Gigantyczne straty w komunikacji miejskiej
- Pandemia, lockdown, ograniczenia związane z przemieszczaniem się, zamknięcie szkół, to wszystko przełożyło się na mniejszą liczbę pasażerów Warszawskiego Transportu Publicznego, a tym samym na mniejszą sprzedaż biletów i mniejsze wpływy z tego tytułu do kasy miasta – wyjaśnia rzecznik prasowy Zarządu Transportu Miejskiego Tomasz Kunert.
Czytaj także: Koronawirus w Zarządzie Dróg Miejskich. Dwóch pracowników z pozytywnym testem
Ile osób korzysta z komunikacji miejskiej w Warszawie?
W najgorszym momencie pandemii, czyli w kwietniu, z komunikacji zbiorowej korzystało 14 proc. pasażerów w odniesieniu do kwietnia roku 2019. Z kolei wartość sprzedanych biletów w samym kwietniu była niższa o 80 proc. w porównaniu do poprzedniego roku.
Przepadły miliony złotych!
Jak informuje Kunert, straty to nawet 180 milionów złotych! - Wartość sprzedanych biletów w pierwszym półroczu 2020 roku to około 300 milionów złotych (dokładnie 303 mln 038 tys. 727 zł. Rok wcześniej było to około 480 milionów (dokładnie 484 mln 220 tys. 651 zł) – wylicza Tomasz Kunert.
Ze względu na obostrzenia w komunikacji miejskiej nadal może podróżować połowa nominalnej liczby pasażerów. ZTM potwierdza zresztą, że liczba chętnych z miesiąca na miesiąc rośnie, ale nadal to mniej osób niż przewidują obostrzenia.