11 listopada

i

Autor: Pixabay Zdjęcie poglądowe

11 listopada na rondzie Dmowskiego. Co z trwającą budową?

2021-11-04 18:03

Jest pozytywna odpowiedź miasta na apel o zabezpieczenie materiałów budowalnych na rondzie Dmowskiego! Uprzątnięcia terenu domagała się m.in. grupa 14 Kobiet z Mostu, która 11 listopada na rondzie zorganizuje swoje zgromadzenie. Obawiały się one bowiem ataków ze strony narodowców, którzy w tym samym miejscu planują rozpocząć Marsz Niepodległości.

11 listopada - co z budową na rondzie Dmowskiego?

Jest pozytywna odpowiedź miasta na apel o uprzątnięcie terenu budowy na rondzie Dmowskiego przed 11 listopada. O to apelowała m.in. grupa 14 Kobiet z Mostu, która w tym miejscu planuje zorganizować swoją manifestację. To w obawie przed atakami ze strony narodowców, którzy na rondzie planują rozpocząć nielegalny Marsz Niepodległości. Jak mówi Jakub Dybalski z Zarządu Dróg Miejskich - teren budowy powinien zostać uprzątnięty na dniach.

WSZYSTKO O FAME MMA 12 | ESKA XD - Radio Eska #35

- Jesteśmy w stałym kontakcie z wykonawcą robót. Poprosiliśmy go, żeby wszystkie niepotrzebne na placu budowy rzeczy zostały uprzątnięte. W poniedziałek planujemy wizję lokalną na miejscu, żeby wszystko sprawdzić. Ma w niej brać udział policja, i oczywiście zastosujemy się do wszystkich jej zaleceń - mówi Jakub Dybalski.

Budowa na rondzie Dmowskiego

Decyzja o uprzątnięciu terenu cieszy Ewę Błaszczyk z grupy 14 Kobiet z Mostu.

- Wiemy doskonale z kim mamy do czynienia. Wiemy, jak wyglądało w zeszłym roku nielegalne zgromadzenie Marszu Niepodległości - paliło się mieszkanie, były rzucane palące się petardy. To jest bezpośrednie zagrożenie życia dla warszawiaków i ludzi przebywających w okolicy - mówi Ewa Błaszczyk.

QUIZ. PlayStation, Nintendo, Xbox. Co wiesz o grach wideo?

Pytanie 1 z 15
Która konsola pojawiła się na rynku pierwsza? Sega Saturn czy Sony PlayStation (PSX)? Chodzi o premierę japońską.

Dlatego w środę organizatorki wydarzenia "Niepodległa dla wszystkich" wystosowały pismo do stołecznej policji, w którym domagają się spotkania i zapewnienia wzmożonej ochrony w dniu manifestacji.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!