Warszawa: Chcą zbudować pojazd jadący z prędkością dźwięku [AUDIO, WIDEO]

Zdjęcie z artykułu: Warszawa: Chcą zbudować pojazd jadący z prędkością dźwięku [AUDIO, WIDEO] Hyper Poland - Wesprzyj nasz projekt; YouTube Carbon Workshop
Ilustracja do artykułu Warszawa: Chcą zbudować pojazd jadący z prędkością dźwięku [AUDIO, WIDEO]

Warszawscy studenci chcą zbudować pojazd, który umożliwi podróż bliską prędkości dźwięku. Hyperloop'a umożliwi podróż w 35 minut z Gdańska do Krakowa.

W 35 minut z Gdańska do Krakowa? Studenci Politechniki Warszawskiej chcą udowodnić, że da się tę trasę pokonać w czasie bliskim prędkości dźwięku. Chcą pokazać światu potęgę polskiej myśli technicznej.

A dokładniej, grupa  inżynierów wywodząca się z Politechniki Warszawskiej bierze udział w międzynarodowym konkursie na stworzenie Hyperloop'a, czyli nowego środka transportu. Ich projekt spodobał się jury i przeszedł do drugiego etapu. Teraz czas na prototyp nowatorskiego pojazdu, który łączy w sobie cechy pociągu i samolotu. - Pojazd wyglądałby jak wagon szybkiego pociągu, natomiast poruszałby się on w specjalnej rurze, w której będzie bardzo niskie ciśnienie. Dzięki temu redukujemy opór powietrza, a pojazd unosi się nad ziemią. Unosi się dzięki magnetycznej lewitacji i specjalnym poduszkom - mówi Krzysztof Tabiszewski, kierownik projektu.  

Marzeniem warszawskiej ekipy jest zbudowanie czegoś takiego w Polsce. Dlatego równolegle z działaniami konkursowymi chcą stworzyć prototyp Hyperloop'a. Jednak potrzebują do tego sporo pieniędzy, dlatego liczą na wsparcie. - Potrzebujemy minimum 40 tys. złotych, żeby zbudować prototyp 1 do 24 - mówi Tabiszewski.

Wszystkie szczegóły znajdziecie na stronie www.odpalprojekt.pl.

Jak miałby wyglądać nowy pojazd stworzony przez Polaków? O to Michał Skolimowski pytał kierownika projektu - Krzysztofa Tabiszewskiego.


 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Imagine Dragons – EVOLVE. Premiera nowego albumu

Imagine Dragons – EVOLVE. Premiera nowego albumu

Imagine Dragons - EVOLVE - najnowszy album grupy zapowiadany przez przebojowe single Believer i Thunder trafił właśnie do sklepów.

5 godz. 1 min.
POLSAT: Wyspa przetrwania - prowadzący program ujawniony

POLSAT: Wyspa przetrwania - prowadzący program ujawniony

Polsat ujawnił, kto poprowadzi przygodowe reality show Wyspa przetrwania, które pojawi się w jesiennej ramówce stacji. Sprawdź na ESKA.pl, kim jest gospodarz programu.

5 godz. 15 min.
Tauron Life Festiwal Oświęcim 2017: relacja z pierwszego dnia LFO 2017

Tauron Life Festiwal Oświęcim 2017: relacja z pierwszego dnia LFO 2017

Tauron Life Festival Oświęcim 2017 22.06 - tego dnia miłośnicy teatru obejrzeli Edukację Rity z Piotrem Fronczewskim, zaś w festiwalowym kinie odbył się koncert Petera J. Bircha, poprzedzony pokazem filmu Sugar Man. Jak było pierwszego dnia na LFO 2017?

5 godz. 34 min.
Katy Perry zabiera nas za kulisy One Love Manchester [VIDEO]

Katy Perry zabiera nas za kulisy One Love Manchester [VIDEO]

Chcesz wiedzieć, co się działo na backstage'u wypełnionego gwiazdami koncertu One Love Manchesteru? Zobacz wyjątkowe nagranie zza kulis od Katy Perry!

5 godz. 54 min.

Zapomnij O Bliznach!! Postaw Na Silikon!!Akcja partnerska

Nowe mieszkanie? Klonowy Zakątek - Dni Otwarte!! Sprawdź!!Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy