Warszawa: W samochodzie i mieszkaniu miał 14 litrów GBL. Substancja działa jak pigułka gwałtu

Zdjęcie z artykułu: Warszawa: W samochodzie i mieszkaniu miał 14 litrów GBL. Substancja działa jak pigułka gwałtu substancja; www.policja.waw.pl
Ilustracja do artykułu Warszawa: W samochodzie i mieszkaniu miał 14 litrów GBL. Substancja działa jak pigułka gwałtu

Policjanci zorganizowali na mężczyznę zasadzkę. Z takiej ilości substancji mógł przygotować 14 tysięcy porcji handlowych o wartości 168000 złotych.

Policjanci z wydziału operacyjno-rozpoznawczego we współpracy z prokuraturą ustalili, że 47-letni Dariusz P. może posiadać nielegalną substancje. Funkcjonariusze zorganizowali na niego zasadzkę. Na ulicy Stawki skontrolowali mercedesa, którego prowadził mężczyzna. W środku znaleźli dwa plastikowe pojemniki, w których znajdował się GBL, czyli substancja działająca jak tabletka gwałtu. W schowku w drzwiach funkcjonariusze ujawnili kolejne 9 buteleczek z tym płynem.

Chwilę później policjanci weszli do mieszkania 47-latka. W kuchni znaleźli jeszcze 3 plastikowe pojemniki z GBL. Z zabezpieczonej substancji można było przygotować 14 tysięcy porcji handlowych o czarnorynkowej wartości około 168000 złotych. Ponadto w mieszkaniu Dariusza P. funkcjonariusze na poczet przyszłej kary zabezpieczyli 1870 złotych, które mogło pochodzić z przestępstwa. 

GBL to substancja używana jako rozpuszczalnik. Pomaga na przykład w czyszczeniu aluminiowych felg samochodowych. Stosowana jest też jako używka wywołująca rozluźnienie. Ludzie zapominają jednak często o jej skutkach ubocznych, którymi są między innymi zatrucia pokarmowe, utrata przytomności, poparzenia strun głosowych. Jej niewielka już dawka, bo 10 ml może być śmiertelna.

Prokuratura rejonowa Warszawa Śródmieście Północ postawiła już Dariuszowi P. zarzut posiadania znacznej ilości środków psychotropowych. Na jej wniosek sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu 47-latka na 3 miesiące. Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii za ten czyn grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Imagine Dragons – EVOLVE. Premiera nowego albumu

Imagine Dragons – EVOLVE. Premiera nowego albumu

Imagine Dragons - EVOLVE - najnowszy album grupy zapowiadany przez przebojowe single Believer i Thunder trafił właśnie do sklepów.

4 godz. 56 min.
POLSAT: Wyspa przetrwania - prowadzący program ujawniony

POLSAT: Wyspa przetrwania - prowadzący program ujawniony

Polsat ujawnił, kto poprowadzi przygodowe reality show Wyspa przetrwania, które pojawi się w jesiennej ramówce stacji. Sprawdź na ESKA.pl, kim jest gospodarz programu.

5 godz. 10 min.
Tauron Life Festiwal Oświęcim 2017: relacja z pierwszego dnia LFO 2017

Tauron Life Festiwal Oświęcim 2017: relacja z pierwszego dnia LFO 2017

Tauron Life Festival Oświęcim 2017 22.06 - tego dnia miłośnicy teatru obejrzeli Edukację Rity z Piotrem Fronczewskim, zaś w festiwalowym kinie odbył się koncert Petera J. Bircha, poprzedzony pokazem filmu Sugar Man. Jak było pierwszego dnia na LFO 2017?

5 godz. 29 min.
Katy Perry zabiera nas za kulisy One Love Manchester [VIDEO]

Katy Perry zabiera nas za kulisy One Love Manchester [VIDEO]

Chcesz wiedzieć, co się działo na backstage'u wypełnionego gwiazdami koncertu One Love Manchesteru? Zobacz wyjątkowe nagranie zza kulis od Katy Perry!

5 godz. 49 min.

Zapomnij O Bliznach!! Postaw Na Silikon!!Akcja partnerska

Nowe mieszkanie? Klonowy Zakątek - Dni Otwarte!! Sprawdź!!Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy