Wydarzenia

46. Nationale-Nederlanden Maraton Warszawski - zdjęcia uczestników, kto wygrał, jaki miał czas

W niedzielę 29 września odbyła się 46. edycja Nationale-Nederlanden Maratonu Warszawskiego. Kto wygrał? Zobacz zdjęcia uczestników imprezy w naszej galerii.

46. edycja Nationale-Nederlanden Maratonu Warszawskiego - ilu biegaczy?

W niedzielę 29 września w sercu Warszawy odbyła się 46. edycja Nationale-Nederlanden Maratonu Warszawskiego. W wielkim biegu udział wzięło łącznie 7189 zawodników. Tegoroczna edycja biegu jest wyjątkowa. Dlaczego?

Dokładnie 100 lat temu, we wrześniu 1924 roku na terenie dzisiejszego warszawskiego Rembertowa odbył się pierwszy bieg maratoński na ziemiach polskich. Tegoroczna edycja Maratonu Warszawskiego upamiętnia ten historyczny moment dla dziejów polskich biegów.

46. edycja Nationale-Nederlanden Maratonu Warszawskiego - kto wygrał?

O godzinie 9:00 spod Pałacu Kultury i Nauki wyruszyło 7184 zawodników oraz 5 zawodników na wózkach. Również pod charakterystycznym PKiN-em ulokowana została meta. Jako pierwszy przekroczył ją 11:15 – Węgier Levente Szemerei i to on został zwycięzcą 46. Nationale-Nederlanden Maratonu Warszawskiego! Jego nieoficjalny czas na mecie 2:10:43!

Na drugim miejscu miejscu uplasował się Polak Mateusz Kaczor 2:11:15, trzecie miejsce podium dla reprezentanta Ukrainy Mykola Nyzhnyk 2:13:13!

Z kolei wśród kobiet zwyciężyła Ukrainka Olha Nyzhnyk. To ona jest pierwszą zawodniczką 46. Nationale-Nederlanden Maratonu Warszawskiego z czasem 2:31:22. Podium uzupełniali: druga na mecie Polka Izabela Paszkiewicz 2:31:42 oraz trzecia Marina Nemchenko z Ukrainy 2:35:56

Na trasie biegu, jak co roku zgromadziły się tysiące kibiców dzielnie dopingujących biegaczy. Trasa tegorocznego maratonu biegła przez Pragę-Południe, Wolę, Bemowo i Bielany z początkiem i końcem trasy na stołecznym Śródmieściu.

Maraton Warszawski - historia biegu

Maraton Warszawski to najważniejsza impreza biegowa w Polsce rozgrywana co roku, pod koniec września w stolicy Polski. Biegacze pokonują królewski dystans szlakiem wiodącym przez ścisłe centrum Warszawy. Pierwsza edycja tej kultowej już imprezy odbyła się we wrześniu 1979 roku.

Od tamtego czasu rokrocznie odbywają się kolejne odsłony tej imprezy, która prestiżem może równać się z najważniejszymi imprezami biegowymi na Starym Kontynencie.

Zobacz na naszych zdjęciach uczestników 46. Nationale-Nederlanden Maratonu Warszawskiego:

Ludzie wyszli na ulice, by kibicować. Tysiące osób pobiegło w Nocnym Półmaratonie Praskim w Warszawie