2500 zł mandatu dla... ROWERZYSTY! Nie uwierzycie, co zrobił

i

Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

2500 zł mandatu dla... ROWERZYSTY! Nie uwierzycie, co zrobił

2022-01-11 14:16

W Szreńsku niedaleko Mławy policja zatrzymała 34-letniego rowerzystę, który miał ponad 1,8 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna tłumaczył funkcjonariuszom, że po pracy wypił cztery piwa. Zgodnie z nowymi regulacjami, został ukarany mandatem w kwocie 2500 zł. Policja apeluje o rozsądek i trzeźwość na drodze.

Rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Mławie asp. szt. Anna Pawłowska poinformowała we wtorek, że 34-letni rowerzysta, mieszkaniec tego powiatu, został zatrzymany przez patrol ruchu drogowego na jednej ulic w Szreńsku dzień wcześniej.

"Mężczyzna miał w organizmie ponad 1,8 promila alkoholu. Jak tłumaczył policjantom, po pracy wypił cztery piwa i wsiadł na rower. W związku z wykroczeniem, został ukarany mandatem. Według nowych stawek to kwota 2500 zł" - przekazała rzeczniczka mławskiej policji. Przypomniała jednocześnie, że "nowe, dotkliwe kwoty mandatów, dotyczą nie tylko przekraczania dozwolonej prędkości, ale także nietrzeźwych, kierujących pojazdami innymi niż mechaniczne, czyli m.in. rowerzystów".

Jak podkreśliła asp. szt. Pawłowska, "nietrzeźwi rowerzyści stanowią zagrożenie nie tylko dla własnego bezpieczeństwa, ale również dla innych uczestników ruchu drogowego". Zaznaczyła przy tym, że "policja apeluje o trzeźwość i rozsadek na drodze, nie tylko po to, by uniknąć wysokiego mandatu".

Drogowcy nie nadążają latać wielkich dziur w Warszawie

QUIZ. Ile wiesz o gotowaniu i jedzeniu? Sprawdź się!

Pytanie 1 z 15
Bez czego nie da się zrobić majonezu?