Wielki wyciek informacji z ratusza. Chodzi o dane o nieruchomościach. Pobrał je praktykant

Zdjęcie z artykułu: Wielki wyciek informacji z ratusza. Chodzi o dane o nieruchomościach. Pobrał je praktykant Z ratusza wyciekły dane o nieruchomościach; wikimedia.org
Ilustracja do artykułu Wielki wyciek informacji z ratusza. Chodzi o dane o nieruchomościach. Pobrał je praktykant

Jak informuje „Rzeczpospolita”, doszło do wycieku danych dotyczących nieruchomości w Warszawie. Chodzi przede wszystkim o działki na Mokotowie. Poufne informacje pobrał nielegalnie aplikant radcowski, który odbywał praktyki w stołecznym ratuszu.

Według „Rzeczpospolitej” mężczyzna wyciągnął w trakcie blisko trzymiesięcznych praktyk dane o ponad 47 tysiącach nieruchomościach na terenie miasta. Wyciekły dokładne wyrysy działek, wpisy z ksiąg i dane o właścicielach.

Nie wiadomo na ten moment, dlaczego Zdzisław B. pobierał poufne dane. Na trop nielegalnego uzyskania informacji wpadła warszawska policja. Mężczyzna nie przyznaje się do zarzutu - jego zdaniem robił wszystko zgodnie z otrzymanymi wcześniej upoważnieniami.

Śledztwem w tej sprawie zajmuje się dział ds. cyberprzestępczości Prokuratury Okręgowej w Warszawie.  

Zobacz też: Wpadli złodzieje kradnący auta na Mokotowie. Zatrzymano ich w drodze do dziupli w Garwolinie

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

20 ciekawostek na 20 lat Harry'ego Pottera

20 ciekawostek na 20 lat Harry'ego Pottera

Trudno w to uwierzyć, ale pierwsza część z serii książek o Harrym Potterze ma już 20 lat! Z okazji okrągłej rocznicy Kamienia Filozoficznego mamy dla was 20 magicznych faktów, o których mogliście nie mieć pojęcia.

43 min
Familiada: najcieplejsze państwa w Europie. Komiczny finał jednego z odcinków

Familiada: najcieplejsze państwa w Europie. Komiczny finał jednego z odcinków

'Najcieplejsze państwa w Europie' i 'Coś miejscowego' - to zadania, z którymi musieli się zmierzyć w finale uczestnicy jednego z odcinków Familiady. 

4 godz. 10 min.
Depeche Mode w Polsce 2018: bilety - gdzie i po ile kupić?

Depeche Mode w Polsce 2018: bilety - gdzie i po ile kupić?

Depeche Mode, jeden z najbardziej wpływowych zespołów muzyki nowoczesnej zimą wróci do Polski na trzy klubowe koncerty. Sprawdź, gdzie i po ile kupić bilety na to wydarzenie.

5 godz. 11 min.
 Open'er 2017: The Dumplings wystąpią z 9-osobową orkiestrą

Open'er 2017: The Dumplings wystąpią z 9-osobową orkiestrą

The Dumplings w tym roku wracają na scenę Openera w niezwykłym, specjalnym formacie. Zespół zagra z 9-osobową orkiestrą!

5 godz. 29 min.

#NIEprzepłcaj!! Przedstawiamy ŁOPUSZAŃSKA 22!!Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy