Brodka

i

Autor: AKPA / Podlewski

Z Warszawy

80. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Brodka uhonoruje ją wyjątkowym albumem

2024-06-13 9:13

Muzeum Powstania Warszawskiego z okazji 80. rocznicy zrywu zaprosiło do współpracy Brodkę - wokalistkę, autorkę tekstów, kompozytorkę, reżyserkę, laureatkę Fryderyków. Artystka objęła rolę kuratorki oraz dyrektorki artystycznej projektu "WAWA".

26 lipca w Parku Wolności na terenie Muzeum Powstania Warszawskiego odbędzie się koncert promujący najnowsza płytę Moniki Brodki pt. "WAWA". Tego wieczoru oprócz artystki i towarzyszącego jej zespołu na scenie pojawią się również specjalnie zaproszeni goście. Sprzedaż biletów na koncert rozpocznie się 14 czerwca o godz. 12:00.

Nowy album Moniki Brodki "WAWA". Opowieść o Warszawie i upamiętnienie 80. rocznicy wybuchy Powstania Warszawskiego

Album Brodki pt. "WAWA" składa się z 10 utworów - nowych, oryginalnych kompozycji oraz coverów utworów, które w opowiadają o Warszawie.

- Tworzenie tej płyty to dla mnie nowe doświadczenie w roli kuratorki i dyrektorki artystycznej. Ciekawi mnie sam proces i spotkania z ludźmi, których zaprosiłam do projektu. Samo zmierzenie się z różną wrażliwością gości czy różnym myśleniem o tym mieście jest dla mnie bardzo ważne i właśnie to zapamiętam z tej pracy - powiedziała Brodka cytowana w informacji prasowej przez Muzeum Powstania Warszawskiego.

Artystka wskazała, że album opowiada o Warszawie, czyli mieście, które jest dla niej ważne. - Przedstawiam historię z perspektywy jednostki w dużej aglomeracji, ale również interesuje mnie energia krążąca między artystami, którzy się nią inspirowali. Z całą trudną historią i szarością, jaką ze sobą niesie - zaznaczyła.

- Dzisiaj, gdy wydaje się, że o powstaniu powiedziano już prawie wszystko, Brodka sięga po klucz, który otwiera drzwi do miejsca zostawiającego spory daleko za nami. Dźwiękami sięga do istoty człowieczeństwa - emocji. Jaka jest Warszawa Brodki? Piękna w nieoczywisty sposób. Z całym jej chaosem, szarością, rozedrganiem, historią, burzliwością i czystymi chwilami, gdy miasto budzi się do życia - powiedział z kolei dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego Jan Ołdakowski.

Tak wyglądał Bieg Powstania Warszawskiego 2023 - zobacz zdjęcia:

Marsz Mokotowa 2023. Rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego