Święto Woli rozpoczęło się równo o godz. 12:00, 16 września. Zadaniem organizatorów było przedstawienie różnorodności Kercelaka, poprzez jego tradycję i kulturę. Imprezie poświęconej mieszkańcom Woli towarzyszyły projekcje multimedialne, gry i zabawy dla dzieci oraz mnóstwo straganów, między innymi z chlebem i smalcem.
Święto Woli 2023. Na Kercelaku znalazły się tłumy
Teren wydarzenia został podzielony na pięć stref. Pierwszą z nich była strefa animacji, przeznaczona szczególnie dla najmłodszych. Druga dotyczyła podwórkowych zdarzeń muzycznych. Trzecia rzemiosła, gdzie mogliśmy podpatrzeć pracę lokalnych rzemieślników, rękodzieła i usług takich jak szewstwo, krawiectwo, naprawa rowerów. Czwarta śniadaniowa dla zgłodniałych oraz piąta, największa, bo to w niej odbywały się koncerty na dużej scenie.
Mali bywalcy Kercelaka nie mieli powodów do nudy. Ciągłe atrakcje, zabawy oraz spektakle animatorów przyciągały do siebie tłumy drobnych mieszkańców Warszawy. Najmłodsi nie mogli oprzeć się przede wszystkim wystąpieniu warszawskiego Teatru Lalka, który najprawdopodobniej zdobył największe owacje tego dnia.
Zobacz poniżej zdjęcia z Rodzinnego Festynu Sportowego „W Krainie Sportu":