tramwaj

i

Autor: UM Warszawa / Zarząd Transportu Miejskiego

Wielkanoc 2024

Zabytkowe tramwaje ruszą po Warszawie! Wyjątkowa atrakcja w Poniedziałek Wielkanocny 2024

2024-04-01 10:04

1 kwietnia, w Wielkanocny Poniedziałek 2024 Zarząd Transportu Miejskiego tradycyjnie zaprasza na podróż zabytkowymi tramwajami "W". To wyjątkowa linia, która wyrusza w trasę tylko na niektóre święta. Za jej obsługę odpowiada tabor zabytkowy.

W Wielkanocny Poniedziałek w Warszawie będą kursowały zabytkowe tramwaje okolicznościowej linii "W". Pasażerowie skorzystają z nich w godz. 12:00-18:00. Kursy będą się odbywały co 40 minut.

Zabytkowe tramwaje linii "W" i ich wielkanocna trasa

Linię "W" będą obsługiwały wagony historyczne z lat 40 i 50. XX w. oraz charakterystyczny zielony przegubowiec z 1969 roku, pierwotnie jeżdżący po ulicach Poznania.

W Poniedziałek Wielkanocny tramwaje rozpoczną swój kurs z pętli Osiedle Górczewska, następnie pojadą przez ul. Powstańców Śląskich, nowym torowiskiem na Wolskiej, by potem skręcić w Skierniewicką i nią dojechać do Prostej i ronda ONZ. Stamtąd, przez al. Niepodległości i ulicę Rakowiecką, dotrą do pętli Kielecka.

Jakie bilety umożliwiają przejazd tramwajami linii "W"?

W zabytkowych tramwajach obowiązują wszystkie rodzaje biletów ZTM. Skasują je konduktorzy - członkowie Klubu Miłośników Komunikacji Miejskiej. Na biletach jednorazowych przesiadkowych oraz czasowych konduktorzy umieszczą pieczątkę wraz z adnotacją o dacie i godzinie ważności biletu.

We wszystkich wagonach znajdują się również kody QR umożliwiające aktywowanie biletu kupionego w aplikacji mobilnej. Przejazd na podstawie ważnego biletu okresowego (krótko- lub długookresowego) możliwy jest po wcześniejszym jego skasowaniu (aktywowaniu karty) w innym pojeździe komunikacji miejskiej lub w bramce metra.

Powstał w PRL, budzi ogromny zachwyt do dziś. Najbardziej nietypowy blok w Polsce stoi w Warszawie