Zimowy Wieczór Światła 2017 w Łazienkach Królewskich. Piękna iluminacja, lampiony i koncert

Zdjęcie z artykułu: Zimowy Wieczór Światła 2017 w Łazienkach Królewskich. Piękna iluminacja, lampiony i koncert Zimowy Wieczór Światła 2017 w Łazienkach Królewskich; Michał Janiszewski | motion-studio.pl
Ilustracja do artykułu Zimowy Wieczór Światła 2017 w Łazienkach Królewskich. Piękna iluminacja, lampiony i koncert

Takiego wieczoru nie można przegapić. To jedyna okazja, by zobaczyć piękne Łazienki w wyjątkowej iluminacji. Na uczestników czeka spacer z lampionami i finałowy koncert na tarasie Pałacu na Wyspie. Impreza odbędzie się 18 lutego.

Ogrody Światła to międzynarodowe wydarzenie organizowane w wielu miejscach na świecie, które ma na celu promocje niezwykłych historycznych ogrodów i muzeów. Łazienki Królewskie staną się częścią tego projektu już po raz piąty. Nie zabraknie magicznej iluminacji, którą uczestnicy będą podziwiać spacerując alejkami w towarzystwie lampionów.

Do Pałacu na Wyspie mają prowadzić trzy różne trasy:

  • Trasa czerwonych lampionów: brama Łazienek Królewskich od ul. Gagarina – Ogród Modernistyczny – Amfiteatr - Ogród Włoski - Pałac na Wyspie,
  • Trasa zielonych lampionów: Ermitaż - Ogród Chiński – Pałac na Wyspie,
  • Trasa niebieskich lampionów: wejście nieopodal Pomnika Chopina (od Al. Ujazdowskich) - Ogród Romantyczny - Promenada Królewska - Pałac na Wyspie.

Wydarzenie rozpocznie się o godz. 19:00. Na starcie każdej z tras będzie można zakupić lampion w cenie 10 złotych za sztukę. W trakcie wieczoru nie zabraknie muzyki, opowieści o Łazienkach czy postaci w XVIII-wiecznych strojach, z którymi będzie można zrobić pamiątkowe zdjęcie.

Finałowy 30-minutowy koncert przewidziany jest na godz. 19:40. Wystąpi zespół The New Brass Trio. Muzycy zaprezentują popularne kompozycje Bacha, Haydna, Mozarta i Händla.

Zobacz też: Podróż po Warszawie w ultra wysokiej rozdzielczości. Ten film robi wrażenie [WIDEO]

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Red Hot Chili Peppers Kraków 2017: program, rozpiska godzinowa, bilety

Red Hot Chili Peppers Kraków 2017: program, rozpiska godzinowa, bilety

Red Hot Chili Peppers wystąpią 25 lipca w Krakowie na stadionie Cracovii w ramach trasy promującej ich ostatni album The Getaway. Sprawdź program wydarzenia, rozpiskę godzinową oraz informacje związane z biletami.

4 godz. 51 min.
Śnieg w Petersburgu w środku lata! Zobacz zdjęcia i filmy z zasypanego miasta

Śnieg w Petersburgu w środku lata! Zobacz zdjęcia i filmy z zasypanego miasta

Petersburg zasypał śnieg w środku lata przy temperaturze 20 stopni Celsjusza! W internecie natychmiast pojawiło się mnóstwo zdjęć i filmów tej niezwykłej anomalii pogodowej.

4 godz. 53 min.
Kot prezesa: MEMY i najlepsze reakcje

Kot prezesa: MEMY i najlepsze reakcje

Kot prezesa Prawa i Sprawiedliwości został bohaterem internetu podczas protestów przeciwko planowanym zmianom w reformie sądownictwa. Zobacz MEMY i najlepsze reakcje internautów na ESKA.pl.

5 godz. 35 min.
Piosenka z Projekt Lady. Moje życie jest... moje już jest!

Piosenka z Projekt Lady. Moje życie jest... moje już jest!

Piosenka z Projekt Lady już teraz na ESKA.pl. Posłuchaj utworu Moje życie jest... moje i zobacz teledysk, który powstał do piosenki.

5 godz. 38 min.
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy