szpital

i

Autor: pixabay

E-usługi w Szpitalu Czerniakowskim. 7 mln zł zinformatyzuje placówkę

2022-12-28 8:58

Kolosalna inwestycja Unii Europejskiej sprawi, że Szpital Czerniakowski będzie miał szansę na zinformatyzowanie się. Umowę na rozbudowę systemu informatycznego w oparciu o e-usługi podpisali przedstawiciele samorządu i dyrekcja placówki.

W Szpitalu Czerniakowskim zrealizowany z funduszy europejskich zostanie bardzo ważny projekt. 7 mln złotych pomoże w informatycznym usprawnieniu prowadzenia elektronicznej dokumentacji medycznej, rejestracji na wizytę w przychodni online, czy wystawianie i przesyłanie recept.

E-usługi w Szpitalu Czerniakowskim

We wtorek marszałek województwa Adam Struzik, wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska i dyrektor szpitala Paweł Obermajer podpisali umowę na realizację projektu "Poprawa dostępu do opieki medycznej poprzez rozbudowę systemu informatycznego w oparciu e-usługi".

- Czas pandemii pokazał, jak wielkie znaczenie ma wsparcie placówek medycznych - powiedziała wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska podczas uroczystości. Podkreśliła, że informatyzacja i cyberbezpieczeństwo ma olbrzymie znaczenie dla szpitali.

- Szpital Czerniakowski zostanie wyposażony w nowoczesny sprzęt informatyczny. Skróci to czas trwania konsultacji medycznych, wpłynie na podniesienie poziomu świadczonych usług i zapewni bezpieczeństwo danych pacjentów - poinformowały służby prasowe marszałka województwa Adama Struzika.

Nie pierwsze dofinansowanie

To nie pierwsze pieniądze, które pomagają w rozwoju Szpitala Czerniakowskiego. W ciągu ostatnich lat placówka otrzymała na rozwój ponad 50 mln zł – zarówno ze strony samorządu województwa mazowieckiego, jak i m.st. Warszawy. Dzięki tym funduszom w placówce trwa rozbudowa Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, a także działają już m.in. rezonans magnetyczny z wyposażeniem w zabudowie modułowej, nowe aparaty do znieczulania, aparaty USG, respiratory i defibrylatory.

Czytaj także: Orszak Trzech Króli 2023. Warszawa również będzie świętowała, znamy szczegóły pochodu

Szpital otrzymał także dotację na zakup sprzętu medycznego dla Warszawskiego Centrum Kompleksowego Leczenia Otyłości i Chirurgii Bariatrycznej. Miejska placówka znajduje się w gronie 16 ośrodków w całym kraju, które w ramach pilotażowego programu KOS-BAR kompleksowo leczą osoby chorujące na otyłość olbrzymią.

Szpital Czerniakowski najwyraźniej nie zamierza zatrzymywać się na drodze błyskawicznego rozwoju.

Groźny wypadek na przejściu dla pieszych. Kobieta trafiła do szpitala