Wianki nad Wisłą 2017 w Warszawie: PROGRAM, koncerty, line-up, atrakcje

Zdjęcie z artykułu: Wianki nad Wisłą 2017 w Warszawie: PROGRAM, koncerty, line-up, atrakcje Wianki nad Wisłą 2017 w Warszawie: PROGRAM, koncerty, line-up, atrakcje; fot. EskaINFO.pl
Ilustracja do artykułu Wianki nad Wisłą 2017 w Warszawie: PROGRAM, koncerty, line-up, atrakcje

Wianki nad Wisłą 2017 w Warszawie odbędą się w sobotę, 24 czerwca. Kto wystąpi? Jakie czekają nas atrakcje?

Wianki nad Wisłą 2017 - jaki będzie program?

-  Warszawa   z   roku   na   rok   zmienia   swoje   oblicze.   Jest   miastem   nowoczesnym   i dynamicznym, ale też pielęgnującym swoją tradycję. Wianki są właśnie tym wydarzeniem, które   odwołuje   się   do   różnych   tradycji,   dawnych   form   zabawy   i   sposobów   spędzania wolnego czasu. Różnorodność wiankowego programu jest atutem, który przyciąga bardzo

liczną   publiczność.  To   miejsce   integracji  warszawiaków,  wspólnego  spędzania   czasu  w przestrzeni miejskiej w pobliżu Starówki i Wisły. Kolorowy Piknik Świętojański, animacje na Wiśle, wieczorny koncert gwiazd i finałowy pokaz ogni to zdarzenia działające na wiele zmysłów. Szykujemy wielkie powitanie lata w Warszawie, zgodnie z tradycją i oczekiwaniami mieszkańców Miasta  – mówi Andrzej Matusiak, dyrektor Stołecznej Estrady.

W magiczną Noc Świętojańską Podzamcze rozbłyśnie gwiazdami. Ten wyjątkowy wieczór swoim występem uświetni DJ Afrojack, jeden z najbardziej nowatorskich i rozchwytywanych artystów światowego formatu, nagrodzony Grammy producent, autor tekstów i DJ. Na Wiankach nie może zabraknąć również nadwiślańskich twórców muzyki. Na dużej scenie wystąpi zdobywca tegorocznego Fryderyka w kategorii "Album roku hip-hop” O.S.T.R.,warszawski duet Xxanaxx tworzący muzykę elektroniczną, a w klimat reggae publiczność przeniesie nieokiełznany zespół Vavamuffin. Widownia   będzie miała również okazję posłuchać obchodzącej 35-rocznicę, formacji T-Love. Co więcej, może to być jedna z ostatnich okazji, ponieważ jak poinformował ostatnio Muniek Staszczyk, zespół od 2018 roku zawiesza swoją działalność.

Dzień pełen zabawy, magii, tańców i folkloru. Już wczesnym popołudniem rozpoczną się sobótkowe obrzędy, plecenie wianków małych, dużych i największego – Warszawskiego Wianka Świętojańskiego, który docelowo będzie miał   około   pięciu   metrów   średnicy,   a   wieczorem   zostanie   zwodowany  na   Wiśle   i   w świętojańskim korowodzie popłynie w dół rzeki

Proces przywracania Wisły Warszawie i warszawiakom rozpoczęliśmy kilka lat temu i teraz widać, jak brzegi rzeki są atrakcyjne i wygodne jako miejsce na rozrywkę i relaks – podkreśla Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy – Podzamcze z Multimedialnym Parkiem Fontann i bulwar Jana Karskiego to miejsca, do których tłumnie przychodzą warszawiacy. Niedługo do ich dyspozycji otworzymy kolejny odcinek nadwiślańskiej promenady.

Piknik Świętojański

Na Jarmarku Historycznych Rzemiosł, przy akompaniamencie ludowej kapeli, przypomnimy sobie stare zawody, obejrzymy rękodzieło i spotkamy jarmarcznych kuglarzy. Wróżki z Alei Wróżb powiedzą, jak odnaleźć wymarzony Kwiat Paproci. W piknikowym nadwiślańskim miasteczku wypełnionym po brzegi atrakcjami nie może zabraknąć   klimatu   starej   Warszawy,   pełnej   niepowtarzalnego   stołecznego   folkloru. Koniecznie trzeba odwiedzić kercelak – bazar w przedwojennym stylu, gdzie wpadniemy na cwaniaka, zagramy w trzy karty, potargujemy się z bazarową przekupką, pucybut wyczyści nam buty na glanc, żeby w eskorcie elegancika dobrze wypaść na potańcówce na dechach. W przystani przy Bulwarze Karskiego z okazji obchodów Roku Rzeki Wisły odbędzie się cały szereg  wodnych  atrakcji  m.in.:   rejsy,   wyścigi  wioślarzy  na  tradycyjnych   łodziach  typu hamburka, pokazy jazdy na nartach wodnych i wakeboardzie. O północy niebo nad Wisłą rozświetli pokaz sztucznych ogni, który stał się już wiankową tradycją.  Kulminacyjnym   momentem   podniebnego   spektaklu   będzie   wystrzelenie przygotowanego na tę okazję napisu I Love Warsaw.


 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Imagine Dragons – EVOLVE. Premiera nowego albumu

Imagine Dragons – EVOLVE. Premiera nowego albumu

Imagine Dragons - EVOLVE - najnowszy album grupy zapowiadany przez przebojowe single Believer i Thunder trafił właśnie do sklepów.

4 godz. 58 min.
POLSAT: Wyspa przetrwania - prowadzący program ujawniony

POLSAT: Wyspa przetrwania - prowadzący program ujawniony

Polsat ujawnił, kto poprowadzi przygodowe reality show Wyspa przetrwania, które pojawi się w jesiennej ramówce stacji. Sprawdź na ESKA.pl, kim jest gospodarz programu.

5 godz. 12 min.
Tauron Life Festiwal Oświęcim 2017: relacja z pierwszego dnia LFO 2017

Tauron Life Festiwal Oświęcim 2017: relacja z pierwszego dnia LFO 2017

Tauron Life Festival Oświęcim 2017 22.06 - tego dnia miłośnicy teatru obejrzeli Edukację Rity z Piotrem Fronczewskim, zaś w festiwalowym kinie odbył się koncert Petera J. Bircha, poprzedzony pokazem filmu Sugar Man. Jak było pierwszego dnia na LFO 2017?

5 godz. 31 min.
Katy Perry zabiera nas za kulisy One Love Manchester [VIDEO]

Katy Perry zabiera nas za kulisy One Love Manchester [VIDEO]

Chcesz wiedzieć, co się działo na backstage'u wypełnionego gwiazdami koncertu One Love Manchesteru? Zobacz wyjątkowe nagranie zza kulis od Katy Perry!

5 godz. 51 min.

Zapomnij O Bliznach!! Postaw Na Silikon!!Akcja partnerska

Nowe mieszkanie? Klonowy Zakątek - Dni Otwarte!! Sprawdź!!Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy