Kiedy tylko pogoda zmieniła się na znośną, warszawiacy będą zmagać się z nowymi utrudnieniami. Ich ulubiona, spacerowa lokalizacja przez jakiś czas będzie niedostępna dla pieszych i rowerzystów. Wszystko przez budowę kolejnej wizytówki miasta - mostu pieszo-rowerowego na Pragę.
Czytaj także: Most pieszo-rowerowy na Pragę. Powstaje nowa wizytówka Warszawy
Bulwary Wiślane będą niedostępne dla pieszych i rowerzystów
Od poniedziałku 17 kwietnia wykonawca prac będzie skuwał nabrzeże na Bulwarach Wiślanych. Jest to częścią planu budowy mostu na Pragę.
- Wykonawca mostu pieszo-rowerowego będzie skuwał nabrzeże na Bulwarach Wiślanych. Przejście będzie niemożliwe. Normalna organizacja ruchu dla pieszych i rowerzystów wróci w weekend - informuje Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie.
Zobacz, jak powstaje most pieszo-rowerowy na Pragę i jak będzie wyglądał
Piesi i rowerzyści nie będą mogli korzystać z Bulwarów do piątku 21 kwietnia. Normalna organizacja ruchu powróci dopiero w najbliższy weekend.
Tak powstaje most pieszo-rowerowy na Pragę
Most, przez którego budowę warszawiacy stracą na tydzień Bulwary Wiślane i ich najbliższe okolice, połączy Śródmieście z Pragą-Północ.
- To będzie najdłuższa tego typu przeprawa w Polsce. Most pieszo-rowerowy połączy brzegi Wisły na wysokości ulic Karowej i Stefana Okrzei. Przybliży Pragę do nowego, zielonego centrum miasta. To będzie jedna z wizytówek stolicy - mówił Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy.
Most będzie o 127 metrów dłuższy od londyńskiego Millennium Bridge, jednego z najbardziej znanych tego typu obiektów na świecie. Szerokość konstrukcji wygiętej na kształt błyskawicy będzie zmienna i w najwęższym punkcie wyniesie 6,9 m, a nad nurtem rzeki rozszerzy się do 16,3 m. Piesi spacerem pokonają przeprawę w ciągu 6 minut, rowerzyści przejadą nią z kolei w 2 minuty.