Piłkarski mundial w Warszawie. Kopali podopieczni domów dziecka

Zdjęcie z artykułu: Piłkarski mundial w Warszawie. Kopali podopieczni domów dziecka Na stadionie Legii Warszawa rywalizowali piłkarze z 22 krajów; fot. Paweł Mytlewski / Radio ESKA
Ilustracja do artykułu Piłkarski mundial w Warszawie. Kopali podopieczni domów dziecka

Do stolicy przyjechały reprezentacje 22 państw. Wygrała Hiszpania. Polacy mają brąz.

Mistrzostwa Świata Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej to największy na świecie piłkarski turniej dla dzieci z placówek opiekuńczo-wychowawczych. Impreza po raz kolejny odbyła się na stadionie Legii Warszawa.  – To jedyny taki turniej na świecie, dzieciaki trenują ciężko przez cały rok, żeby się jak najlepiej zaprezentować. Dla nich to jedno z najważniejszych wydarzeń w roku – mówi Sylwester Trześniewski, prezes stowarzyszenia „Nadzieja na Mundial”.

W turnieju zespoły z całego świata. Między innymi z Japonii, Estonii, Węgier, Tajlandii, Wietnamu, Serbii, Holandii, Rosji, Hiszpanii, Jordanii, Słowenii, Litwy, Irlandii, Niemiec i Francji

W finale Hiszpania pokonała Rosję, zeszłorocznego Mistrza 3:0. Polska po wyrównanej walce z Holandią walczyła trzecie miejsce (po serii rzutów karnych). Polacy obronili zdobyty przed rokiem tytuł II Wicemistrza Świata.

Biało-czerwoni świetnie rozpoczęli finałowe zawody. W ćwierćfinale pokonali Francuzów aż 4:0. Gorzej poszło im w meczu półfinałowym z reprezentacją Rosji. Polacy przegrali 0:2.

Szczegółowe wyniki na stronie organizatora.

Z zawodnikami rozmawiał Paweł Mytlewski.

 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Chris Cornell - kim był? Chester Bennington zabił się w jego urodziny...

Chris Cornell - kim był? Chester Bennington zabił się w jego urodziny...

Chester Bennington zabił się w dniu urodzin swojego przyjaciela, który popełnił samobójstwo, w taki sam sposób jak on, zaledwie 2 miesiące wcześniej. Czy spekulacje o tym, że śmierć Cornella była jedną z przyczyn śmierci lidera Linkin Park są uzasadnione? Dowiedzcie się o nich więcej i sami oceńcie.

6 godz. 1 min.
Chester Bennington - Instagram: zdjęcia, na których był sobą

Chester Bennington - Instagram: zdjęcia, na których był sobą

Instagram Chestera Benningtona pokazuje jak bardzo kochał muzykę. Najlepsze zdjęcia już teraz znajdziecie na ESKA.pl

20 lipca 2017, 23:33
Chester Bennington - rodzina. Dzieci, żona, bliscy wokalisty Linkin Park.

Chester Bennington - rodzina. Dzieci, żona, bliscy wokalisty Linkin Park.

Chester Bennington pozostawił liczną rodzinę. Talinda Ann Bentley, żona Chestera Benningtona, jego była żona Samantha Marie Olit i gromadka dzieci będą teraz w świetle reflektorów, których Bennington zwykle unikał w odniesieniu do rodziny. Kim są? Ile dzieci miał Chester Bennington?

20 lipca 2017, 23:31
Kim był Chester Bennington? Najważniejsze informacje o wokaliście Linkin Park

Kim był Chester Bennington? Najważniejsze informacje o wokaliście Linkin Park

Kim był Chester Bennington? Przypominamy najważniejsze informacje o zmarłym wokaliście Linkin Park.

20 lipca 2017, 22:34

"Harry Potter i Komnata Tajemnic in Concert". Azoty Arena Szczecin. Kup bilet!!Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy