Wielki wyciek informacji z ratusza. Chodzi o dane o nieruchomościach. Pobrał je praktykant

Zdjęcie z artykułu: Wielki wyciek informacji z ratusza. Chodzi o dane o nieruchomościach. Pobrał je praktykant Z ratusza wyciekły dane o nieruchomościach; wikimedia.org
Ilustracja do artykułu Wielki wyciek informacji z ratusza. Chodzi o dane o nieruchomościach. Pobrał je praktykant

Jak informuje „Rzeczpospolita”, doszło do wycieku danych dotyczących nieruchomości w Warszawie. Chodzi przede wszystkim o działki na Mokotowie. Poufne informacje pobrał nielegalnie aplikant radcowski, który odbywał praktyki w stołecznym ratuszu.

Według „Rzeczpospolitej” mężczyzna wyciągnął w trakcie blisko trzymiesięcznych praktyk dane o ponad 47 tysiącach nieruchomościach na terenie miasta. Wyciekły dokładne wyrysy działek, wpisy z ksiąg i dane o właścicielach.

Nie wiadomo na ten moment, dlaczego Zdzisław B. pobierał poufne dane. Na trop nielegalnego uzyskania informacji wpadła warszawska policja. Mężczyzna nie przyznaje się do zarzutu - jego zdaniem robił wszystko zgodnie z otrzymanymi wcześniej upoważnieniami.

Śledztwem w tej sprawie zajmuje się dział ds. cyberprzestępczości Prokuratury Okręgowej w Warszawie.  

Zobacz też: Wpadli złodzieje kradnący auta na Mokotowie. Zatrzymano ich w drodze do dziupli w Garwolinie

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Kiedy pierwsze lekcje? Początek roku szkolnego 2017 - 2018

Kiedy pierwsze lekcje? Początek roku szkolnego 2017 - 2018

Początek roku szkolnego 2017 - 2018 już za pasem! Tradycyjnie pierwszy dzwonek uczniowie słyszą pierwszego września jednak tym razem wyjątkowo stanie się to później. Odpowiadamy kiedy.

57 min
Tom Swoon - wyjątkowa trasa #574 TOUR pod patronatem Radia Eski

Tom Swoon - wyjątkowa trasa #574 TOUR pod patronatem Radia Eski

Tom Swoon i Radio Eska zapraszają na wyjątkową trasę #574 TOUR, która obejmie 6 polskich miast. Sprawdź, gdzie i kiedy zagra jeden z najlepszych polskich Dj-ów.

1 godz. 18 min.
Game of thrones s07e07 - hakerzy grożą udostępnieniem w sieci finału siódmego sezonu

Game of thrones s07e07 - hakerzy grożą udostępnieniem w sieci finału siódmego sezonu

Gra o tron - finał siódmego sezonu już niedługo. Tymczasem hakerzy grożą wrzuceniem go do sieci przed premierą w HBO. Czy tak faktycznie może się stać?

1 godz. 49 min.
Legiony - najdroższy film w historii polskiego kina. Co już wiemy?

Legiony - najdroższy film w historii polskiego kina. Co już wiemy?

Legiony będą najdroższym polskim filmem wszech czasów jednak według specjalistów, jego budżet powinien być dwukrotnie większy niż do tej pory zakładano! Co jeszcze wiemy o powstającym dziele?

2 godz. 10 min.

Spędź dzień ze Strażakiem Samem!! 26-27.08 Centrum ŁOPUSZAŃSKA 22 zaprasza do zabawy!Akcja partnerska

Zapraszamy do kin na film o najzabawniejszych rodzicach świata :)Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy