CNK

i

Autor: TOMASZ RADZIK / SUPER EXPRESS

Z Warszawy

Centrum Nauki Kopernik zamknięte na długie tygodnie. Znamy szczegóły

2024-09-18 15:22

Centrum Nauki Kopernik zostało zamknięte z początkiem września na dwa miesiące, w czasie których odbędzie się remont. Nie oznacza to jednak, że warszawiacy nie będą mogli liczyć jesienią na edukacyjne atrakcje. "Zaplanowaliśmy trasę po Warszawie i okolicach" - przekazali przedstawiciele CNK.

Spis treści

  1. Remont Centrum Nauki Kopernik - jak długo będzie zamknięte?
  2. Centrum Nauki Kopernik ma propozycję dla mieszkańców Warszawy
  3. Centrum Nauki Kopernik zamknięte - co z voucherami i abonamentami Klubu Kopernika?
  4. Centrum Nauki Kopernik po remoncie
  5. Centrum Nauki Kopernik - adres, historia, atrakcje

Remont Centrum Nauki Kopernik - jak długo będzie zamknięte?

"Nasze systemy klimatyzacji i wentylacji przestały wydajnie działać, co bywa uciążliwe, zwłaszcza latem. Zależy nam na tym, aby wszyscy mogli zwiedzać komfortowo, musimy więc przeprowadzić remont!" - poinformowało Centrum Nauki Kopernik za pośrednictwem swojej strony internetowej. Aby prace mogły przebiec sprawnie, CNK zostało zamknięte na wrzesień i październik. Planetarium nie będzie natomiast działało aż do stycznia. Warto zaznaczyć, że terminy te mogą się jeszcze zmienić, dlatego warto na bieżąco sprawdzać je w sieci.

Centrum Nauki Kopernik ma propozycję dla mieszkańców Warszawy

Co ciekawe, samo zamknięcie siedziby nie oznacza wcale, że w czasie remontu zabraknie działań edukacyjnych. Przedstawiciele Centrum Nauki Kopernik zaplanowali bowiem trasę po Warszawie i okolicach.

"We wrześniu i październiku planujemy pojawić się z różnymi aktywnościami w każdej z warszawskich dzielnic. To ambitny plan na dwa miesiące. Nasi animatorzy spakowali już małą składaną scenę, niezbędniki eksperymentatorskie, przestudiowali plan miasta i są gotowi do trasy. Gdzie się pojawią? Kiedy? Nie zdradzimy! Musisz śledzić nasze social media, by znaleźć się w odpowiednim miejscu o odpowiedniej porze" - zaznaczono na stronie internetowej.

13 stołecznych szkół odwiedzą też jesienią mobilna wystawa O matmo! oraz Planetobus. Zajęcia dla grup szkolnych będą natomiast organizowane bezpłatnie w Pracowni Przewrotu Kopernikańskiego. Szczegóły warsztatów dla poszczególnych grup wiekowych znajdziecie w poście umieszczonym pod tekstem.

Poza tym, mimo remontu, zainteresowani będą mogli odwiedzać ogród na dachu CNK. W październiku, w centrum konferencyjnym odbędzie się także Festiwal Przemiany pod hasłem "Z czego zbudujemy przyszłość?".

Centrum Nauki Kopernik zamknięte - co z voucherami i abonamentami Klubu Kopernika?

W komunikacie dotyczącym remontu przedstawiciele CNK przekazali również ważne informacje, skierowane do osób posiadających zakupione już vouchery oraz aktywne abonamenty Klubu Kopernika. Ich właściciele nie mają powodów do obaw. Jak zaznaczono, zostaną one przedłużone o okres zamknięcia. "Nie ma potrzeby zgłaszać się w tej sprawie, proces realizowany jest automatycznie" - czytamy.

Centrum Nauki Kopernik po remoncie

Warto zaznaczyć, że zaplanowane na jesień prace obejmą nie tylko klimatyzację i wentylację obiektu. Po ponownym otwarciu na odwiedzających czekać będzie nowa wystawa czasowa, której tematem okazują się trucizny. Co więcej, pojawią się na niej jadowite zwierzęta. "Zmienią się nasze Laboratoria oraz scenariusze prowadzonych w nich zajęć. Planetarium zostanie wyposażone w nowe projektory" - podkreślono.

Centrum Nauki Kopernik - adres, historia, atrakcje

Centrum Nauki Kopernik (Wybrzeże Kościuszkowskie 20) zostało otwarte pod koniec 2010 r. Rok później na miejscu uruchomiono również planetarium. Z czasem oferta edukacyjna placówki była znacznie poszerzana o kolejne laboratoria, wystawy i pracownie.

Głównym zadaniem CNK jest oczywiście popularyzowanie nauki i przekazywanie informacji w jak najbardziej atrakcyjny dla różnych grup wiekowych sposób. Odwiedzający mogą wziąć udział w warsztatach, spotkać się z robotami, zaangażować się w eksperymenty i dowiedzieć się, jak nauka będzie kształtowała naszą przyszłość oraz jak wpływa na nią sam człowiek. W planetarium na zainteresowanych czekają gwiezdne lekcje, ale również niesamowite doświadczenia kulturalne - sporym hitem w ostatnim czasie okazał się chociażby pokaz "ABBA pod gwiazdami", łączący edukację z muzyką uwielbianego na całym świecie zespołu.

Nowa szkoła na Białołęce - zobacz zdjęcia:

Gigantyczny nowy park w Warszawie. Promenada, fontanna i ogród deszczowy
Listen on Spreaker.