Zdjęcie ilustracyjne

i

Autor: internet / Wikimedia commons

Drogie bilety PKP. Noworoczna promocja LOT – samolotem taniej niż pociągiem!

2023-01-17 12:25

Podwyżki cen biletów PKP wywołały falę niezadowolenia. Bilety za przejazd pociągiem do dużych miast mogą szokować. W odpowiedzi na podwyżki cen na PKP, linie lotnicze LOT tego samego dnia ruszyły z promocją noworoczną. To ostatnia chwila, żeby kupić tanie bilety lotnicze w promocji. Sprawdźcie, porównanie cen biletów lotniczych z pociągowymi.

Przelot samolotem tańszy niż przejazd pociągiem?

Za przelot z Warszawy do Krakowa zapłacisz mniej niż za Pendolino? Od 11 stycznia wzrosły ceny biletów w PKP Intercity. Zmiany cennika mogą odczuć podróżujący na najpopularniejszych relacjach przewoźnika na trasie Kraków – Warszawa – Trójmiasto. Podróż z Warszawy do tych dwóch miast (bez zniżek i promocji) kosztuje obecnie w EIP (Pendolino) 199,00 zł w 2 klasie, a 304,00 zł w 1 klasie. Za podróż w dwie strony zapłacić trzeba minimum 400 zł.

Może się wydawać, że nie przypadkowo w dniu podwyżek na PKP,  PLL LOT wprowadził nowe promocje.

Tanie bilety lotnicze LOT

Noworoczna promocja od LOT obejmuje bilety zakupione w dniach 11 – 18 stycznia 2023 na loty odbywające się od 1 lutego do 31 maja 2023. Ceny biletów lotniczych zaczynają się od 99 zł w jedną stronę – na rejsy krajowe i od 199 zł w obie strony na rejsy europejskie. Chociaż bilety lotnicze w promocyjnej cenie należy kupić z wyprzedzeniem to ich cena jest bardzo atrakcyjna. Za niecałe 200 zł można zaplanować lot do Krakowa i z powrotem.

Jeśli jednak musicie kupić bilet w ostatniej chwili to najpewniej nadal zdecyduje się na droższy przejazd pociągiem. Jeśli macie w planach wyjazd na weekend majowy, to sprawdźcie do 18 stycznia ofertę LOT, może się okazać, że przelot będzie tańszy niż dłuższa podróż pociągiem.

Nowy budynek Muzeum Sztuki Nowoczesnej podzielił warszawiaków