KPRM

i

Autor: Miłosz Piotrowski/ zdjęcie poglądowe

policja

Dwa zarzuty dla mężczyzny, który rozlał ciecz przez kancelarią premiera. Trwa dochodzenie

2024-04-15 10:39

W sobotę około godziny 13:00 przed budynkiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów została rozlana ciecz. Jak poinformowała policja, w tej sprawie został zatrzymany mężczyzna, który usłyszał dwa zarzuty.

"Wszczęto dochodzenie w związku z rozlaniem nieznanej cieczy przed budynkiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w Warszawie; zatrzymany w tej sprawie mężczyzna usłyszał zarzuty" - poinformował w niedzielę PAP rzecznik śródmiejskiej policji sierżant sztabowy Jakub Pacyniak.

W sobotę około godziny 13.00 policjanci otrzymali informację, że przed siedzibą KPRM w al. Ujazdowskich została rozlana ciecz. W związku ze zdarzeniem została zatrzymana jedna osoba.

"Po jego zatrzymaniu zostały wykonane czynności, w wyniku których mężczyzna usłyszał dwa zarzuty" - poinformował w niedzielę sierż. Pacyniak.

Rozlał ciecz przez KPRM. Usłyszał dwa zarzuty

Jak wyjaśnił, pierwszy zarzut dotyczy naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza. Drugi zarzut postawiono - jak powiedział Pacyniak - z artykułu K. k. dotyczącego zanieczyszczenia środowiska w znacznych rozmiarach.

"Mężczyzna już nie jest w dyspozycji policji, a w sprawie zostało wszczęte dochodzenie" - zaznaczył sierż. Pacyniak.

Przekazał też, że trwają czynności wyjaśniające, jaką ciecz rozlano przed siedzibą szefa rządu.

Nowy Zastępca Komendanta Powiatowego Straży Pożarnej. Najpierw czekał go chrzest bojowy

Tu poczujesz się jak w latach 90.! Oto najstarsze centrum handlowe w Warszawie