Akty wandalizmu w parkach i na skwerach. Miasto ponosi duże koszty

i

Autor: ZZW ZZW

Akty wandalizmu w parkach i na skwerach. Miasto ponosi duże koszty usuwania szkód

2021-03-10 15:05

Na terenie warszawskich parków i skwerów dochodzi do powtarzających się aktów wandalizmu. Usuwanie ich skutków jest kosztowne i pracochłonne. We wtorek ze stawu w Parku Arkadia wyciągnięto aż 10 betonowych ławek i 2 kosze na śmieci! Niezbędne było użycie ciągnika.

W Parku Arkadia wandale wrzucili do stawu betonowe ławki i kosze na śmieci. Próby wyciągnięcia ich z wody podejmowane były już kilkukrotnie od początku tego roku jednak ze względu na panujące dotychczas warunki atmosferyczne nie było to możliwe.Dopiero we wtorek można było przeprowadzić skuteczną akcję. Niestety, jest to kosztowne i czasochłonne. Każda z ławek waży bowiem ok. 100 kg. Do ich wyciągnięcia niezbędne było użycie ciężkiego sprzętu w postaci ciągnika z łyżką. Podczas prac udało się nie uszkodzić zieleni. Pracownicy Zarządu Zieleni Warszawy informują również, że zmagają się z powtarzającymi się kradzieżami mienia publicznego z podlegających ZZW terenów zieleni. Dla przykładu, w Parku Skaryszewskim w 2020 roku skradziono kilka ławek oraz koszy na śmieci.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Minister Dworczyk o szczepieniach
Sonda
Czy uczestniczysz w Pracowniczych Planach Kapitałowych?