Trzy tysiące warszawiaków umrze w 2017 roku przez smog. Posłuchajcie rozmowy z ekspertem [AUDIO]

Zdjęcie z artykułu: Trzy tysiące warszawiaków umrze w 2017 roku przez smog. Posłuchajcie rozmowy z ekspertem [AUDIO] Smog w Warszawie; flickr.com
Ilustracja do artykułu Trzy tysiące warszawiaków umrze w 2017 roku przez smog. Posłuchajcie rozmowy z ekspertem [AUDIO]

Smog nas zabija. Kilka tysięcy osób rocznie umiera w Warszawie tylko dlatego, że oddycha trującym powietrzem. Takie dane zaprezentowali naukowcy z Politechniki Warszawskiej.  

Politechnika Warszawska podzieliła się zatrważającymi szacunkami, które przygotowali ich eksperci. Według nich stale podwyższone stężenie niebezpiecznych pyłów w powietrzu jest śmiertelnie niebezpiecznie.

Niestety, normy w Warszawie są przekroczone niemal codziennie. To właśnie w niedzielę, 8 stycznia, jakość powietrza ponownie uległa ogromnemu pogorszeniu - jednemu z najgorszych w historii. Jeśli miasto nic z tym nie zrobi, liczba zgonów spowodowanych smogiem będzie wzrastać.

Już teraz wyniki analizy przerażają. Zgodnie z badaniami Politechniki Warszawskiej, trzy tysiące osób umiera rocznie w stolicy z powodu złego powietrza.

Jak twierdzi Artur Badyga z Wydziału Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska Politechniki Warszawskiej, przyszły rok nie będzie lepszy. Na powikłania narażone są przede wszystkim osoby starsze i dzieci.

O szczegółach możecie posłuchać w rozmowie Artura Jarząbka z ekspertem PW - Arturem Badygą.

 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Twoja Twarz Brzmi Znajomo 7, odc. 4 - WYNIKI, VIDEO; METAMORFOZY

Twoja Twarz Brzmi Znajomo 7, odc. 4 - WYNIKI, VIDEO; METAMORFOZY

Twoja Twarz Brzmi Znajomo 2017, odcinek 4 za nami. Sprawdź metamorfozy z 25.03.2017, wyniki i video.

3 godz. 8 min.
Mecz Czarnogóra - Polska 2017: ONLINE i w TV [TRANSMISJA]

Mecz Czarnogóra - Polska 2017: ONLINE i w TV [TRANSMISJA]

Czarnogóra - Polska to najbardziej emocjonujący mecz w grupie E! 26 marca piłkarze Adama Nawałki powalczą o 3 punkty w eliminacjach MŚ Rosja 2018, dlatego nie możecie go przegapić! Gdzie, kiedy i o której godzinie oglądać mecz Polski? Sprawdźcie już teraz na ESKA.pl

4 godz. 55 min.
Mecz Czarnogóra - Polska | eliminacje MŚ 2018

Mecz Czarnogóra - Polska | eliminacje MŚ 2018

Mecz Polski 26 marca 2017 w eliminacjach Mistrzostw Świata 2018 - z kim gramy, gdzie i o której odbędzie się mecz, gdzie oglądać na żywo w tv i online. Wszystko o meczu Czarnogóra - Polska w jednym miejscu - na ESKA.pl.

7 godz. 33 min.
SKOKI 2017: klasyfikacja generalna Pucharu Świata i Pucharu Narodów WYNIKI

SKOKI 2017: klasyfikacja generalna Pucharu Świata i Pucharu Narodów WYNIKI

Wielki sukces Polski, Kamila Stocha i wszystkich polskich skoczków! Kto wygrywa kwalifikację generalną skoków w sezonie 2016/2017? Sprawdź na ESKA.pl ostateczne wyniki Pucharu Świata i Pucharu Narodów w skokach narciarskich.

8 godz. 27 min.

Podpisz Oświadczenie Woli - może uratujesz komuś życie...Akcja partnerska

UWAGA KONKURS! Wygraj voucher na street foodową ucztę! Szczegóły>>Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy