Warszawa: W samochodzie i mieszkaniu miał 14 litrów GBL. Substancja działa jak pigułka gwałtu

Zdjęcie z artykułu: Warszawa: W samochodzie i mieszkaniu miał 14 litrów GBL. Substancja działa jak pigułka gwałtu substancja; www.policja.waw.pl
Ilustracja do artykułu Warszawa: W samochodzie i mieszkaniu miał 14 litrów GBL. Substancja działa jak pigułka gwałtu

Policjanci zorganizowali na mężczyznę zasadzkę. Z takiej ilości substancji mógł przygotować 14 tysięcy porcji handlowych o wartości 168000 złotych.

Policjanci z wydziału operacyjno-rozpoznawczego we współpracy z prokuraturą ustalili, że 47-letni Dariusz P. może posiadać nielegalną substancje. Funkcjonariusze zorganizowali na niego zasadzkę. Na ulicy Stawki skontrolowali mercedesa, którego prowadził mężczyzna. W środku znaleźli dwa plastikowe pojemniki, w których znajdował się GBL, czyli substancja działająca jak tabletka gwałtu. W schowku w drzwiach funkcjonariusze ujawnili kolejne 9 buteleczek z tym płynem.

Chwilę później policjanci weszli do mieszkania 47-latka. W kuchni znaleźli jeszcze 3 plastikowe pojemniki z GBL. Z zabezpieczonej substancji można było przygotować 14 tysięcy porcji handlowych o czarnorynkowej wartości około 168000 złotych. Ponadto w mieszkaniu Dariusza P. funkcjonariusze na poczet przyszłej kary zabezpieczyli 1870 złotych, które mogło pochodzić z przestępstwa. 

GBL to substancja używana jako rozpuszczalnik. Pomaga na przykład w czyszczeniu aluminiowych felg samochodowych. Stosowana jest też jako używka wywołująca rozluźnienie. Ludzie zapominają jednak często o jej skutkach ubocznych, którymi są między innymi zatrucia pokarmowe, utrata przytomności, poparzenia strun głosowych. Jej niewielka już dawka, bo 10 ml może być śmiertelna.

Prokuratura rejonowa Warszawa Śródmieście Północ postawiła już Dariuszowi P. zarzut posiadania znacznej ilości środków psychotropowych. Na jej wniosek sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu 47-latka na 3 miesiące. Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii za ten czyn grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Kiedy pierwsze lekcje? Początek roku szkolnego 2017 - 2018

Kiedy pierwsze lekcje? Początek roku szkolnego 2017 - 2018

Początek roku szkolnego 2017 - 2018 już za pasem! Tradycyjnie pierwszy dzwonek uczniowie słyszą pierwszego września jednak tym razem wyjątkowo stanie się to później. Odpowiadamy kiedy.

45 min
Tom Swoon - wyjątkowa trasa #574 TOUR pod patronatem Radia Eski

Tom Swoon - wyjątkowa trasa #574 TOUR pod patronatem Radia Eski

Tom Swoon i Radio Eska zapraszają na wyjątkową trasę #574 TOUR, która obejmie 6 polskich miast. Sprawdź, gdzie i kiedy zagra jeden z najlepszych polskich Dj-ów.

1 godz. 6 min.
Game of thrones s07e07 - hakerzy grożą udostępnieniem w sieci finału siódmego sezonu

Game of thrones s07e07 - hakerzy grożą udostępnieniem w sieci finału siódmego sezonu

Gra o tron - finał siódmego sezonu już niedługo. Tymczasem hakerzy grożą wrzuceniem go do sieci przed premierą w HBO. Czy tak faktycznie może się stać?

1 godz. 37 min.
Legiony - najdroższy film w historii polskiego kina. Co już wiemy?

Legiony - najdroższy film w historii polskiego kina. Co już wiemy?

Legiony będą najdroższym polskim filmem wszech czasów jednak według specjalistów, jego budżet powinien być dwukrotnie większy niż do tej pory zakładano! Co jeszcze wiemy o powstającym dziele?

1 godz. 58 min.

Spędź dzień ze Strażakiem Samem!! 26-27.08 Centrum ŁOPUSZAŃSKA 22 zaprasza do zabawy!Akcja partnerska

Zapraszamy do kin na film o najzabawniejszych rodzicach świata :)Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy