Tajemniczy schron na warszawskich Bielanach. Tak wyglądają niesamowite podziemia huty [GALERIA, WIDEO]

Tajemniczy schron na warszawskich Bielanach 10 Tajemniczy schron na warszawskich Bielanach. Tak wyglądają podziemia huty [GALERIA]
Tajemniczy schron na warszawskich Bielanach / NOWA TV 24 GODZINY
Ilustracja do artykułu: Tajemniczy schron na warszawskich Bielanach. Tak wyglądają niesamowite podziemia huty [GALERIA, WIDEO]

Na Bielanach znajduje się jedno z najbardziej tajemniczych miejsc w całej Warszawie. Mowa o schronie obrony cywilnej. Takie rzeczy kryją podziemia Huty Warszawa. Trzeba przyznać, że wejście tam to, jak podróż kilkadziesiąt lat wstecz. Zobaczcie zdjęcia i nagranie z tego nieco przerażającego miejsca!

Mamy dla Was niezwykle interesujące zdjęcia i wideo z miejsca niedostępnego na co dzień. Stanowisko Kierowania Obroną Cywilną pod Hutą Warszawa powstało w latach pięćdziesiątych XX wieku w trakcie trwania zimnej wojny.

Schron został zbudowany przede wszystkim dla celów szkoleniowych, ale jego głównym zadaniem miała być ochrona ludności cywilnej na wypadek wybuchu wojny lub ataku bronią nuklearną. Miejsce to było ściśle tajne, a o jego istnieniu nie wiedzieli nawet niektórzy pracownicy huty.

Podziemia huty wygląda tak, jakby czas się zatrzymał. W tym niesamowitym miejscu nadal można znaleźć oryginalne wyposażenie. Na półkach wciąż leżą kurtki, hełmy czy apteczki. Nie brakuje też tablic informacyjnych, które mają pomóc ludziom w momencie zagrożenia.

Okazuje się, że takich miejsc w naszym kraju jest dużo więcej. Wiele z nich jest jednak zapomnianych i niedostępnych dla zwykłego człowieka.

Zobaczcie koniecznie zdjęcia i materiał z NOWA TV 24 GODZINY:

 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Muzyka klubowa 2017: nowości kwiecień w ESKA Live Remix

Muzyka klubowa 2017: nowości kwiecień w ESKA Live Remix

Jakie są nowości i premiery polecane przez Puotcka w ESKA Live RMX w kwietniu 2017? Lista najgorętszych i najbardziej imprezowych hitów do sprawdzenia na ESKA.pl

3 godz. 20 min.
Na czym polega mirkowyzwanie? Zabawa z Wykop.pl

Na czym polega mirkowyzwanie? Zabawa z Wykop.pl

Wykop.pl bawi się w Wyzwania i Zajęcia. Na czym polega wykopowa gra? Sprawdź już teraz - na ESKA.pl.

3 godz. 23 min.
OneRepublic - piosenka No Vacancy wielkim HITEM?!

OneRepublic - piosenka No Vacancy wielkim HITEM?!

OneRepublic zaskakują brzmieniem swojej premierowej piosenki! No Vacancy rozpoczyna nowy etap w karierze Ryana Teddera i jego kolegów z zespołu. Przekonajcie się sami już teraz na ESKA.pl

3 godz. 35 min.
Hardwell w Polsce 2017. Niezbędnik koncertowy

Hardwell w Polsce 2017. Niezbędnik koncertowy

Najbardziej istotne informacje praktyczno–organizacyjne związane z koncertem Hardwella już teraz na ESKA.pl

4 godz. 6 min.

Opel Mokka X: Nowy e-X-cytujący SUV z charakterem. Sprawdź, dlaczego Cię zachwyciAkcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy