Tajemniczy schron na warszawskich Bielanach. Tak wyglądają niesamowite podziemia huty [GALERIA, WIDEO]

Tajemniczy schron na warszawskich Bielanach 10 Tajemniczy schron na warszawskich Bielanach. Tak wyglądają podziemia huty [GALERIA]
Tajemniczy schron na warszawskich Bielanach / NOWA TV 24 GODZINY
Ilustracja do artykułu: Tajemniczy schron na warszawskich Bielanach. Tak wyglądają niesamowite podziemia huty [GALERIA, WIDEO]

Na Bielanach znajduje się jedno z najbardziej tajemniczych miejsc w całej Warszawie. Mowa o schronie obrony cywilnej. Takie rzeczy kryją podziemia Huty Warszawa. Trzeba przyznać, że wejście tam to, jak podróż kilkadziesiąt lat wstecz. Zobaczcie zdjęcia i nagranie z tego nieco przerażającego miejsca!

Mamy dla Was niezwykle interesujące zdjęcia i wideo z miejsca niedostępnego na co dzień. Stanowisko Kierowania Obroną Cywilną pod Hutą Warszawa powstało w latach pięćdziesiątych XX wieku w trakcie trwania zimnej wojny.

Schron został zbudowany przede wszystkim dla celów szkoleniowych, ale jego głównym zadaniem miała być ochrona ludności cywilnej na wypadek wybuchu wojny lub ataku bronią nuklearną. Miejsce to było ściśle tajne, a o jego istnieniu nie wiedzieli nawet niektórzy pracownicy huty.

Podziemia huty wygląda tak, jakby czas się zatrzymał. W tym niesamowitym miejscu nadal można znaleźć oryginalne wyposażenie. Na półkach wciąż leżą kurtki, hełmy czy apteczki. Nie brakuje też tablic informacyjnych, które mają pomóc ludziom w momencie zagrożenia.

Okazuje się, że takich miejsc w naszym kraju jest dużo więcej. Wiele z nich jest jednak zapomnianych i niedostępnych dla zwykłego człowieka.

Zobaczcie koniecznie zdjęcia i materiał z NOWA TV 24 GODZINY:

 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Kiedy pierwsze lekcje? Początek roku szkolnego 2017 - 2018

Kiedy pierwsze lekcje? Początek roku szkolnego 2017 - 2018

Początek roku szkolnego 2017 - 2018 już za pasem! Tradycyjnie pierwszy dzwonek uczniowie słyszą pierwszego września jednak tym razem wyjątkowo stanie się to później. Odpowiadamy kiedy.

59 min
Tom Swoon - wyjątkowa trasa #574 TOUR pod patronatem Radia Eski

Tom Swoon - wyjątkowa trasa #574 TOUR pod patronatem Radia Eski

Tom Swoon i Radio Eska zapraszają na wyjątkową trasę #574 TOUR, która obejmie 6 polskich miast. Sprawdź, gdzie i kiedy zagra jeden z najlepszych polskich Dj-ów.

1 godz. 20 min.
Game of thrones s07e07 - hakerzy grożą udostępnieniem w sieci finału siódmego sezonu

Game of thrones s07e07 - hakerzy grożą udostępnieniem w sieci finału siódmego sezonu

Gra o tron - finał siódmego sezonu już niedługo. Tymczasem hakerzy grożą wrzuceniem go do sieci przed premierą w HBO. Czy tak faktycznie może się stać?

1 godz. 51 min.
Legiony - najdroższy film w historii polskiego kina. Co już wiemy?

Legiony - najdroższy film w historii polskiego kina. Co już wiemy?

Legiony będą najdroższym polskim filmem wszech czasów jednak według specjalistów, jego budżet powinien być dwukrotnie większy niż do tej pory zakładano! Co jeszcze wiemy o powstającym dziele?

2 godz. 12 min.

Spędź dzień ze Strażakiem Samem! 26-27.08 Centrum ŁOPUSZAŃSKA 22 zaprasza do zabawy!Akcja partnerska

Zapraszamy do kin na film o najzabawniejszych rodzicach świata :)Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy