Polonia w tarapatach. Podwyżka czynszu za wynajem boiska może ich dobić

Zdjęcie z artykułu: Polonia w tarapatach. Podwyżka czynszu za wynajem boiska może ich dobić Polonia w tarapatach. Podwyżka czynszu za wynajem boiska może ich dobić; Lukas skywalker, wikimedia.org, licencja: CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=4891092
Ilustracja do artykułu Polonia w tarapatach. Podwyżka czynszu za wynajem boiska może ich dobić

Polonia Warszawa martwi się o swoje finanse. Po podwyżce najmu za boisko dla akademii piłkarskiej, z ich kasy zniknie aż 130 ze 180 tysięcy, które dostają z miejskich dotacji. Ratusz odpowiada, że nie ma innej opcji, ponieważ koszty utrzymania stadionu znacznie wzrosły.

Na początku cena czynszu wzrosła do 300 złotych za godzinę, czyli o 150 proc. więcej niż dotychczas. Po długich rozmowach miasto zgodziło się na stawkę o połowę niższą. Mimo to, klub stoi przed ogromnym dylematem. Jak mówi Kamil Majewski, dyrektor akademii piłkarskiej MKS Polonia, pod koniec roku w kasie może zabraknąć nawet 60 tysięcy złotych. Zarząd stanie przed decyzją, czy lepiej opłacić kadry, czy nowo wyremontowany stadion. Niestety, na wszystkie konieczne opłaty nie wystarczy pieniędzy.

Miasto mówi, że innej opcji nie ma.

- Podwyżka, która została zaproponowana przez dyrektora stołecznego Centrum Sportu "Aktywna Warszawa" została wykalkulowana na podstawie kosztów, które należy ponieść przy utrzymaniu nowoczesnego boiska. Na te koszty składa się m.in. energia, utrzymanie sztucznej nawierzchni, czyli czesanie, dosypywanie granulatu oraz inne czynności pielęgnacyjne - mówi Janusz Samel, dyrektor Biura Sportu i Turystyki.

Miejska dotacja dla Polonii wynosi 180 tysięcy złotych. Czynsz za wynajem boiska to aż 130 tysięcy z tej kwoty. Klub ma jednak nadzieję, że wszystko może się zmienić. Na wrzesień zaplanowane są kolejne rozmowy z przedstawicielami ratusza.

ZOBACZ TEŻ: Legia uhonorowana za oprawę Powstania Warszawskiego? Tomaszewski liczy na wyróżnienie dla kibiców

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Eurojackpot w Polsce - kiedy i jak grać?

Eurojackpot w Polsce - kiedy i jak grać?

Eurojackpot w Polsce! Wszyscy fani gier losowych będą mieli teraz szanse wygrać dużo więcej niż w słynnej 'szóstce' Lotto. Kiedy i jak grać? Sprawdzamy na ESKA.pl. 

22 sierpnia 2017, 18:28
Eurojackpot - zasady. Jak grać w nową loterię?

Eurojackpot - zasady. Jak grać w nową loterię?

Eurojackpot - największa europejska gra liczbowa niedługo trafi do Polski! Do wygrania ogromne sumy pieniędzy! Sprawdzamy zasady opisujące jak grać w nową loterię!

22 sierpnia 2017, 16:57
Festiwale 2017: najciekawsze muzyczne debiuty!

Festiwale 2017: najciekawsze muzyczne debiuty!

Najlepsze festiwalowe debiuty już teraz na ESKA.pl. Sprawdź, kto porwał publiczność do zabawy.

22 sierpnia 2017, 16:37
Mayweather vs McGregor - o której? Karta walk

Mayweather vs McGregor - o której? Karta walk

Mayweather vs Mcgregor. Ta walka będzie starciem tytanów, na które czekają fani sportów walk z całego świata! Utytułowani zawodnicy już niedługo zmierzą się w ringu. Sprawdźcie kiedy i o której godzinie odbędzie się pojedynek.

22 sierpnia 2017, 15:50

Moda przyjeżdża do Poznania! Targi Mody już we wrześniu! Poznaj trendy!!Akcja partnerska

Praca marzeń?!?! To możliwe ze szkoła ŻAK!! Sprawdź! Zapraszamy >>Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy