Warszawa jak Paryż. Na dachu Teatru Wielkiego stanęły ule. Żyje tam nawet 180 tysięcy pszczół [AUDIO]

Zdjęcie z artykułu: Warszawa jak Paryż. Na dachu Teatru Wielkiego stanęły ule. Żyje tam nawet 180 tysięcy pszczół [AUDIO] Na dachu Teatru Wielkiego stanęły ule. Żyje tam nawet 180 tysięcy pszczół; wikimedia.org, pixabay.com
Ilustracja do artykułu Warszawa jak Paryż. Na dachu Teatru Wielkiego stanęły ule. Żyje tam nawet 180 tysięcy pszczół [AUDIO]

Pszczoły w centrum Warszawy? Tak, to jest możliwe. Teatr Wielki dołącza do Pałacu Kultury i Nauki, na którego dachu już od jakiegoś czasu mieszkają te owady. Skąd taki pomysł?

Na pierwszy rzut oka dach Teatru Wielkiego Opery Narodowej wydaje się dziwnym miejscem na uruchomienie uli. Okazuje się, że podobne pasieki znajdują się w Paryżu - m.in. na budynku Opery Garnier czy na Katedrze Notre-Dame.

- Nie uważam, że jest to nietypowe miejsce. Tam jest bardzo dużo zieleni i z tego, co widzę, pszczoły bardzo dobrze odnalazły się na Teatrze Wielkim. Przyniosły całkiem sporo miodu przez ten ostatni ciepły tydzień – mówi Tomasz Petryka, pomysłodawca akcji i dodaje: - Chcemy zadbać o bioróżnorodność w mieście. Warszawa potrzebuje tych pszczół.

Owady z Opery Narodowej upodobały sobie pobliskie tereny zielone, zwłaszcza Ogród Saski i Ogród Krasińskich.

Jak zapewnia Petryka, miód pochodzący z Warszawy spełnia wszystkie normy jakościowe. Był kilkunastokrotnie badany przez Państwowy Zakład Higieny.

Posłuchajcie całej rozmowy reportera Radia ESKA Szymona Kępki z pomysłodawcą pasieki na Teatrze Wielkim Operze Narodowej:

 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Chris Cornell - kim był? Chester Bennington zabił się w jego urodziny...

Chris Cornell - kim był? Chester Bennington zabił się w jego urodziny...

Chester Bennington zabił się w dniu urodzin swojego przyjaciela, który popełnił samobójstwo, w taki sam sposób jak on, zaledwie 2 miesiące wcześniej. Czy spekulacje o tym, że śmierć Cornella była jedną z przyczyn śmierci lidera Linkin Park są uzasadnione? Dowiedzcie się o nich więcej i sami oceńcie.

5 godz. 58 min.
Chester Bennington - Instagram: zdjęcia, na których był sobą

Chester Bennington - Instagram: zdjęcia, na których był sobą

Instagram Chestera Benningtona pokazuje jak bardzo kochał muzykę. Najlepsze zdjęcia już teraz znajdziecie na ESKA.pl

20 lipca 2017, 23:33
Chester Bennington - rodzina. Dzieci, żona, bliscy wokalisty Linkin Park.

Chester Bennington - rodzina. Dzieci, żona, bliscy wokalisty Linkin Park.

Chester Bennington pozostawił liczną rodzinę. Talinda Ann Bentley, żona Chestera Benningtona, jego była żona Samantha Marie Olit i gromadka dzieci będą teraz w świetle reflektorów, których Bennington zwykle unikał w odniesieniu do rodziny. Kim są? Ile dzieci miał Chester Bennington?

20 lipca 2017, 23:31
Kim był Chester Bennington? Najważniejsze informacje o wokaliście Linkin Park

Kim był Chester Bennington? Najważniejsze informacje o wokaliście Linkin Park

Kim był Chester Bennington? Przypominamy najważniejsze informacje o zmarłym wokaliście Linkin Park.

20 lipca 2017, 22:34

"Harry Potter i Komnata Tajemnic in Concert". Azoty Arena Szczecin. Kup bilet!!Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy