dożynki

i

Autor: Pixabay

Atrakcje

Dożynki Województwa Mazowieckiego 2024. Gdzie i kiedy się odbędą? Znamy termin

Dożynki Województwa Mazowieckiego 2024 zbliżają się wielkimi krokami! Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego poinformował już, kiedy i gdzie odbędzie się tegoroczne wydarzenie. Jakie atrakcje czekają na uczestników?

Dożynki Województwa Mazowieckiego 2024 - gdzie i kiedy się odbędą?

Dożynki wojewódzkie na Mazowszu zaplanowano na ostatnią niedzielę wakacji, czyli 25 sierpnia 2024 r. Wydarzenie odbędzie się w Sannikach (pow. gostyniński), na terenie Europejskiego Centrum Artystycznego im. Fryderyka Chopina. Święto plonów ruszy w godzinach porannych i potrwa aż do godz. 21:00.

Dożynki Województwa Mazowieckiego 2024 - atrakcje

Dla uczestników tegorocznych dożynek zostaną przygotowane wyjątkowe atrakcje. Na scenie pojawią się oczywiście mazowieckie zespoły folklorystyczne - Regionalny Zespół Pieśni i Tańca "Sanniki", Regionalny Zespół Pieśni i Tańca "Szczawin Kościelny", Zespół Ludowy im. Cecylii Milczarek "Grzybowianki i Grzybowiacy". Wystąpią również Kapela Podwórkowa "Chłopaki do wzięcia", Kwartet Obsession oraz Kombii i Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca "Mazowsze".

Szczegółowy program wydarzenia nie jest jeszcze znany. Wciąż trwają bowiem zgłoszenia wystawców oraz Kół Gospodyń Wiejskich, których stanowiska zostaną rozstawione podczas wydarzenia. Artykuł będziemy aktualizować wraz z pojawianiem się nowych informacji od organizatorów.

Czytaj także: Dożynki w Warszawie 2024. Będą występy, tańce i wiele innych atrakcji

Muzeum Wsi Mazowieckiej - skansen w Sierpcu - zobacz zdjęcia:

Znany ksiądz otworzył lokal w Warszawie. Impreza do późnej nocy. Byliśmy na miejscu
Listen on Spreaker.