Zwolnienia w Biedronce
"Biedronka podjęła decyzję o zlikwidowaniu stanowiska kierownika sprzedaży produktów świeżych (PSM). Część osób zatrudnionych dotychczas w tej roli będzie miało szansę awansować na stanowisko kierownika operacji i sprzedaży (SOM), ewentualnie przejść na inne stanowiska. Z pozostałymi PSM-ami sieć się pożegna" - podają wiadomoscihandlowe.pl.
Biedronka otwiera średnio jeden nowy sklep dziennie, w planach są kolejne
Kierownicy operacji i sprzedaży mają mieć pod sobą mniejszą liczbę sklepów, ok. 5-7, a nie jak dotychczas nawet 10-12.
Biedronka mówi o reorganizacji struktury działu operacyjnego
"Modyfikujemy strukturę kadry zarządzającej w taki sposób, aby menedżerowie odpowiedzialni za codzienną pracę sklepów mieli pod swoją pieczą mniejszą liczbę placówek niż do tej pory, a tym samym mieli jeszcze bliższy kontakt z całokształtem operacji w nich prowadzonych, włącznie ze sprzedażą produktów świeżych. Tym samym część dotychczasowych menedżerów ds. produktów świeżych, po pozytywnym przejściu procesu ewaluacji, otrzyma szansę awansu na nowe stanowiska - przekazało biuro prasowe Biedronki w komunikacie cytowanym przez WH.
Jeronimo Martins Polska, właściciel sieci Biedronka, zawiadomiło już Powiatowy Urzęd Pracy w Poznaniu. Nie wiadomo, ilu osób straci pracę, ale firmy, które zatrudniają powyżej 300 osób, mają obowiązek zgłoszenia zwolnień, jeśli dotyczą one co najmniej 30 pracowników.
Firma miała już porozumieć się ze związkami zawodowymi. Pracownicy mają otrzymać nie tylko odprawy, ale także dodatkowe wsparcie finansowe, mają mieć także warunkowo umorzone pożyczki z funduszu socjalnego - podały wiadomoscihandlowe.pl. Cały proces ma zakończyć się w listopadzie.
Zwolnienia nie obejmą pracowników sklepów, np. kasjerów.
Biedronka to największy pracodawca w Polsce, zatrudnia ponad 80 tys. osób.
Nowy magazyn Żabki w Radzyminie k. Warszawy: