Wianki nad Wisłą 2017 w Warszawie: PROGRAM, koncerty, line-up, atrakcje

Zdjęcie z artykułu: Wianki nad Wisłą 2017 w Warszawie: PROGRAM, koncerty, line-up, atrakcje Wianki nad Wisłą 2017 w Warszawie: PROGRAM, koncerty, line-up, atrakcje; fot. EskaINFO.pl
Ilustracja do artykułu Wianki nad Wisłą 2017 w Warszawie: PROGRAM, koncerty, line-up, atrakcje

Wianki nad Wisłą 2017 w Warszawie odbędą się w sobotę, 24 czerwca. Kto wystąpi? Jakie czekają nas atrakcje?

Wianki nad Wisłą 2017 - jaki będzie program?

-  Warszawa   z   roku   na   rok   zmienia   swoje   oblicze.   Jest   miastem   nowoczesnym   i dynamicznym, ale też pielęgnującym swoją tradycję. Wianki są właśnie tym wydarzeniem, które   odwołuje   się   do   różnych   tradycji,   dawnych   form   zabawy   i   sposobów   spędzania wolnego czasu. Różnorodność wiankowego programu jest atutem, który przyciąga bardzo

liczną   publiczność.  To   miejsce   integracji  warszawiaków,  wspólnego  spędzania   czasu  w przestrzeni miejskiej w pobliżu Starówki i Wisły. Kolorowy Piknik Świętojański, animacje na Wiśle, wieczorny koncert gwiazd i finałowy pokaz ogni to zdarzenia działające na wiele zmysłów. Szykujemy wielkie powitanie lata w Warszawie, zgodnie z tradycją i oczekiwaniami mieszkańców Miasta  – mówi Andrzej Matusiak, dyrektor Stołecznej Estrady.

W magiczną Noc Świętojańską Podzamcze rozbłyśnie gwiazdami. Ten wyjątkowy wieczór swoim występem uświetni DJ Afrojack, jeden z najbardziej nowatorskich i rozchwytywanych artystów światowego formatu, nagrodzony Grammy producent, autor tekstów i DJ. Na Wiankach nie może zabraknąć również nadwiślańskich twórców muzyki. Na dużej scenie wystąpi zdobywca tegorocznego Fryderyka w kategorii "Album roku hip-hop” O.S.T.R.,warszawski duet Xxanaxx tworzący muzykę elektroniczną, a w klimat reggae publiczność przeniesie nieokiełznany zespół Vavamuffin. Widownia   będzie miała również okazję posłuchać obchodzącej 35-rocznicę, formacji T-Love. Co więcej, może to być jedna z ostatnich okazji, ponieważ jak poinformował ostatnio Muniek Staszczyk, zespół od 2018 roku zawiesza swoją działalność.

Dzień pełen zabawy, magii, tańców i folkloru. Już wczesnym popołudniem rozpoczną się sobótkowe obrzędy, plecenie wianków małych, dużych i największego – Warszawskiego Wianka Świętojańskiego, który docelowo będzie miał   około   pięciu   metrów   średnicy,   a   wieczorem   zostanie   zwodowany  na   Wiśle   i   w świętojańskim korowodzie popłynie w dół rzeki

Proces przywracania Wisły Warszawie i warszawiakom rozpoczęliśmy kilka lat temu i teraz widać, jak brzegi rzeki są atrakcyjne i wygodne jako miejsce na rozrywkę i relaks – podkreśla Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy – Podzamcze z Multimedialnym Parkiem Fontann i bulwar Jana Karskiego to miejsca, do których tłumnie przychodzą warszawiacy. Niedługo do ich dyspozycji otworzymy kolejny odcinek nadwiślańskiej promenady.

Piknik Świętojański

Na Jarmarku Historycznych Rzemiosł, przy akompaniamencie ludowej kapeli, przypomnimy sobie stare zawody, obejrzymy rękodzieło i spotkamy jarmarcznych kuglarzy. Wróżki z Alei Wróżb powiedzą, jak odnaleźć wymarzony Kwiat Paproci. W piknikowym nadwiślańskim miasteczku wypełnionym po brzegi atrakcjami nie może zabraknąć   klimatu   starej   Warszawy,   pełnej   niepowtarzalnego   stołecznego   folkloru. Koniecznie trzeba odwiedzić kercelak – bazar w przedwojennym stylu, gdzie wpadniemy na cwaniaka, zagramy w trzy karty, potargujemy się z bazarową przekupką, pucybut wyczyści nam buty na glanc, żeby w eskorcie elegancika dobrze wypaść na potańcówce na dechach. W przystani przy Bulwarze Karskiego z okazji obchodów Roku Rzeki Wisły odbędzie się cały szereg  wodnych  atrakcji  m.in.:   rejsy,   wyścigi  wioślarzy  na  tradycyjnych   łodziach  typu hamburka, pokazy jazdy na nartach wodnych i wakeboardzie. O północy niebo nad Wisłą rozświetli pokaz sztucznych ogni, który stał się już wiankową tradycją.  Kulminacyjnym   momentem   podniebnego   spektaklu   będzie   wystrzelenie przygotowanego na tę okazję napisu I Love Warsaw.


 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Eurojackpot w Polsce - kiedy i jak grać?

Eurojackpot w Polsce - kiedy i jak grać?

Eurojackpot w Polsce! Wszyscy fani gier losowych będą mieli teraz szanse wygrać dużo więcej niż w słynnej 'szóstce' Lotto. Kiedy i jak grać? Sprawdzamy na ESKA.pl. 

22 sierpnia 2017, 18:28
Eurojackpot - zasady. Jak grać w nową loterię?

Eurojackpot - zasady. Jak grać w nową loterię?

Eurojackpot - największa europejska gra liczbowa niedługo trafi do Polski! Do wygrania ogromne sumy pieniędzy! Sprawdzamy zasady opisujące jak grać w nową loterię!

22 sierpnia 2017, 16:57
Festiwale 2017: najciekawsze muzyczne debiuty!

Festiwale 2017: najciekawsze muzyczne debiuty!

Najlepsze festiwalowe debiuty już teraz na ESKA.pl. Sprawdź, kto porwał publiczność do zabawy.

22 sierpnia 2017, 16:37
Mayweather vs McGregor - o której? Karta walk

Mayweather vs McGregor - o której? Karta walk

Mayweather vs Mcgregor. Ta walka będzie starciem tytanów, na które czekają fani sportów walk z całego świata! Utytułowani zawodnicy już niedługo zmierzą się w ringu. Sprawdźcie kiedy i o której godzinie odbędzie się pojedynek.

22 sierpnia 2017, 15:50

Relaks, ponad 100 zabiegów, znakomita kuchnia! Uzdrowisko Nałęczów zaprasza!Akcja partnerska

Spędź dzień ze Strażakiem Samem!! 26-27.08 Centrum ŁOPUSZAŃSKA 22 zaprasza do zabawy!Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy