Chcesz zamienić swoje marzenia w rzeczywistość? Z pomocą przychodzi kolejny projekt Fundacji Econverse

i

Autor: Materiały prasowe Zdjęcie poglądowe

Chcesz zamienić swoje marzenia w rzeczywistość? Z pomocą przychodzi kolejny projekt Fundacji Econverse

2022-12-02 8:06

Marzysz o własnym biznesie, lecz potrzebujesz wsparcia merytorycznego bądź zespołu? Z pomocą przychodzi kolejny projekt Fundacji Econverse. Econverse Cup to szkoła dla młodych przedsiębiorców. Nie spędzisz tutaj czasu w ławce, a na rozwijaniu projektu i umiejętności przydatnych w biznesie. To największa w Polsce symulacja tworzenia biznesu dla młodych Polek i Polaków, w wieku od szesnastu do dwudziestu lat. Poprzez rozwiązywanie problemów z mentorami ze świata biznesu, budowanie zespołów startupowych, a także intensywny networking, Econverse odpowiada na deficyt praktycznej edukacji biznesowej, budując fundamenty do zakładania przyszłych polskich startupów.

Econverse zbiera 180 najzdolniejszych młodych Polaków, umożliwiając im zagłębienie się w tajniki tworzenia własnego biznesu, a także kontakt z gwiazdami ze świata biznesu, takimi jak Jarosław Królewski, Szymon Janiak, czy Piotr Pietrzak.

Brak rzetelnej edukacji przedsiębiorczej to zdecydowanie ogromny problem w polskich szkołach. Młodzi ludzie nie są przygotowani na wejście na rynek pracy, nie otrzymując wsparcia mentorskiego, ani niezbędnej wiedzy. Mogłoby się wydawać, że skazani są wyłącznie na samych siebie. Fundacja Econverse wychodzi temu naprzeciw.

Prezes i Założyciel Fundacji Econverse Jan Bartkowiak zaznacza: „Polski system edukacji, który nie promuje przedsiębiorczości jest bardzo zero-jedynkowy. W efekcie realizowanie rozmaitych projektów w polskich szkołach nie jest popularne – szczęśliwie teraz to się zmienia”

To tutaj młodzi znajdą miejsce na rozwój swoich pasji i zainteresowań, zyskując zarazem szansę na przekucie ich w realny pomysł na biznes. Każdy znajdzie tu coś dla siebie ze względu na duże zróżnicowanie sektorów tematycznych. Są to m.in. Media, Sustainability czy Fintech. Opcji jest naprawdę sporo, co jedynie zwiększa wartość Econverse w kontekście dalszych karier uczestników.

Econverse Cup to rozszerzona wersja czerwcowego Econverse. Pięcioosobowe zespoły, tworzone na podstawie indywidualnych predyspozycji uczestników i uczestniczek przejdą dwumiesięczną drogę: od szkoleń z kluczowych umiejętności, takich jak design thinking, segmentacja i pitch, poprzez spotkania z mentorami, którzy uzbroją ich w wiedzę, aż po rywalizację podczas eliminacji regionalnych oraz Wielkiego Finału w grudniu. Lokalizacją finału jest kolebka startupowej młodej Polski – Venture Café Warsaw, a jego Gościem Specjalnym Rafał Brzoska.

Kompozycja partnerów wydarzenia stanowi zdecydowanie o jego recepcie na sukces. Przedstawiciele InPost, Baker McKenzie, Synerise, Allegro, Antal, Akademii Leona Koźmińskiego, czy InStreamly podzielą się swoim doświadczeniem, pomagając talentom ukierunkować swoje plany na przyszłość.

Econverse Cup to zmiana, która miejmy nadzieję da ważny impuls młodym ludziom, a także polskiemu szkolnictwu. Zapewnia ona wyjątkowe wsparcie młodym ludziom, którzy już za kilka lat będą będą fundamentami polskiej gospodarki.

Wydarzenie Econverse Cup realizowane jest dzięki uprzejmości Fundacji Empiria i Wiedza - Partnera Strategicznego projektu.

Tłumy na Poznańskim Jarmarku Świątecznym 2022

QUIZ. Z jakiej piosenki pochodzi ten tekst? Przypomnij sobie, co nucisz pod nosem!

Pytanie 1 z 10
Z jakiej piosenki Czerwonych Gitar pochodzi tekst: "Niewytańczony wybrzmi bal, bo za jedną siną dalą druga dal"?
Źródło: Chcesz zamienić swoje marzenia w rzeczywistość? Z pomocą przychodzi kolejny projekt Fundacji Econverse