Warszawa jak Paryż. Na dachu Teatru Wielkiego stanęły ule. Żyje tam nawet 180 tysięcy pszczół [AUDIO]

Zdjęcie z artykułu: Warszawa jak Paryż. Na dachu Teatru Wielkiego stanęły ule. Żyje tam nawet 180 tysięcy pszczół [AUDIO] Na dachu Teatru Wielkiego stanęły ule. Żyje tam nawet 180 tysięcy pszczół; wikimedia.org, pixabay.com
Ilustracja do artykułu Warszawa jak Paryż. Na dachu Teatru Wielkiego stanęły ule. Żyje tam nawet 180 tysięcy pszczół [AUDIO]

Pszczoły w centrum Warszawy? Tak, to jest możliwe. Teatr Wielki dołącza do Pałacu Kultury i Nauki, na którego dachu już od jakiegoś czasu mieszkają te owady. Skąd taki pomysł?

Na pierwszy rzut oka dach Teatru Wielkiego Opery Narodowej wydaje się dziwnym miejscem na uruchomienie uli. Okazuje się, że podobne pasieki znajdują się w Paryżu - m.in. na budynku Opery Garnier czy na Katedrze Notre-Dame.

- Nie uważam, że jest to nietypowe miejsce. Tam jest bardzo dużo zieleni i z tego, co widzę, pszczoły bardzo dobrze odnalazły się na Teatrze Wielkim. Przyniosły całkiem sporo miodu przez ten ostatni ciepły tydzień – mówi Tomasz Petryka, pomysłodawca akcji i dodaje: - Chcemy zadbać o bioróżnorodność w mieście. Warszawa potrzebuje tych pszczół.

Owady z Opery Narodowej upodobały sobie pobliskie tereny zielone, zwłaszcza Ogród Saski i Ogród Krasińskich.

Jak zapewnia Petryka, miód pochodzący z Warszawy spełnia wszystkie normy jakościowe. Był kilkunastokrotnie badany przez Państwowy Zakład Higieny.

Posłuchajcie całej rozmowy reportera Radia ESKA Szymona Kępki z pomysłodawcą pasieki na Teatrze Wielkim Operze Narodowej:

 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

KSW 39 - WYNIKI. Relacja minuta po minucie: Khalidov, Mańkowski, Pudzianowski, Popek

KSW 39 - WYNIKI. Relacja minuta po minucie: Khalidov, Mańkowski, Pudzianowski, Popek

KSW 39: Colosseum - WYNIKI wszystkich walk MMA 27.05.2017 prosto z PGE Narodowego w Warszawie sprawdzicie w relacji online minuta po minucie na ESKA.pl.

9 godz. 51 min.
KSW 39 - WYNIKI ważenia, kolejność walk

KSW 39 - WYNIKI ważenia, kolejność walk

KSW 39 - ceremonia ważenia za nami! Kto, ile waży przed walką na Narodowym? Sprawdźcie już teraz na ESKA.pl!

27 maja 2017, 22:54
KSW 39 - TRANSMISJA. Gdzie oglądać KSW na Narodowym za darmo?

KSW 39 - TRANSMISJA. Gdzie oglądać KSW na Narodowym za darmo?

KSW 39 na żywo 27 maja! Transmisja będzie udostępniona za darmo? Gdzie szukać streamów? Ściągę dla wszystkich osób, które chcą zobaczyć KSW na Narodowym - podrzucamy na ESKA.pl!

27 maja 2017, 19:36
KSW 39 - KARTA WALK. Kto walczy na Narodowym 27.05.2017?

KSW 39 - KARTA WALK. Kto walczy na Narodowym 27.05.2017?

KSW na Narodowym to jedno z największych wydarzeń w historii Federacji. Tym bardziej, że bohaterem wieczoru będą Mariusz Pudzianowski i Mamed Khalidov. Kto jeszcze? Lista zawodników do sprawdzenia na ESKA.pl

27 maja 2017, 18:12

Jak przygotować klimatyzację w samochodzie przed sezonem? Volvo radzi!Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy