Zapomnij o bliznach. Postaw na... silikon!

Zdjęcie z artykułu: Zapomnij o bliznach. Postaw na... silikon! Blizan leczy blizny różnego pochodzenia; Materiały prasowe
Ilustracja do artykułu Zapomnij o bliznach. Postaw na... silikon!

Blizny są naturalnym wynikiem gojenia się ran. Leczenie ich tradycyjnymi, inwazyjnymi metodami, wiąże się często z bólem i ryzykiem powikłań, dlatego warto postawić na metody nieinwazyjne, wśród których prym wiedzie... silikon.

Jak powstaje blizna?

Blizna to nowa tkanka, która powstaje w miejscu zranienia. Zanim dojdzie do jej ukształtowania, potrzeba czasu. Zdarza się jednak, że proces gojenia przebiega nieprawidłowo, a to może skutkować powstaniem tzw. blizny przerostowej.

Proces powstawania blizny składa się z kilku faz. Pierwsza z nich to tzw. hemostaza. Prowadzi do uformowania się skrzepu i trwa do szóstej lub siódmej doby po powstaniu rany. Następnie mamy do czynienia z fazą zapalenia, podczas której w miejscu uszkodzenia tworzy się tkanka zastępcza. W kolejnej fazie - ziarninowania - powstają włókna kolagenowe i elastynowe. Efektem ich działań jest właśnie blizna, która następnie podlega modelowaniu. Ten etap może trwać nawet do dwóch lat.

Nieprawidłowa blizna powstaje w wyniku zaburzeń, które mogą wystąpić na różnych etapach procesu gojenia. Pojawia się wtedy czerwona, twarda tkanka bliznowata, która wznosi się ponad poziom skóry. Często jest ona bolesna lub wywołuje swędzenie - dlatego też stanowi nie tylko problem estetyczny, ale i zdrowotny.

Blizny przerostowe występują zarówno u kobiet, jak i mężczyzn. Pojawiają się głównie w następstwie głębokich oparzeń, urazów oraz po zabiegach operacyjnych. Ich najczęstsza lokalizacja to okolice mostka, barków, górnej części ramion i płatków usznych.

Silikon: "Złoty standard terapii"

- Oparte na silikonie produkty takie jak plastry czy żele, są rekomendowane jako złoty standard terapii - czytamy w międzynarodowym piśmie "European Journal of Dermatology". To wniosek płynący z badań przeprowadzonych przez grupę 24 ekspertów. Wczesne zastosowanie silikonów, bezpośrednio po wygojeniu rany i zdjęciu szwów chirurgicznych, pozwala na znaczne zmniejszenie ryzyka rozwoju blizn przerostowych.

Silikon może występować w postaci cieczy, żelu lub płata o konsystencji gumy. Skóra toleruje go bardzo dobrze. Dzięki temu silikony są stosowane zarówno w preparatach do twarzy, jak i całego ciała.

Silikon tworzy na powierzchni skóry cienki, niewidoczny film ochronny, odporny na zmywanie wodą. Dzięki temu chroni skórę przed działaniem czynników zewnętrznych i zabezpiecza ją przed utratą wilgoci. Badania nad użyciem silikonów wykazały, że powodują one zmniejszenie objętości blizny oraz zwiększenie jej elastyczności o około 60-100 proc., przy jednoczesnym braku powikłań.

Blizan: Nowocześnie i skutecznie

Blizan to hipoalergiczny, przeźroczysty, szybko wysychający preparat, przeznaczony do leczenia blizn różnego pochodzenia - pooperacyjnych, pooparzeniowych, pourazowych oraz rozstępowych. Blizan stanowi skuteczną, nowoczesną oraz nieinwazyjną metodę zapobiegania powstawaniu blizn przerostowych i bliznowców oraz rozstępów.

Żel silikonowy tworzy na powierzchni skóry cienką, nieprzepuszczalną dla wody membranę, utrzymując tym samym właściwą wilgotność skóry. Zmiękcza, uelastycznia i wygładza bliznę, poprawiając jej wygląd. Blizny stają się mniej przebarwione. Znika świąd i uczucie napięcia.

Blizan można stosować na każdą świeżą bliznę tuż po zagojeniu się rany, jak również na blizny stare. Najkorzystniej stosować go w okresie do dwóch lat po zamknięciu rany. Blizan wspomaga prawidłowe bliznowacenie po operacjach plastycznych i chirurgicznych, oparzeniach, urazach, zabiegach terapii laserowej, trądziku, po cesarskim cięciu, rozstępach powstałych w wyniku ciąży, w wyniku zmian wagi lub okresów szybkiego wzrostu podczas dojrzewania.

Produkt może być stosowany u dorosłych i dzieci bez względu na wiek.

Blizan jest dostępny wyłącznie w aptekach. Więcej szczegółów na stronie www.blizan.pl.

Zdjęcie z artykułu: Zapomnij o bliznach. Postaw na... silikon! Blizan; Materiały prasowe
Ilustracja do artykułu Zapomnij o bliznach. Postaw na... silikon!


Artykuł sponsorowany

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Eurojackpot w Polsce - kiedy i jak grać?

Eurojackpot w Polsce - kiedy i jak grać?

Eurojackpot w Polsce! Wszyscy fani gier losowych będą mieli teraz szanse wygrać dużo więcej niż w słynnej 'szóstce' Lotto. Kiedy i jak grać? Sprawdzamy na ESKA.pl. 

22 sierpnia 2017, 18:28
Eurojackpot - zasady. Jak grać w nową loterię?

Eurojackpot - zasady. Jak grać w nową loterię?

Eurojackpot - największa europejska gra liczbowa niedługo trafi do Polski! Do wygrania ogromne sumy pieniędzy! Sprawdzamy zasady opisujące jak grać w nową loterię!

22 sierpnia 2017, 16:57
Festiwale 2017: najciekawsze muzyczne debiuty!

Festiwale 2017: najciekawsze muzyczne debiuty!

Najlepsze festiwalowe debiuty już teraz na ESKA.pl. Sprawdź, kto porwał publiczność do zabawy.

22 sierpnia 2017, 16:37
Mayweather vs McGregor - o której? Karta walk

Mayweather vs McGregor - o której? Karta walk

Mayweather vs Mcgregor. Ta walka będzie starciem tytanów, na które czekają fani sportów walk z całego świata! Utytułowani zawodnicy już niedługo zmierzą się w ringu. Sprawdźcie kiedy i o której godzinie odbędzie się pojedynek.

22 sierpnia 2017, 15:50

Spędź dzień ze Strażakiem Samem! 26-27.08 Centrum ŁOPUSZAŃSKA 22 zaprasza do zabawy!Akcja partnerska

Zapraszamy do kin na film o najzabawniejszych rodzicach świata :)Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy