Ruszają ważne dla odbudowy Marywilskiej 44 konsultacje
"Trwają prace nad miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego rejonu ulic Marywilskiej i Płochocińskiej - część IB" - ogłosili ostatniego dnia stycznia przedstawiciele białołęckiego ratusza. Jak jednocześnie wyjaśnili, w ramach planu ustalony zostanie sposób m.in. budowy i przebudowy budynków dla terenu o powierzchni ok. 15,8 ha.
Warto zaznaczyć, że obszar ten w większości zajmuje budynek CH Marywilska 44 oraz przylegający do niego parking. Decyzje, które zapadną w kontekście planu, znacząco wpłyną więc na odbudowę kompleksu po ubiegłorocznym pożarze. Konsultacje społeczne ruszyły 7 lutego i potrwają do 14 marca.
Omawiana propozycja projektu planu będzie prezentowana w urzędzie oraz na jego stronie internetowej. W jaki sposób mogą się do niej odnieść mieszkańcy? Osoby zainteresowane udziałem w sporządzeniu planu muszą zgłosić swoje pomysły na piśmie lub podczas spotkania on-line (19 lutego, godz. 17:00). Szczegóły dotyczące tego, jak dokładnie należy to zrobić, są dostępne na podstronie warszawskiego ratusza "Architektura, planowanie, zabytki".
Czytaj również: Marywilska 44 - wiemy, jak będzie wyglądała odbudowana hala. Zobacz wizualizacje
"Będziemy oczekiwali na wprowadzenie kilku zmian"
Członek warszawskiej Komisji Ładu Przestrzennego Jarosław Jóźwiak podkreślił w rozmowie z reporterem Radia ESKA, że urzędnikom zależy na czasie. - Pewnie za jakieś 3-4 tygodnie plan trafi już do wyłożenia, tak aby można było do niego zebrać uwagi. Mam nadzieję, że będzie jeszcze w tym półroczu, a [...] może już nawet za półtora do dwóch miesięcy uchwalony, tak aby jak najszybciej proces odbudowy hali mógł się zacząć, tak żeby kupcy mogli wrócić na swoje stare miejsce. [...] niewątpliwie jest to jeden z takich planów miejscowych, który jest przygotowywany naprawdę w ekspresowym tempie, ale też nadzwyczajna sytuacja wymaga od nas ekspresowego działania - zaznaczył.
Poza samymi mieszkańcami, w konsultacjach wezmą oczywiście udział również przedstawiciele Marywilskiej 44. Prezes spółki Małgorzata Konarska przekazała, że wraz ze swoimi współpracownikami zapoznała się już z miejskim projektem. Spółka zamierza pozostać aktywna, również poprzez wnoszenie ewentualnych uwag. - Po zapoznaniu się z nim (planem) będziemy oczekiwali na wprowadzenie kilku dość istotnych zmian jeżeli chodzi o zapisy, które się tam znalazły. Między innymi trochę niepokoi nas zapis dotyczący odprowadzenia wód deszczowych z terenu planowanej inwestycji, ponieważ chcieliśmy wykorzystać istniejącą sieć kanalizacji deszczowej, nie zaplanowaliśmy przebudowy [...] - podkreśliła.
Przypomnijmy, że zgodnie z obecnymi planami Centrum powinno zostać odbudowane najpóźniej do końca 2026 r.
Współpraca: Bartek Majcher

i
