Zimowy Wieczór Światła 2017 w Łazienkach Królewskich. Piękna iluminacja, lampiony i koncert

Zdjęcie z artykułu: Zimowy Wieczór Światła 2017 w Łazienkach Królewskich. Piękna iluminacja, lampiony i koncert Zimowy Wieczór Światła 2017 w Łazienkach Królewskich; Michał Janiszewski | motion-studio.pl
Ilustracja do artykułu Zimowy Wieczór Światła 2017 w Łazienkach Królewskich. Piękna iluminacja, lampiony i koncert

Takiego wieczoru nie można przegapić. To jedyna okazja, by zobaczyć piękne Łazienki w wyjątkowej iluminacji. Na uczestników czeka spacer z lampionami i finałowy koncert na tarasie Pałacu na Wyspie. Impreza odbędzie się 18 lutego.

Ogrody Światła to międzynarodowe wydarzenie organizowane w wielu miejscach na świecie, które ma na celu promocje niezwykłych historycznych ogrodów i muzeów. Łazienki Królewskie staną się częścią tego projektu już po raz piąty. Nie zabraknie magicznej iluminacji, którą uczestnicy będą podziwiać spacerując alejkami w towarzystwie lampionów.

Do Pałacu na Wyspie mają prowadzić trzy różne trasy:

  • Trasa czerwonych lampionów: brama Łazienek Królewskich od ul. Gagarina – Ogród Modernistyczny – Amfiteatr - Ogród Włoski - Pałac na Wyspie,
  • Trasa zielonych lampionów: Ermitaż - Ogród Chiński – Pałac na Wyspie,
  • Trasa niebieskich lampionów: wejście nieopodal Pomnika Chopina (od Al. Ujazdowskich) - Ogród Romantyczny - Promenada Królewska - Pałac na Wyspie.

Wydarzenie rozpocznie się o godz. 19:00. Na starcie każdej z tras będzie można zakupić lampion w cenie 10 złotych za sztukę. W trakcie wieczoru nie zabraknie muzyki, opowieści o Łazienkach czy postaci w XVIII-wiecznych strojach, z którymi będzie można zrobić pamiątkowe zdjęcie.

Finałowy 30-minutowy koncert przewidziany jest na godz. 19:40. Wystąpi zespół The New Brass Trio. Muzycy zaprezentują popularne kompozycje Bacha, Haydna, Mozarta i Händla.

Zobacz też: Podróż po Warszawie w ultra wysokiej rozdzielczości. Ten film robi wrażenie [WIDEO]

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Lana Del Rey zapowiada nową płytę Lust For Life

Lana Del Rey zapowiada nową płytę Lust For Life

Lana Del Rey zdradza tytuł swojej nowej płyty w niesamowitym zwiastunie. Kiedy nastąpi premiera albumu Lust For Life?

29 marca 2017, 17:24
Doda: premiera koncertowego DVD Riotka Tour

Doda: premiera koncertowego DVD Riotka Tour

Doda ogłasza premierę swojego drugiego koncertowego DVD. Kiedy i gdzie zobaczyć RIOTKA Tour po raz pierwszy? Kiedy krążek trafi do sprzedaży? Znamy szczegóły!

29 marca 2017, 16:50
Adele kończy z koncertami? 'Oklaski wzbudzają we mnie strach'

Adele kończy z koncertami? 'Oklaski wzbudzają we mnie strach'

Adele już nigdy nie ruszy w trasę koncertową? Pewne wyznanie artystki wywołało wśród fanów przerażenie!

29 marca 2017, 16:34
ALMA wystąpi w Warszawie: data, miejsce, bilety

ALMA wystąpi w Warszawie: data, miejsce, bilety

ALMA - Finka z charakterystycznymi, neonowo – zielonymi włosami, bezkompromisowym nastawieniem i głosem, który mógłby burzyć ściany wystąpi w Warszawie. Sprawdź szczegóły dotyczące koncertu.

29 marca 2017, 15:37
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy