Warszawa: Chcą zbudować pojazd jadący z prędkością dźwięku [AUDIO, WIDEO]

Zdjęcie z artykułu: Warszawa: Chcą zbudować pojazd jadący z prędkością dźwięku [AUDIO, WIDEO] Hyper Poland - Wesprzyj nasz projekt; YouTube Carbon Workshop
Ilustracja do artykułu Warszawa: Chcą zbudować pojazd jadący z prędkością dźwięku [AUDIO, WIDEO]

Warszawscy studenci chcą zbudować pojazd, który umożliwi podróż bliską prędkości dźwięku. Hyperloop'a umożliwi podróż w 35 minut z Gdańska do Krakowa.

W 35 minut z Gdańska do Krakowa? Studenci Politechniki Warszawskiej chcą udowodnić, że da się tę trasę pokonać w czasie bliskim prędkości dźwięku. Chcą pokazać światu potęgę polskiej myśli technicznej.

A dokładniej, grupa  inżynierów wywodząca się z Politechniki Warszawskiej bierze udział w międzynarodowym konkursie na stworzenie Hyperloop'a, czyli nowego środka transportu. Ich projekt spodobał się jury i przeszedł do drugiego etapu. Teraz czas na prototyp nowatorskiego pojazdu, który łączy w sobie cechy pociągu i samolotu. - Pojazd wyglądałby jak wagon szybkiego pociągu, natomiast poruszałby się on w specjalnej rurze, w której będzie bardzo niskie ciśnienie. Dzięki temu redukujemy opór powietrza, a pojazd unosi się nad ziemią. Unosi się dzięki magnetycznej lewitacji i specjalnym poduszkom - mówi Krzysztof Tabiszewski, kierownik projektu.  

Marzeniem warszawskiej ekipy jest zbudowanie czegoś takiego w Polsce. Dlatego równolegle z działaniami konkursowymi chcą stworzyć prototyp Hyperloop'a. Jednak potrzebują do tego sporo pieniędzy, dlatego liczą na wsparcie. - Potrzebujemy minimum 40 tys. złotych, żeby zbudować prototyp 1 do 24 - mówi Tabiszewski.

Wszystkie szczegóły znajdziecie na stronie www.odpalprojekt.pl.

Jak miałby wyglądać nowy pojazd stworzony przez Polaków? O to Michał Skolimowski pytał kierownika projektu - Krzysztofa Tabiszewskiego.


 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Eurojackpot w Polsce - kiedy i jak grać?

Eurojackpot w Polsce - kiedy i jak grać?

Eurojackpot w Polsce! Wszyscy fani gier losowych będą mieli teraz szanse wygrać dużo więcej niż w słynnej 'szóstce' Lotto. Kiedy i jak grać? Sprawdzamy na ESKA.pl. 

22 sierpnia 2017, 18:28
Eurojackpot - zasady. Jak grać w nową loterię?

Eurojackpot - zasady. Jak grać w nową loterię?

Eurojackpot - największa europejska gra liczbowa niedługo trafi do Polski! Do wygrania ogromne sumy pieniędzy! Sprawdzamy zasady opisujące jak grać w nową loterię!

22 sierpnia 2017, 16:57
Festiwale 2017: najciekawsze muzyczne debiuty!

Festiwale 2017: najciekawsze muzyczne debiuty!

Najlepsze festiwalowe debiuty już teraz na ESKA.pl. Sprawdź, kto porwał publiczność do zabawy.

22 sierpnia 2017, 16:37
Mayweather vs McGregor - o której? Karta walk

Mayweather vs McGregor - o której? Karta walk

Mayweather vs Mcgregor. Ta walka będzie starciem tytanów, na które czekają fani sportów walk z całego świata! Utytułowani zawodnicy już niedługo zmierzą się w ringu. Sprawdźcie kiedy i o której godzinie odbędzie się pojedynek.

22 sierpnia 2017, 15:50

Relaks, ponad 100 zabiegów, znakomita kuchnia! Uzdrowisko Nałęczów zaprasza!Akcja partnerska

Spędź dzień ze Strażakiem Samem!! 26-27.08 Centrum ŁOPUSZAŃSKA 22 zaprasza do zabawy!Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy