Warszawa. Zmiany w kursowaniu autobusów

i

Autor: ZTM zdjęcie ilustracyjne

Autobus nie ruszył. Uruchomiła się alkoblokada. Kierowca był nietrzeźwy

2021-03-19 12:49

Alkotest w postaci alkoblokady zainstalowanej w autobusie nie pozwolił na wyruszenie w trasę kierowcy autobusu linii 108. Policja wezwana przez nadzór ruchu komunikacji miejskiej potwierdziła, że mężczyzna był nietrzeźwy.

Do niecodziennej sytuacji doszło przed godz. 9 na przystanku na placu Trzech Krzyży. Alkotest uniemożliwił uruchomienie autobusu linii 108. Wobec zaistniałej sytuacji nadzór ruchu wezwał policję. Jak się okazało, 69-letni kierujący autobusem miał w wydychanym powietrzu 0,15 miligrama alkoholu na litr - informuje Irmina Sulich z Komendy Stołecznej Policji. Przelicza się to na około 0,3 promila alkoholu w organizmie. Jak informuje tvnwarszawa.pl, na miejscu pojawiły się trzy załogi policji oraz ekipy nadzoru ruchu komunikacji miejskiej, a kierowca autobusu trafił do policyjnego radiowozu. W zależności od zawartości alkoholu we krwi jazda pod wpływem alkoholu może zostać potraktowana jako wykroczenie lub przestępstwo. Gdy poziom waha się między 0,2 a 0,5 promila mowa jest o wykroczeniu, natomiast zawartość powyżej połowy promila kwalifikuje się już jako przestępstwo.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Niespodziewany atak zimy w Polsce
Sonda
Czy zauważyłeś/aś znaczny wzrost rachunków w ostatnim roku?