Zapomnij o bliznach. Postaw na... silikon!

Zdjęcie z artykułu: Zapomnij o bliznach. Postaw na... silikon! Blizan leczy blizny różnego pochodzenia; Materiały prasowe
Ilustracja do artykułu Zapomnij o bliznach. Postaw na... silikon!

Blizny są naturalnym wynikiem gojenia się ran. Leczenie ich tradycyjnymi, inwazyjnymi metodami, wiąże się często z bólem i ryzykiem powikłań, dlatego warto postawić na metody nieinwazyjne, wśród których prym wiedzie... silikon.

Jak powstaje blizna?

Blizna to nowa tkanka, która powstaje w miejscu zranienia. Zanim dojdzie do jej ukształtowania, potrzeba czasu. Zdarza się jednak, że proces gojenia przebiega nieprawidłowo, a to może skutkować powstaniem tzw. blizny przerostowej.

Proces powstawania blizny składa się z kilku faz. Pierwsza z nich to tzw. hemostaza. Prowadzi do uformowania się skrzepu i trwa do szóstej lub siódmej doby po powstaniu rany. Następnie mamy do czynienia z fazą zapalenia, podczas której w miejscu uszkodzenia tworzy się tkanka zastępcza. W kolejnej fazie - ziarninowania - powstają włókna kolagenowe i elastynowe. Efektem ich działań jest właśnie blizna, która następnie podlega modelowaniu. Ten etap może trwać nawet do dwóch lat.

Nieprawidłowa blizna powstaje w wyniku zaburzeń, które mogą wystąpić na różnych etapach procesu gojenia. Pojawia się wtedy czerwona, twarda tkanka bliznowata, która wznosi się ponad poziom skóry. Często jest ona bolesna lub wywołuje swędzenie - dlatego też stanowi nie tylko problem estetyczny, ale i zdrowotny.

Blizny przerostowe występują zarówno u kobiet, jak i mężczyzn. Pojawiają się głównie w następstwie głębokich oparzeń, urazów oraz po zabiegach operacyjnych. Ich najczęstsza lokalizacja to okolice mostka, barków, górnej części ramion i płatków usznych.

Silikon: "Złoty standard terapii"

- Oparte na silikonie produkty takie jak plastry czy żele, są rekomendowane jako złoty standard terapii - czytamy w międzynarodowym piśmie "European Journal of Dermatology". To wniosek płynący z badań przeprowadzonych przez grupę 24 ekspertów. Wczesne zastosowanie silikonów, bezpośrednio po wygojeniu rany i zdjęciu szwów chirurgicznych, pozwala na znaczne zmniejszenie ryzyka rozwoju blizn przerostowych.

Silikon może występować w postaci cieczy, żelu lub płata o konsystencji gumy. Skóra toleruje go bardzo dobrze. Dzięki temu silikony są stosowane zarówno w preparatach do twarzy, jak i całego ciała.

Silikon tworzy na powierzchni skóry cienki, niewidoczny film ochronny, odporny na zmywanie wodą. Dzięki temu chroni skórę przed działaniem czynników zewnętrznych i zabezpiecza ją przed utratą wilgoci. Badania nad użyciem silikonów wykazały, że powodują one zmniejszenie objętości blizny oraz zwiększenie jej elastyczności o około 60-100 proc., przy jednoczesnym braku powikłań.

Blizan: Nowocześnie i skutecznie

Blizan to hipoalergiczny, przeźroczysty, szybko wysychający preparat, przeznaczony do leczenia blizn różnego pochodzenia - pooperacyjnych, pooparzeniowych, pourazowych oraz rozstępowych. Blizan stanowi skuteczną, nowoczesną oraz nieinwazyjną metodę zapobiegania powstawaniu blizn przerostowych i bliznowców oraz rozstępów.

Żel silikonowy tworzy na powierzchni skóry cienką, nieprzepuszczalną dla wody membranę, utrzymując tym samym właściwą wilgotność skóry. Zmiękcza, uelastycznia i wygładza bliznę, poprawiając jej wygląd. Blizny stają się mniej przebarwione. Znika świąd i uczucie napięcia.

Blizan można stosować na każdą świeżą bliznę tuż po zagojeniu się rany, jak również na blizny stare. Najkorzystniej stosować go w okresie do dwóch lat po zamknięciu rany. Blizan wspomaga prawidłowe bliznowacenie po operacjach plastycznych i chirurgicznych, oparzeniach, urazach, zabiegach terapii laserowej, trądziku, po cesarskim cięciu, rozstępach powstałych w wyniku ciąży, w wyniku zmian wagi lub okresów szybkiego wzrostu podczas dojrzewania.

Produkt może być stosowany u dorosłych i dzieci bez względu na wiek.

Blizan jest dostępny wyłącznie w aptekach. Więcej szczegółów na stronie www.blizan.pl.

Zdjęcie z artykułu: Zapomnij o bliznach. Postaw na... silikon! Blizan; Materiały prasowe
Ilustracja do artykułu Zapomnij o bliznach. Postaw na... silikon!


Artykuł sponsorowany

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Imagine Dragons – EVOLVE. Premiera nowego albumu

Imagine Dragons – EVOLVE. Premiera nowego albumu

Imagine Dragons - EVOLVE - najnowszy album grupy zapowiadany przez przebojowe single Believer i Thunder trafił właśnie do sklepów.

5 godz. 0 min.
POLSAT: Wyspa przetrwania - prowadzący program ujawniony

POLSAT: Wyspa przetrwania - prowadzący program ujawniony

Polsat ujawnił, kto poprowadzi przygodowe reality show Wyspa przetrwania, które pojawi się w jesiennej ramówce stacji. Sprawdź na ESKA.pl, kim jest gospodarz programu.

5 godz. 14 min.
Tauron Life Festiwal Oświęcim 2017: relacja z pierwszego dnia LFO 2017

Tauron Life Festiwal Oświęcim 2017: relacja z pierwszego dnia LFO 2017

Tauron Life Festival Oświęcim 2017 22.06 - tego dnia miłośnicy teatru obejrzeli Edukację Rity z Piotrem Fronczewskim, zaś w festiwalowym kinie odbył się koncert Petera J. Bircha, poprzedzony pokazem filmu Sugar Man. Jak było pierwszego dnia na LFO 2017?

5 godz. 33 min.
Katy Perry zabiera nas za kulisy One Love Manchester [VIDEO]

Katy Perry zabiera nas za kulisy One Love Manchester [VIDEO]

Chcesz wiedzieć, co się działo na backstage'u wypełnionego gwiazdami koncertu One Love Manchesteru? Zobacz wyjątkowe nagranie zza kulis od Katy Perry!

5 godz. 53 min.

Wyróżnij Się Na Warszawskich Drogach!! Poznaj TO Auto!! Sprawdź >>Akcja partnerska

Nowe mieszkanie? Klonowy Zakątek - Dni Otwarte!! Sprawdź!!Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy