Trzy tysiące warszawiaków umrze w 2017 roku przez smog. Posłuchajcie rozmowy z ekspertem [AUDIO]

Zdjęcie z artykułu: Trzy tysiące warszawiaków umrze w 2017 roku przez smog. Posłuchajcie rozmowy z ekspertem [AUDIO] Smog w Warszawie; flickr.com
Ilustracja do artykułu Trzy tysiące warszawiaków umrze w 2017 roku przez smog. Posłuchajcie rozmowy z ekspertem [AUDIO]

Smog nas zabija. Kilka tysięcy osób rocznie umiera w Warszawie tylko dlatego, że oddycha trującym powietrzem. Takie dane zaprezentowali naukowcy z Politechniki Warszawskiej.  

Politechnika Warszawska podzieliła się zatrważającymi szacunkami, które przygotowali ich eksperci. Według nich stale podwyższone stężenie niebezpiecznych pyłów w powietrzu jest śmiertelnie niebezpiecznie.

Niestety, normy w Warszawie są przekroczone niemal codziennie. To właśnie w niedzielę, 8 stycznia, jakość powietrza ponownie uległa ogromnemu pogorszeniu - jednemu z najgorszych w historii. Jeśli miasto nic z tym nie zrobi, liczba zgonów spowodowanych smogiem będzie wzrastać.

Już teraz wyniki analizy przerażają. Zgodnie z badaniami Politechniki Warszawskiej, trzy tysiące osób umiera rocznie w stolicy z powodu złego powietrza.

Jak twierdzi Artur Badyga z Wydziału Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska Politechniki Warszawskiej, przyszły rok nie będzie lepszy. Na powikłania narażone są przede wszystkim osoby starsze i dzieci.

O szczegółach możecie posłuchać w rozmowie Artura Jarząbka z ekspertem PW - Arturem Badygą.

 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Jarecki - piosenka Kochanie: 'tego po prostu trzeba posłuchać' [VIDEO]

Jarecki - piosenka Kochanie: 'tego po prostu trzeba posłuchać' [VIDEO]

Jarecki wydał kolejny singiel i teledysk! Piosenką pt. Kochanie zapowiada album Za Wysoko, a szczegóły sprawdzicie na ESKA.pl 

28 min
Robert Janowski: 'Sugeruję, żeby Michał Szpak jeszcze raz pojechał na Eurowizję'

Robert Janowski: 'Sugeruję, żeby Michał Szpak jeszcze raz pojechał na Eurowizję'

Robert Janowski uważa, że Michał Szpak powinien jeszcze raz pojechać na Eurowizję. Zgadzacie się z członkiem tegorocznego jury Krajowych Eliminacji?

36 min
Arek Kłusowski - kim jest uczestnik Idola? Znacie go z innego muzycznego show!

Arek Kłusowski - kim jest uczestnik Idola? Znacie go z innego muzycznego show!

Arek Kłusowski w Idolu. Zastanawiacie się kim jest młody wokalista? Podpowiadamy - znacie go już z innego muzycznego talent show!

59 min
Rag'n'Bone Man w Polsce 2017 - data, miejsce, bilety. Koncert przeniesiony!

Rag'n'Bone Man w Polsce 2017 - data, miejsce, bilety. Koncert przeniesiony!

Rag'n'Bone Man idzie jak burza, a w związku z ogromnym zainteresowaniem, warszawski koncert jednego z najgłośniejszych debiutantów 2017 roku przeniesiony do większego klubu! Szczegóły na ESKA.pl

1 godz. 0 min.
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy