Autobus ZTM

i

Autor: Janusz Jakubowski flickr.com Autobus ZTM

Autobusy wrócą na stare trasy. Kolejne zmiany czekają mieszkańców Bemowa i Woli

2022-09-09 9:20

112, 171 i 190 - autobusy tych linii wrócą na stare trasy. To efekt dyskusji radnych z Zarządem Transportu Miejskiego. Nie tylko samorządowcy, ale przede wszystkim mieszkańcy byli sfrustrowani zmianami.

Metro ucięło połączenia

Po otwarciu stacji metra Bemowo Zarząd Transportu Miejskiego wyciął wiele kursów autobusowych na Woli i Bemowie. Radni wolą jednak, żeby mieszkańcy Warszawy samochody zamienili na komunikację miejską. Dlatego wystosowali pismo do ZTM i ostatecznie doszli do porozumienia. Linie 112, 171 i 190 wrócą do starych tras.

- Naszym celem jest zachowanie zrównoważonego transportu publicznego, tak aby oferta i jakość komunikacji publicznej zachęcała mieszkańców do korzystania z takiego rozwiązania. Niestety przedstawiony nowy rozkład jazdy autobusów był nie do przyjęcia, czego efektem był wyraz niezadowolenia większości mieszkańców i całego samorządu bemowskiego - mówi Maciej Bartosiak, radny dzielnicy Bemowo.

Polecany artykuł: Złe wieści dla kierowców, konkretne opłaty pójdą w górę. Będą nowe stawki

Ucierpiały również Bielany

Zmiany nie byłe dobre także dla Bielan. Linia 171 według nowego rozkładu nie dojeżdża już do pętli Chomiczówka. Ma ona jednak wrócić na starą trasę.

- Cieszy nas rozbudowa metra, ale nie możemy zapominać, że mieszkańcy podróżują także lokalnie, dla osób starszych uciążliwa jest duża ilość przesiadek - mówi Sylwia Lacek, zastępczyni burmistrza Bielan.

Autobusy na swoje stare trasy mają wrócić 19 września. W dalszej perspektywie planowane jest również przywrócenie starej trasy linii 122.

Quiz dla najlepszych kierowców

Pytanie 1 z 10
Tramwaj wjeżdżający na rondo...
Zabytkowe płyty nagrobne służyły jako chodnik na działce. Szczecińscy policjanci w akcji