Budżet Obywatelski Mazowsza. Minął termin składania wniosków

i

Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne Budżet Obywatelski Mazowsza. Minął termin składania wniosków

Budżet Obywatelski Mazowsza: Koniec składania projektów. Kiedy początek głosowania? [DATA]

2021-05-11 16:54

252 projekty i 25 milionów złotych do wydania! Właśnie zakończył się nabór do Budżetu Obywatelskiego Mazowsza. Teraz wszystkie propozycje zostaną przeanalizowane, by wyłonić te, na które zagłosują mieszkańcy.

Raport z anteny 11.05, godz.10

To koniec zgłaszania projektów do Budżetu Obywatelskiego Mazowsza! Przyjęto 252 zgłoszenia. Teraz zostaną ocenione, a później poddane pod głosowanie mieszkańców. Jakie projekty pojawiały się najczęściej?

Budżet Obywatelski Mazowsza: Minął termin zgłaszania projektów

Najczęściej zgłaszane były projekty dotyczące transportu zbiorowego i dróg publicznych. Ale jest też sporo propozycji wzorem ubiegłego roku. - Związanych z zakupem karetek, związanych z rehabilitacją w okresie izolacji. Mamy też projekty, które będą budowały więź pomiędzy uczniami, którzy podlegali tej izolacji - mówi Sara Michalska, dyrektora departamentu organizacji w urzędzie marszałkowskim.

Czytaj także: Plac Zbawiciela w Warszawie może zostać największą plenerową kawiarnią w Polsce

Adam Struzik podkreśla, że 252 projekty to bardzo dobry wynik.  - Nie ma tendencji spadkowej. W tym pierwszym roku zgłaszalność była bardzo przyzwoita. Realizujemy setki inwestycji bardzo dużych, bardzo ważnych. Chcemy się wsłuchać w inicjatywy ludzi, którzy najlepiej wiedzą co im przeszkadza w ich najbliższym otoczeniu, co warto poprawić - dodaje marszałek województwa mazowieckiego.

Głosy będziemy mogli oddawać od 23 sierpnia do 19 września, a 30 września poznamy wyniki głosowania.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Quiz. Największe atrakcje turystyczne Mazowsza. Rozpoznasz je na zdjęciach?

Pytanie 1 z 10
Która atrakcja turystyczna Mazowsza jest widoczna na zdjęciu?
Quiz. Największe atrakcje turystyczne Mazowsza. Rozpoznacie je na zdjęciach?
Raport z anteny 11.05, godz.10