Policja

i

Autor: Twitter @Policja_KSP

Z Warszawy

Awantura o pustostan w Warszawie. Policjanci oblani farbą, zatrzymano 17 osób

2024-05-15 21:51

W środę, 15 maja policja zatrzymała 17 osób, które zabarykadowały się w pustostanie przy ul. Miączyńskiej w Warszawie. Zebrani nie reagowali na wezwania, a kiedy funkcjonariusze próbowali sforsować drzwi, zostali zaatakowani gazem łzawiącym. Wylewano też na nich farbę i fekalia.

"Eksmisja" z pustostanu na Miączyńskiej

Jak przekazała w środowy wieczór KSP, "do pustostanu przy ul. Miączyńskiej wdarła się grupa 19 zamaskowanych osób". "Po zerwaniu kłódki i sforsowaniu drzwi osoby te zabarykadowały się w budynku" - dodali mundurowi we wpisie w mediach społecznościowych.

Osoby okupujące pustostan nie zastosowały się do żądania administratora o opuszczenie budynku, w związku z tym na miejsce wezwana została policja. "Osoby, które się zabarykadowały, nie chciały podjąć rozmów z policjantami z Zespołu Antykonfliktowego. Przy próbie otwarcia drzwi policjantów i strażaków zaatakowano niebezpiecznymi przedmiotami, gazem łzawiącym oraz wylewano na nich farbę i fekalia" - czytamy.

Policjanci zatrzymali 17 osób i przyjęli od administratora budynku zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa polegającego na naruszeniu miru domowego.

Osoby, które zabarykadowały się w pustostanie, wcześniej przebywały w opuszczonym budynku na warszawskim Kamionku w ramach kolektywu Zaczyn. "Trwa brutalna ewikcja bez żadnego nakazu eksmisji. Osoby będące w środku zostały zagazowane, oddziały prewencji szykują się do szturmu. Nasza prawniczka nie jest dopuszczona do rozmów, pomimo upoważnienia" - pisali ok. godz. 18:00 na Facebooku przedstawiciele społeczności.

Osiedle Sady Żoliborskie kiedyś i dziś - zobacz zdjęcia:

Jaka będzie kadencja Rady Warszawy 2024-2029? Nowi radni przewidują