politechniki Warszawskiej, trzy tysiące osób umiera rocznie w stolicy z powodu złego powietrza.

Jak twierdzi Artur Badyga z Wydziału Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska Politechniki Warszawskiej, przyszły rok nie będzie lepszy. Na powikłania narażone są przede wszystkim osoby starsze i dzieci.

O szczegółach możecie posłuchać w rozmowie Artura Jarząbka z ekspertem PW - Arturem Badygą.

 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

20 ciekawostek na 20 lat Harry'ego Pottera

20 ciekawostek na 20 lat Harry'ego Pottera

Trudno w to uwierzyć, ale pierwsza część z serii książek o Harrym Potterze ma już 20 lat! Z okazji okrągłej rocznicy Kamienia Filozoficznego mamy dla was 20 magicznych faktów, o których mogliście nie mieć pojęcia.

41 min
Familiada: najcieplejsze państwa w Europie. Komiczny finał jednego z odcinków

Familiada: najcieplejsze państwa w Europie. Komiczny finał jednego z odcinków

'Najcieplejsze państwa w Europie' i 'Coś miejscowego' - to zadania, z którymi musieli się zmierzyć w finale uczestnicy jednego z odcinków Familiady. 

4 godz. 8 min.
Depeche Mode w Polsce 2018: bilety - gdzie i po ile kupić?

Depeche Mode w Polsce 2018: bilety - gdzie i po ile kupić?

Depeche Mode, jeden z najbardziej wpływowych zespołów muzyki nowoczesnej zimą wróci do Polski na trzy klubowe koncerty. Sprawdź, gdzie i po ile kupić bilety na to wydarzenie.

5 godz. 9 min.
 Open'er 2017: The Dumplings wystąpią z 9-osobową orkiestrą

Open'er 2017: The Dumplings wystąpią z 9-osobową orkiestrą

The Dumplings w tym roku wracają na scenę Openera w niezwykłym, specjalnym formacie. Zespół zagra z 9-osobową orkiestrą!

5 godz. 27 min.

#NIEprzepłcaj!! Przedstawiamy ŁOPUSZAŃSKA 22!!Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy