Wielkie święto - spore utrudnienia. Długi weekend w komunikacji miejskiej

Zdjęcie z artykułu: Wielkie święto - spore utrudnienia. Długi weekend w komunikacji miejskiej Plakaty krytykujące Świadków Jehowy w miejskich autobusach. ZTM przeprasza;
Ilustracja do artykułu Wielkie święto - spore utrudnienia. Długi weekend w komunikacji miejskiej

W długi weekend inaczej pojadą autobusy. Wszystko przez Święto Wojska Polskiego. Zarząd Transportu Miejskiego podzielił zmiany na kilka etapów. 

W związku z próbą generalną defilady. W piątek i sobotę zamknięty dla ruchu był pl. Trzech Krzyży, Al. Ujazdowskie i ul. Belwederska (na odcinku od pl. Trzech Krzyży do skrzyżowania Dolna, Belwederska/ Sobieskiego/ Chełmska. To oznaczało zmiany w kursowaniu autobusów linii: 108, 116, 503, 118, 119, 127, 171, 166, 180, 222, 501, 519, 522. 

Od piątku zamknieta jest również jezdnia zachodnia ul. Sobieskiego do skrzyżowania tej ulicy z Belwederską, Dolną, Chełmską do Idzikowskiego. 

Od soboty zamknięta jest także ul Gagarina w obu kierunkach. Ponadto w związku z weekendowym zamknięciem ul.: Nowy Świat i Krakowskie Przedmieście od dnia 12.08.2017 r. od początku kursowania zmianie ulegną trasy kursowania linii 116, 180, 222 i 503.

Utrudnienia związane z główną uroczystością rozpoczną sie w poniedziałek i będą wyglądały identycznie jak w piątek przy próbie generalnej defilady. Dodatkowo od godz. 23 w poniedziałek zamknięte będą dla ruchu ul.: Szwoleżerów 
i Myśliwiecka (od ul. Szwoleżerów do ronda Sedlaczka), więc wszystkie autobusy jeżdzące tamtędy moga mieć zmienione trasy. 

We wtorek od 11:00 zamknięta zostanie ul. Gagarina w obu kierunkach oraz skrzyżowania: Al. Ujazdowskie / Piękna i Spacerowa/ Belwederska / Gagarina.

W związku ze Świętem Wojska Polskiego odbędą się uroczystości na Pl. Marszałka J. Piłsudskiego. Tam również można spodziewać się utrudnień i zmian w kursowaniu linii 107, 116, 180, 222 i 503. 

W związku z utrudnieniami ZTM uruchomi też dodatkowe kursy linii 502 na trasie Wiatraczna - Metro Politechnika i linii 507 jednokierunkowo na trasie Gocław - Dworzec Centralny. 

Więcej szczegółów znajdziecie na stronie stołecznego ZTM. 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Eurojackpot w Polsce - kiedy i jak grać?

Eurojackpot w Polsce - kiedy i jak grać?

Eurojackpot w Polsce! Wszyscy fani gier losowych będą mieli teraz szanse wygrać dużo więcej niż w słynnej 'szóstce' Lotto. Kiedy i jak grać? Sprawdzamy na ESKA.pl. 

22 sierpnia 2017, 18:28
Eurojackpot - zasady. Jak grać w nową loterię?

Eurojackpot - zasady. Jak grać w nową loterię?

Eurojackpot - największa europejska gra liczbowa niedługo trafi do Polski! Do wygrania ogromne sumy pieniędzy! Sprawdzamy zasady opisujące jak grać w nową loterię!

22 sierpnia 2017, 16:57
Festiwale 2017: najciekawsze muzyczne debiuty!

Festiwale 2017: najciekawsze muzyczne debiuty!

Najlepsze festiwalowe debiuty już teraz na ESKA.pl. Sprawdź, kto porwał publiczność do zabawy.

22 sierpnia 2017, 16:37
Mayweather vs McGregor - o której? Karta walk

Mayweather vs McGregor - o której? Karta walk

Mayweather vs Mcgregor. Ta walka będzie starciem tytanów, na które czekają fani sportów walk z całego świata! Utytułowani zawodnicy już niedługo zmierzą się w ringu. Sprawdźcie kiedy i o której godzinie odbędzie się pojedynek.

22 sierpnia 2017, 15:50

Relaks, ponad 100 zabiegów, znakomita kuchnia! Uzdrowisko Nałęczów zaprasza!Akcja partnerska

Spędź dzień ze Strażakiem Samem!! 26-27.08 Centrum ŁOPUSZAŃSKA 22 zaprasza do zabawy!Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy