Tajemniczy schron na warszawskich Bielanach. Tak wyglądają niesamowite podziemia huty [GALERIA, WIDEO]

Tajemniczy schron na warszawskich Bielanach 10 Tajemniczy schron na warszawskich Bielanach. Tak wyglądają podziemia huty [GALERIA]
Tajemniczy schron na warszawskich Bielanach / NOWA TV 24 GODZINY
Ilustracja do artykułu: Tajemniczy schron na warszawskich Bielanach. Tak wyglądają niesamowite podziemia huty [GALERIA, WIDEO]

Na Bielanach znajduje się jedno z najbardziej tajemniczych miejsc w całej Warszawie. Mowa o schronie obrony cywilnej. Takie rzeczy kryją podziemia Huty Warszawa. Trzeba przyznać, że wejście tam to, jak podróż kilkadziesiąt lat wstecz. Zobaczcie zdjęcia i nagranie z tego nieco przerażającego miejsca!

Mamy dla Was niezwykle interesujące zdjęcia i wideo z miejsca niedostępnego na co dzień. Stanowisko Kierowania Obroną Cywilną pod Hutą Warszawa powstało w latach pięćdziesiątych XX wieku w trakcie trwania zimnej wojny.

Schron został zbudowany przede wszystkim dla celów szkoleniowych, ale jego głównym zadaniem miała być ochrona ludności cywilnej na wypadek wybuchu wojny lub ataku bronią nuklearną. Miejsce to było ściśle tajne, a o jego istnieniu nie wiedzieli nawet niektórzy pracownicy huty.

Podziemia huty wygląda tak, jakby czas się zatrzymał. W tym niesamowitym miejscu nadal można znaleźć oryginalne wyposażenie. Na półkach wciąż leżą kurtki, hełmy czy apteczki. Nie brakuje też tablic informacyjnych, które mają pomóc ludziom w momencie zagrożenia.

Okazuje się, że takich miejsc w naszym kraju jest dużo więcej. Wiele z nich jest jednak zapomnianych i niedostępnych dla zwykłego człowieka.

Zobaczcie koniecznie zdjęcia i materiał z NOWA TV 24 GODZINY:

 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

20 ciekawostek na 20 lat Harry'ego Pottera

20 ciekawostek na 20 lat Harry'ego Pottera

Trudno w to uwierzyć, ale pierwsza część z serii książek o Harrym Potterze ma już 20 lat! Z okazji okrągłej rocznicy Kamienia Filozoficznego mamy dla was 20 magicznych faktów, o których mogliście nie mieć pojęcia.

42 min
Familiada: najcieplejsze państwa w Europie. Komiczny finał jednego z odcinków

Familiada: najcieplejsze państwa w Europie. Komiczny finał jednego z odcinków

'Najcieplejsze państwa w Europie' i 'Coś miejscowego' - to zadania, z którymi musieli się zmierzyć w finale uczestnicy jednego z odcinków Familiady. 

4 godz. 9 min.
Depeche Mode w Polsce 2018: bilety - gdzie i po ile kupić?

Depeche Mode w Polsce 2018: bilety - gdzie i po ile kupić?

Depeche Mode, jeden z najbardziej wpływowych zespołów muzyki nowoczesnej zimą wróci do Polski na trzy klubowe koncerty. Sprawdź, gdzie i po ile kupić bilety na to wydarzenie.

5 godz. 10 min.
 Open'er 2017: The Dumplings wystąpią z 9-osobową orkiestrą

Open'er 2017: The Dumplings wystąpią z 9-osobową orkiestrą

The Dumplings w tym roku wracają na scenę Openera w niezwykłym, specjalnym formacie. Zespół zagra z 9-osobową orkiestrą!

5 godz. 28 min.

#NIEprzepłacaj!! Przedstawiamy ŁOPUSZAŃSKA 22!!Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy